دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۸
۹۶
علی مطهری:

بتمرگ و پفیوز را گفتم ولی آرام/ ادای کف گرگی را درآوردم، نزدم/ شفافیت آرا فعلاً مفید نیست/ برجام با امضای رهبری انجام شد/ اگر شرایط کشور عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ لاریجانی اشتباه کرد که گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 709615
اینکه به صورت ناگهانی این کار را انجام دادند بی احترامی به مردم بود برای همین ما به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم؛ حتی اگر در شرایط عادی بودیم در حد استیضاح رئیس جمهور هم پیش می رفت.
بتمرگ و پفیوز را گفتم ولی آرام/ ادای کف گرگی را درآوردم، نزدم/ شفافیت آرا فعلاً مفید نیست/ اگر شرایط عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ لاریجانی اشتباه کرد که گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته
گروه سیاسی جهان نيوز: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان که به همت بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران به برخی سوالات پیرامون رفتارهای خاص وی مانند «قرص ضدبارداری»، «بتمرگ پفیوز» و...  پاسخ داده است. وی همچنین پیرامون سخنان دیروز رئیس مجلس که گفت بود روز سه شنبه نمایندگان مجلس را ردجریان گذاشتم گفت: « لاریجانی اشتباه کرد گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته است».


به گزارش جهان نيوز، بخش های مهم اظهارات مطهری را در ادامه خواهید خواند:

*اتفاقی که در رابطه با آقای کوچک زاده در مجلس هشتم رخ داد موضوع این طور بود که یک طرح دوفوریتی ظاهراً برخی از دوستان  در رابطه با دانشگاه آزاد مطرح کرده بودند و آقای حسینیان درباره ضرورت این طرح توضیح می داد و می گفت برای این که وحدت اصولگرایان حفظ بشود ما این طرح را آوردیم. بنده در مخالفت با این طرح صحبت کردم و گفتم ضرورتی ندارد و نیازی نیست، و تفرقه‌ای میان اصولگرایان نیست اگر هم باشد عاملان خود شما هستید. در میان صحبت های من آقای کوچک زاده سر و صدا می‌کرد بنده گفتم از آقای «کوچک اف» تقاضا می کنم سر و صدا نکند، ما در یک دوره‌ای با آقای کوچک زاده همکلاس بودیم و اسم ایشان آنجا کوچک اف بود و من طبق عادتی که داشتم وی را اینگونه صدا زدم، اینجا آقای کوچک زاده عصبانی شد و جاسوزنی را یا خودش یا شخص دیگری پرتاب کرد و سوزن ها پخش شد. من در همان جای خودم نشسته بودم و داشتم صحبت می‌کردم که آقای کوچک زاده طوری که می خواهد یقه بنده را بگیرد به سمت بنده آمد و من عقب رفتم و گفتم بنشین!، بتمرگ، پفیوز، ولیکن در مجلس کسی این را نشنید حتی بغل دستی من هم نشنید. این صدا از رادیو خیلی آرام شنیده شد ولی بعد از ظهر خبرگزاری فارس و رجانیوز طوری مطرح کردند که انگار من پشت تریبون اصلی مجلس این کلمه را فریاد زدم. بعد از آن من رفتم و کتاب لغت را نگاه کردم و دیدم پفیوز در لغت نامه دهخدا معنای مختلفی دارد مانند سست و تنبل و یکی از معانی هم بی غیرت است و بعد گفتم منظور من همان سست و تنبل بود. آنجا هم روبوسی کردیم و مسئله تمام شد.

*هیچ کدام از حرفهایی که بنده زدم در اثر عصبانیت نبوده است. آنجایی که بنده به یک نفر گفتم احمق، ماجرا این بود که در گلپایگان سخنرانی داشتم و چون روز عید غدیر بود درباره مسائل امامت و غدیر صحبت کردم یک ربع هم درباره مسائل روز صحبت کردم، به چند سوال هم پاسخ دادم. در انتهای مراسم آقایی گفت که چرا درباره غدیر صحبت می کنید وقتی مردم این همه مشکلات دارند. من هم گفتم روز عید غدیر است و باید درباره غدیر صحبت کنیم. ماجرا برنامه ریزی شده بود و این آقا مدام داد می زد و می‌گفت پراید شده ۴۰ میلیون تومان و شما درباره غدیر صحبت می کنید. اینجا به وی گفتم خیلی احمق هستی و اگر دوباره هم چنین اتفاقی رخ دهد این حرفی را خواهم زد. احمق هم یعنی نادان و فحش نیست.

*در ماجرای کف گرگی هم باز شاهد ناجوانمردی رسانه ها بودیم که این را تکرار می‌کنند. این موضوع در زمان مجلس نهم پیش آمد که گفتم اگر نهم دی بخواهد باعث تفرقه میان مردم شود یوم الله نیست و یوم الشیطان است. بعد برخی رسانه‌ها گفتند مطهری گفته ۹ دی روز شیطان است. همان جا هم وارد مسئله حصر خانگی شدم و گفتم این خلاف قانون است و باید به آن پایان داده شود. آقای ابوترابی وسط نطق بنده با اینکه رسم نبود شروع کرد به حرف زدن و نمایندگان هم تحریک شدند و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» دادند و جلوی تریبون آمدند. دو تا سه نفر هم می خواستند بنده را از پشت تریبون پایین بکشند، آنها می‌خواستند خودشیرینی کنند که در پرونده شان ثبت شود. اینجا به یکی از کسانی که به سمت من آمد با دست اشاره کردم که مثلاً اگر نزدیک شود می‌زنم! و بعد دیدیم که برخی رسانه‌ها نوشتند که مطهری کف‌گرگی زده است.

بیشتر بخوانید:
اوج گستاخی مطهری/ واکنش به گلایه رهبری از عملکرد مجلس

یک عده دنبال ایجاد قداست بیجا برای جمهوری اسلامی هستند
فکر می کنند کسی مخالف ولی فقیه نظر داد از دین خارج شده


*الان در مسائل مهمی وقتی نماینده مخالفت یا موافقت می‌کند و آرای وی مشخص می شود بلافاصله از جاهایی مورد فشار قرار می‌گیرد. مثلاً درباره لوایح اف ای تی اف رهبری صحبتی داشتند که پیوستن به این لوایح را خیلی مفید نمی دانستند و از فحوای صحبت های ایشان مخالفت با این لوایح برداشت می شد. ولی وقتی این لوایح در مجلس مطرح شد ایشان پیغام دادند که بنده به صورت کلی صحبت کردم و درباره این لوایح خود مجلس و دولت تصمیم بگیرند. حال اگر کسی رای مخالف بدهد و این رای هم مشخص شود در حوزه انتخابیه به وی حمله می کنند و علیه او شعار می‌دهند. گروه هایی هم وجود دارند که دست به اقدام عملی می‌زنند پس طبیعتا نماینده مجبور می شود در برخی موارد مهم رای واقعی خودش را اعمال نکند و این به ضرر کشور است. تا این فضا وجود دارد شفافیت آرا به مصلحت نیست شاید مانند بنده کسانی باشند که با شفافیت آرا خیلی مسئله نداشته باشد چون ما حرف خودمان را می‌زنیم ولی نمایندگان شهرستان وقتی چند جا مورد حمله قرار بگیرند نظر واقعی خودشان را ابراز نمی کنند.

*برجام را که خود رهبری آوردند، گفتند بروید مذاکره کنید و با دستور خود ایشان مذاکره انجام شد. امضای برجام و شروع مذاکره با نظر و دستور ایشان بود. بعد از اینکه اوباما قول داد حق غنی‌سازی ما را به رسمیت بشناسد، ایشان (رهبر انقلاب) دستور مذاکره را دادند. البته برجام مفید بود.

*یکی دو سالی هست که این مسئله(گرانی بنزین) به عنوان یک امر ضروری در کشور مطرح شده است؛ مجلس این اختیار را به دولت داده بود دولت هم انجام می داد با این که ضرورت کار را می دانست هر دفعه بهانه‌ای می آورد و از این اقدام سرباز می زد. مجلس هم چند بار خیز برداشت ولی هیچ پیشنهاد رای نیاورد و دولت و مجلس توپ را در زمین هم می انداختند و زیر بار نمی رفتند؛ اینجا رهبری وارد شدند و فشار آوردند که چرا هیچ کاری نمی کنید به دولت چند بار گفته بودند مسئله بنزین چه شد و چرا اقدامی نمی کنید با این که دولت و مجلس مخالف بودند ولی این کار را انجام دادند.

*در این که بسیار بد عمل شد تردیدی نیست. اقدام عجیب و بسیار تندی داشتند و مردم را اصلا توجیه نکردند. اینکه به صورت ناگهانی این کار را انجام دادند بی احترامی به مردم بود برای همین ما به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم؛ حتی اگر در شرایط عادی بودیم در حد استیضاح رئیس جمهور هم پیش می رفت خسارتی که بعد از این اتفاق وارد شد قابل گذشت نیست ولی اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست.

*مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشت. اصلا بعد از این جریان نمایندگان می خواستند تصمیم را برگرداند ولی بعد که پیام رهبری آمد این کار انجام نشد؛ آقای لاریجانی هم اشتباه کرد که گفت مجلس خبر داشته است. درباره مسئله بنزین آقای روحانی هم چون می‌خواست بگوید مخالف بودم و به من تحمیل شد گفت که من از زمان اجرا خبر نداشتم وقتی هم دولت اسرار رهبری را دید طرح را آورد. البته من نمی‌گویم رهبری از جزئیات طرح خبر داشته یا نه.

*آقای آخوندی نظراتی را در رابطه با مسکن دارد که باعث شد این را بگویم. ما اکنون در تهران مسکن‌ خالی بسیاری داریم که اگر پر شود احتیاج به ساخت مسکن جدید نیست؛ آقای آخوندی در کار خود متخصص است. البته در حادثه قطار اینکه گفت خدا را شکر که بیمه بودند حرف بدی نیست و خیلی نباید به این حرف ها توجه کنیم.

*درباره مسئله رفع حصر ما از نگاه قانونی این مسئله را مطرح می‌کنیم منظور ما این است، کسانی در حوادث ۸۸ نقش داشتند مثل آقایان موسوی و کروبی و در طرف مقابل آقای احمدی‌نژاد باید از همان ابتدا محاکمه می شدند و نهایتا پرونده بسته می‌شد ولی برخی از آنها را به صورت غیر قانونی حصر کردند که از زندان هم بدتر است.

*وظیفه قوه قضاییه بود که تکلیف را مشخص کند و بی جهت این مسئله را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده است. البته بیانیه اخیر آقای موسوی را نپسندیدم مقایسه بین ولی فقیه و شاه مناسب نبود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
....
تقی علی
Iran, Islamic Republic of
نزدیک انتخابات و توجیهات غیر موجه

مردم بصیرت دارند....
....
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای مطهری توجیهات شما منطقی نیست شما بد عمل کردید!! ضمنا برجام را به رهبری نسبت ندهید رهبری از اول هم مخالف بود منتهی چون اصرار دولت را دید مخالفت نکرد و اجازه داد چنین چیزی تجربه شود!
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز شما از کجا میدونید این چیزها را .....
عادل
Iran, Islamic Republic of
طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن دستپخت روحانی و لاریجانی بود.!!!!!
ترکمنچای
Iran, Islamic Republic of
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است.
صادق
Iran, Islamic Republic of
افزایش قیمت بنزین برای جبران کسری بودجه دولت بود و دلیل دیگری نداشت.
ب2
Iran, Islamic Republic of
جه آدم خوبیه این کیه من بهش رای بدم!
.
شاکی
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان باید پاسخگوی تورم 400 درصدی و دلار 12000 تومانی و کوچک شدن سفره های مردم باشند و فرار به جلو نکنند.
United Arab Emirates
....
Iran, Islamic Republic of
....
یک شهروند
دلیل اینکه انقدر سنگ افراد حصر شدگان رو به سینه میزنی چیه جناب؟؟؟
اگه رجوع به تاریخ اسلام بکنی میفهمی که در جریان جنگ جمل ، محاکمه سردسته فتنه، همین حصر خانگی بود البته اگه بفهمی!!!!!!
چرا که محاکمه اینگونه افراد موجبات فتنه های دیگری خواهد شد و باید کج دار و مریز باهاشون برخورد بشه .
Iran, Islamic Republic of
...
تقی علی
Iran, Islamic Republic of
جناب علی مطهری

این فرمایشات شما توجیه غیر موجه است....
Iran, Islamic Republic of
پسر مطهری خود یک نوع اقازاده بودن است....
قادر
Iran, Islamic Republic of
پسر نوح با بدان بنشست /...
عبدالله مومن
Iran, Islamic Republic of
....
اکبر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ایشان فقط یک آقا زاده است و بس.....
United Arab Emirates
اعلام مخالفت ایشون در برنامه تلویزیون با نابودی داعش در سوریه توسط ایران، از موارد نظراتی بوده است که حامیان داعش یعنی وهابی های سعودی و آمریکا بیشتر از این نظرات نفع می برند.
Iran, Islamic Republic of
...
55
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جناب علی آقای مطهری فکر نمیکنی یه کم برای این ژست مردم دوستی و مخالف دولت بودن دیره ؟ .....
United Arab Emirates
.....
Iran, Islamic Republic of
اتفاقات اخیر نشون داده کیا باید محاکمه بشن بالاخره خداوند جای حقه و مشخص کرده کی چه کاره است
[جواد فراهانی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
نماینده ناکارآمد
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
شجاع ونترس
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Iran, Islamic Republic of
اقازاده معلوم شد مردم را خیلی ریز می ببینی .!متاسفم برای شما و امثال شما
Iran, Islamic Republic of
در ضمن ایشون کلّ گران کردن بنزین رو به گردن رهبری گذاشته و اینکه ایشون به روحانی فشار آورده اند برای انجام این کار
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کاملا درست می گوید وملت هم این را می دانند
Iran, Islamic Republic of
به گفته خودشان احمق فحش نیست....!!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر آرام گفتن شما اون بود وای به حال بلند گفتنت جناب!
.....
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
کف گرگی ...
Iran, Islamic Republic of
اگر شرایط عادی بود مانند چند سال گذشته هیچ کاری نمی کردید
الان هم بهانه می کنید شرایط عادی نیست !!!!
.
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
...
اكبر خويي
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حرفهای شما تعادل نداره منطقی هم نداره..
فرهنگی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
اکثریت جامعه معلمان که با دانش آموزانی سر و کار دارند که گاهی خطاهای ریز ودرشت با توجه به بی تجربگی و کمی سن دارند، شان خود را حفظ میکنند و سعه صدر دارند و توهین در قامت آنها جایگاهی ندارد، نماینده مجلسی که با کوله باری از تجربه شان خود و همکارانش را نگه ندارد، مورد شدید ترین انتقادها است، باید در برابر انتقادات فروتن باشد و توجیه نکند!!!!
یا علی مدد
Iran, Islamic Republic of
نمایندگان مجلس خدماتی که در حوزه انتخابیه خود انجام داده اند، به مردم گزارش دهند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Netherlands
اتفاقا با اینکه اصلا از این اقازاده خوشم نمی آید و آن هم به خاطر رفتار بدی که در برخی موارد از خودش نشان داده است ولی اولین مسئولی است که خیلی شفاف در مورد بنزین صحبت کرده است
Denmark
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
ایشون فرمودند: اگر شرایط کشور عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم. اگه شرایط عادی بود که روحانی کارش رو به خوبی انجام میداد.شما باید در شرایطی که ایشون در این شرایط جنگ همه جانبه آمریکا و متحدانش نمیتونه کار بکنه و هر روز از دیروزمون بدتر میشه استیضاح ....کنید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
هر فرد یا مسئولی در برابر حق وحقوق ملت کوتاهی یا کارشکنی یا سکوت کند خائن به ملت است .
ستار ن نژاد
Iran, Islamic Republic of
اقای مطهری باید خیلی چییزها یاد بگیرد....
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
....
...
Iran, Islamic Republic of
...
United States
...!!!
جوادی
Greece
...
Iran, Islamic Republic of
خسته نشدید از این همه توجیه...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فکر میکنید اگر پدر ایشان شهید مطهری این دانشمند و ادیب بزرگ نبود، چند عدد رای می آورد؟!
Germany
این شرائط غیرعادی واین وضع اسفناک رو شماها ... بوجود اوردید . ..
Sweden
....از توجیهات آبکی ات معلوم است که در رابطه با رهبری نیز کاملا به بیراهه زده ای!
حمید
Iran, Islamic Republic of
ناز شصت اونایی که فله ای به گروه امید و ... رای دادند ...
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
اقای مطهری برگرد به زادگاهت،
ادب، متانت، راستگویی رو از مردم سختکوش و متدین زادگاه پدر یاد بگیر و شاید برنگردی به سیاست.
همقد سیاست علوی نیستی.
شاید اطرافیات سیاسی باشند
اما دیانتی در شما و اونها سراغ نداریم.
Iran, Islamic Republic of
آقای مطهری شما صبح در مجلس به یک برادر مؤمن گفتی پفیوز و بعد طبق گفته خودتان بعد از ظهر از لغت نامه دهخدا نگاه کردید ببینید معنایش چه بوده بنده نگران این هستم که بعضی از صحبت‌ها و موضعگیریهای شما که نسنجیده و از روی هوای نفس اظهار میشود به هیچ کتاب و یا مشاور عاقلتر از خودی مراجعه نکنید و روز قیامت بفهمی اثر سخنانت به کجاها لطمه زده خدا را شکر که معنای پفیوز را فهمیدی و بعد رفتی با معذرت خواهی جبران کردی.
Iran, Islamic Republic of
یعنی رهبری به سران قوا فشار می آورد که بنزین گران شود ؟!!
مجلس الدوله
Iran, Islamic Republic of
پس واقعیت دارد که مجلس ، مجلس الدوله است نه خانه ی ملت....
United Arab Emirates
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مردم متوجه شدندکه به هر کسی رای ندهند ، هر کسی لیاقت و شایستگی نماینده مجلس را ندارد اگرچه از نزدیکان شهدا و افراد شایسته باشند . علی مطهری باید پاسخگوی خیلی از عملکردهایش باشد .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
رضا
Iran, Islamic Republic of
تو خیلی آرام گفتی و ما هم شنیدیم و....!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ما به احترام شهید مطهری حرفاتو نشنیده گرفتیم ، پسر نوح با بدان بنشست ...
Iran, Islamic Republic of
بله! همه مقصرند و ما بی تقصیر! .....
Iran, Islamic Republic of
جهان ... چرا حرفامو سانسور کردی؟ چیزی که گفتم توهین نبود.
امیرعباس جعفری مقدم
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
....
سلام
Iran, Islamic Republic of
...
رحیم
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
واکنون تغییر رنگ از بنفش به رنگی دیگر برای ورود مجدد به مجلس
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
مردم متنفرندازکسی که درمقابل ولی فقیه ادعای فضل کند!
Iran, Islamic Republic of
از لیست فله ای های امید بیشتر از این انتظاری نیست .
Iran, Islamic Republic of
...
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Netherlands
هيچ وقت ليستي در تهران راي نداده ام و همواره سعي كردم به نظر خودم بهترين ها را انتخاب كنم و هميشه اين فرد در گزينه هاي من بود ولي اين بار اين اشتباه را مرتكب نمي شوم و به اين فرد كه به درد نمايندگي مردم نمي خورد راي نمي دهم
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
جناب مطهری سلام
از شما بعیده .....!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
از گفتن این ادبیات باید شرمنده بود
حسن
Iran, Islamic Republic of
...
بوسجين
Denmark
خداوند همه ما را هدايت كند
Iran, Islamic Republic of
....
محسن پ
Iran, Islamic Republic of
...