کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نماینده روحانی در شورای اجتماعی زنان:

اگر بنا به شایسته سالاری باشد باید ظریف وزیر خارجه رئیسی شود!/ شایستگی، توانایی و تجربه مهم است

16 تير 1400 ساعت 12:14

هیچ‌کس به اندازه آقای ظریف روابط سیاسی بین‌الملل و دیپلماسی را نمی‌شناسد و طبیعتا اگر قرار بود کار به درستی انجام شود و بنابر شایسته سالاری باشد، حضور آقای ظریف باید ادامه پیدا می‌کرد.


گروه سیاسی جهان نیوز: خوش اشتهایی اصلاح طلبان ادامه دارد. اشرف بروجردی، منصوب روحانی در شورای اجتماعی زنان و خانواده در اظهارات بامزه ای مدعی شده است که اگر بنا به شایسته سالاری باشد ظریف باید کارش را در وزارت خارجه ادامه دهد. 

واضح است که اصلاح طلبان صحبت های اصولی و منطقی رئیس جمهور منتخب درباره گزینش کابینه را مستمسک منافع جناحی خود قرار داده اند. محض اطلاع فعالان این جریان باید متذکر شد که کارنامه پرخطای جناب ظریف نشان می دهد که اتفاقا اولین قدم شایسته سالاری کنار گذاشتن نفراتی نظیر ظریف و زنگنه و تعداد دیگری از وزرای ناکارآمد دولت آقای روحانی است.

پیش تر هم نمازی، عضو حزب کارگزاران گفته بود: «رئیسی از ظریف در کابینه‌اش استفاده کند» و «بهترین جا برای او همین وزارت خارجه است»

دو هفته پیش هم روزنامه اصلاح طلب شرق با تمجید از عملکرد دولت روحانی در سیاست خارجی و همچنین تمجید از کارنامه آقای ظریف، اینگونه القاء کرده است که وزیر امور خارجه در دولت آقای رئیسی باید «اشبه الناس» به ظریف باشد.

به گزارش جهان نیوز، بخش هایی از اظهارات بروجردی را در ادامه خواهید خواند:

*در انتخاب افراد کابینه دیگر خط و ربط سیاسی فرد نباید ملاک قرار بگیرد و آنچه که مهم است شایستگی، توانایی و تجربه فرد است.

*زمانی که آقای ظریف از آقای رئیسی درخواست می‌کنند که فردی را معرفی کنند تا کارها را در وزارت امور خارجه تحویلشان دهند، آقای رئیسی بدون اینکه تاکیدی بر ادامه کار و حضور آقای ظریف داشته باشند، خیلی راحت می‌پذیرند و آقای‌باقری کنی را معرفی می‌کنند، در حالی که هیچ‌کس به اندازه آقای ظریف روابط سیاسی بین‌الملل و دیپلماسی را نمی‌شناسد و طبیعتا اگر قرار بود کار به درستی انجام شود و بنابر شایسته سالاری باشد، حضور آقای ظریف باید ادامه پیدا می‌کرد.

بیشتر بخوانید:
پس از جريان کرونا مقبوليت دولت روحانی بالا رفته
احمدي‌نژاد جامعه را به سمت فساد کشاند
اسب سواری و حضور در ورزشگاه خواسته به حق زنان است!
نوع تعامل ما با کشور‌های ديگر اقتصاد را بيمار کرده!

*این خود نشان دهنده این است که این حرف‌ها تا حدودی شعار هم است. بیشتر حرف‌ها که حالا مطرح می‌شود تنها در سطح گمانه‌زنی است اما در جمع همین وزرا و افراد باتجربه‌ای که اکنون حضور دارند نشنیده‌ایم که با کسی مذاکره‌ای برای ماندن در منصب و پیش بردن دولت آینده صورت گرفته باشد.

*مجموعه آقای رئیسی یک تیم اقتصادی را دعوت کرده‌اند و در خصوص راه‌های برون رفت از شرایط بد اقتصادی کنونی از آنها نظرخواهی کرده‌اند و اینکه چقدر از این نظرات در عمل استفاده شود به انتخاب خود آقای رئیسی برمی‌گردد. باید دانست که

*انتقال تجربه به تنهایی کفایت نمی‌کند تا بتوانیم بگوییم که در نتیجه از نیروهای اصلاح‌طلب یا دیگر افراد استفاده شده است. این حتی اسم انتقال تجربه را هم نمی‌تواند داشته باشد و تنها ابراز نظر است.


کد مطلب: 769124

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/769124/اگر-بنا-شایسته-سالاری-باشد-باید-ظریف-وزیر-خارجه-رئیسی-شود-شایستگی-توانایی-تجربه-مهم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com