دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
 
۲
۷۹
گفتگوی داماد روحانی با روزنامه اصلاح‌طلب:

دست روزگار بود داماد روحانی شدم/ از مناعت طبع ایشان بسیار خوشم آمد/ چند وقت پیش آقای دکتر به من گفتند که نمی‌توانند راحت بخوابند

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب: 704825
من نه آقا‌زاده بودم و نه رفیق آقازاده‌ای دارم... آنقدر صفا و صمیمیت و گرمی است که یک نفر از بین مردم می‌تواند برود و با بزرگان وصلت کند.
دست روزگار بود داماد روحانی شدم/ از مناعت طبع ایشان بسیار خوشم آمد/ چند وقت پیش آقای دکتر به من گفتند که نمی‌توانند راحت بخوابند
گروه سیاسی جهان نيوز: کامبیز مهدی‌زاده فرساد، متولد سال ۶۴ و اهل تبریز است. داماد رئیس دولت تدبیر و امید که نام وی با انتصاب به عنوان معاون وزیر و استعفای زودهنگام بر سر زبان‌ها افتاد، چندوقتی است تلاش می‌کند حضور رسانه‌ای خود را پررنگ تر کرده تا جایی که شایعه احتمال حضور وی در انتخابات مجلس یازدهم هم پخش شده است. مهدی زاده این بار با روزنامه اصلاح طلب «ابتکار» درباره چگونگی داماد حسن روحانی شدن گفتگو کرده است.


به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از این گفتگو را در ادامه خواهید خواند:

در رابطه با خودتان و سابقه فعالیت‌تان بگویید.
مسئولیت اجرایی من از سال 84 و حدودا در سن 21 سالگی با قبول مسئولیت در سازمان ملی جوانان شروع شد. بعد از آن به وزارت نفت رفتم و مشاور مدیرعامل شرکت توسعه ملی نفت ایران بودم. سپس به عنوان قائم‌مقام برنامه‌ریزی پژوهشگاه صنعت نفت کشور به عنوان بزرگ‌ترین مرکز نفت خاورمیانه و یکی از ده مرکز تحقیقاتی دنیا مشغول به فعالیت بودم. آشنایی من با جناب آقای دکتر ستاری از وزارت نفت بود چون ایشان در وزارت نفت مسئولیت داشتند. سپس رئیس پژوهشگاه صنعت نفت شدند. بعد از آن به پیشنهاد آقای روحانی برای معاونت رئیس جمهوری انتخاب شدند و بعد آقای دکتر کاتوزیان آمدند. البته آن زمان با خانواده آقای روحانی نسبتی نداشتیم ولی آقای دکتر ستاری همیشه لطف داشتند.

چطور داماد آقای روحانی شدید؟
دست روزگار بود. هر شخصی مسیر زندگی خود را تعیین می‌کند. من هم در مقطعی با این خانواده آشنا شدم و دیداری با آقای دکتر روحانی داشتم. زمانی که خدمت ایشان رسیدم از مناعت طبع و برخورد آقای دکتر بسیار خوشم آمد. به عنوان یک رئیس جمهوری برخورد و گفتمان ایشان برای من بسیار جالب بود.

کمی به عقب برگردیم، چطور به آقای روحانی معرفی شدید؟
دو سه نفر از دوستان به من می‌گفتند چرا ازدواج نمی‌کنی؟! چند گزینه را مطرح کردند. اول آقای اکرمی به من پیشنهاد دادند. ایشان بنده را از سال 92 و از ستاد انتخاباتی آقای روحانی می‌شناختند.

البته من پاسخ دادم که قصد ازدواج ندارم اما ایشان تاکید کرد که یک دختر خوب از یک خانواده خوب سراغ دارم و من آن زمان چون مشغول به تحصیل بودم درس اولویت اولم بود و قبول نکردم و ایشان هم پیگیر نشد. در حین تحصیل در مقطع دکترا و همزمان با اواخر دولت اول آقای روحانی، آقای اکرمی مرا دید و سوال کرد هنوز ازدواج نکرده‌ای؟ به این صورت شد که به واسطه آقای اکرمی ابتدا همراه با مادرم خدمت خانواده آقای روحانی رسیدیم. پس از تشریفات و توافقات اولیه، بعدا شخصا به حضور آقای رئیس جمهوری رسیدم. در این جلسه جو خوبی حاکم بود. ایشان از من سوالاتی پرسیدند که برایم بسیار جالب بود.

به من گفتند همین که روی پای خودت هستی برای من کافی است. نپرسیدند چه دارم و خانه‌ام کجاست؟ البته به طور طبیعی ملاحظاتی داشتند که هر پدری نسبت به فرزند خود دارد. این اتفاق اواخر سال 95 رخ داد.

معمولاً گفته می‌شود که در سطوح سیاسی بالا ازدواج‌ها به صورت هدفمند میان مقامات و فرزندان آنها صورت می‌گیرد. آیا ازدواج شما نیز اینگونه بود؟
الحمدالله من نه آقا‌زاده بودم و نه رفیق آقازاده‌ای دارم. من از همین مردم بودم و این تئوری خود به خود نفی می‌شود. این فرصت نیکویی است که نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده است. آنقدر صفا و صمیمیت و گرمی است که یک نفر از بین مردم می‌تواند برود و با بزرگان وصلت کند.

دکتر روحانی مردم را بسیار دوست دارد و تمام تلاش ایشان بر این است که کشور در آرامش باشد. ایشان چند وقت پیش به من می‌گفت که نمی‌توانند راحت بخوابند زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی قرار دارند.

شما به عنوان داماد رئیس جمهوری شناخته می‌شوید ولی همسر شما غایب است. این عدم حضور در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها چه مصلحتی دارد؟
همسر من دکترای بیوتکنولوژی پزشکی دارند و در زمینه تحصیلی خود فعالیت می‌کنند. علاقه ایشان به مباحث پزشکی است. دیدگاه دکتر روحانی حضور بانوان در جامعه است. ایشان فرزندان خود را نیز آزاد گذاشته‌اند تا در آن چارچوب‌ها و مسیرها حرکت کنند. ولی همسر من دوست دارد در زمینه تخصصی خود کار کند. البته همیشه همراه من نیز هست.

بیشتر بخوانید:
حمله داماد روحانی به حجت الاسلام پناهیان
عزم داماد روحانی برای انتخابات مجلس جدی است؟!

من تا اینجا متوجه شدم که شما دیدار خوبی با دکتر روحانی داشتید. گام بعدی یعنی دیدار با همسرتان چگونه بود؟
ما در جلسه‌ای با حضور مادر و مادر‌خانمم با همسرم دیدار داشتیم. بعد خدمت آقای دکتر رسیدم و بعد این دیدارها در چارچوب عرف ادامه پیدا کرد تا شناخت اولیه حاصل شود. فشار انتخابات و فضای انتخابات روی زندگی ما هم تاثیر گذاشته بود. این مباحث یک سال و چند ماه طول کشید. در واقع فضای انتخابات در این تعویق بی‌تاثیر نبود. ما در سال 97 ازدواج کردیم. ایشان درگیر انتخابات بودند و در سفر بودند و خانواده ایشان هم در استرس و فشارهای سیاسی قرار داشتند.

فشارهایی روی من هم وجود داشت ولی وقتی خدا بخواهد، کار انجام می‌شود. این صلاح و مصلحت بود. همسرم بر‌خلاف من بسیار آرام و صبور هستند که باعث شده مکمل یکدیگر باشیم.

در صحبت‌های خود به اختلاف نظر با آقای روحانی و یا نقد اشاره کردید. معمولا این موارد در چه حوزه‌ای است؟
ایشان از نقد استقبال می‌کنند. وقتی آخر هفته‌ها به خدمت ایشان می‌رسیم صحبت می‌کنیم. مقام معظم رهبری می‌گویند اختلاف نظر و نقد سازنده اشکالی ندارد و خوب است. من هم نقد و نظر خود را در‌مورد مسائل مختلف با ایشان مطرح می‌کنم. ولی در‌نهایت تصمیم گیرنده خود ایشان هستند. من نظرات را به ایشان می‌دهم و بار مسئولیت اجتماعی را از روی دوش خودم بر می‌دارم.

انتقادات شما بیشتر در چه حوزه‌هایی است؟
بیشتر در حوزه اجتماعی است. دغدغه‌های مردم و مسائل سیاسی و پیشنهادات خودم را مطرح می‌کنم. البته به کارگیری جوانان در پست‌های مدیریتی نیز همواره از موضوعات اصلی و داغ ما است.

آخرین موردی که مطرح کردید چه بود؟
در زمینه‌های مختلف صحبت شد و آخرین گفت‌وگویی که داشتیم در‌مورد صادرات نفت ایران بود. من به ایشان گفتم با پایین آمدن تولید و برداشت ما از چاه‌های نفت، چاه‌ها fai- می‌شوند و برای اینکه مجددا آنها را فعال کنیم به میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری مجدد نیاز داریم. یک بار در سال 92 این اتفاق افتاده است و میلیاردها تومان صرف احیای چاه‌ها کردیم.

باید به سمت‌و‌سویی برویم که اجازه ندهیم این اتفاق بیفتد. با توجه به تخصص من در حوزه زمین‌شناسی نفت، ایشان از من نظر خواستند و در‌مورد روش‌های احیا پرسیدند. من گفتم که حتی بعد از احیا نیز چاه مجددا به کیفیت اولیه بر نمی‌گردد. این آخرین موضوع صحبت ما بود. البته بحث‌های دیگری نیز مطرح می‌شود.

اخیرا در فضای مجازی به اطرافیان آقای روحانی پرداختید. ماجرا چه بود؟
همواره سعی کرده‌ام تفکر مستقل خود را داشته باشم و در فضای مجازی آزادانه حرف خودم را بزنم. اهل چاپلوسی نیستم و نمی‌خواهم بگویم همه چیز خوب است. نظرات خود را به طور مکتوب گفته‌ام و در روزنامه‌های مختلف نیز منتشر شده است. البته اگر هم در جایی لازم باشد از کسی دفاع کنم، این کار را انجام خواهم داد.

**... من سمتی داشتم و افتخاری برای کشور آورده ام اما ژن خوب نیستم. ژن خوب مرحوم میرزاخانی و مرحوم پرفسور حسابی بودند. ما ادعایی نداریم. من قبول دارم که عملکرد بسیاری از مسئولان و آقازاده‌ها درست نبود ولی به فرموده رهبری اگر دزدی در وزارتخانه‌ای بود، نمی‌توانیم بگوییم همه دزد هستند. نمی‌توان تعمیم داد. بالاخره کسی هم هست که درس خوانده، زحمت کشیده و در عین حال داماد رئیس جمهوری هم است. از رسانه‌ها سوال دارم چرا مهدی‌زاده تخریب شد؟! آیا مهدی‌زاده را مطالعه کرده بودید؟! آیا سمت‌های او و سوابق او را دیده بودید؟! نباید اجازه بدهید در‌مورد سایر افراد این غرض‌ورزی ادامه پیدا کند. من جوانی پشت خط بودم. من از آقای روحانی نه چیزی خواسته‌ام و نه چیزی می‌خواهم. کامبیز مهدی‌زاده از میان مردم رفت و داماد رئیس جمهوری شد. پدرم و من آقازاده نبودیم. کامبیز مهدی‌زاده در آمریکا مدال طلا گرفت و پرچم ایران را در میان نود کشور به اهتزاز در آورد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سهراب
Iran, Islamic Republic of

شمااگه به نوایی رسیدی فقط و فقط بخاطر وصل شدن به روحانی بوده و بس! بنابراین با قلمبه سلمبه گویی سعی نکن حاشیه بری!!...
Iran, Islamic Republic of
....
خرمشهر
Iran, Islamic Republic of
..م
سرور
Iran, Islamic Republic of
کسی که هنوز نمی داند وست تگزاس اسم یک برند نفتی است و نه نام یک شرکت نفتی.مشاور نفتی معاون فناوری روحانی شده است.
چقدر هم شکسته نفسی کرده این!
Iran, Islamic Republic of
و...
Iran, Islamic Republic of
چرا الکی میگی دستت نمی رسه دیگران رو متهم می کنی
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقا کامبیز بنده مدرک فوق لیسانس دارم ببین میتونی دست ما را هم به بزرگان بند کنی شاید به نون و نوایی برسیم؟؟ یک زن فقیری گرفتم از موقعی که اومده خونمون وضع ما خرابتر شد و بهتر نشد خدا عمرش بده!!!!!
آزاد
Iran, Islamic Republic of
در سن 21 و 22 و 20وچندسالگی که حضرتعالی فلان سازمان و بهمان سازمان بدون یک روز تجربه از روز اول مدیر تشریف داشتی در همون سن برترین استعدادهای این مملکت در شهرستانها دارن سماق می مکند از بیکاری، افسردگی می گیرند، از بی پولی و بیکاری نمی توانند ازدواج کنند ، سرکوفت از اطرافیان و جامعه می خورند،یا مثل من مجبور به مهاجرت برای بدست آوردن حداقلهای زندگی می شوند یا همانجا در خودشان خرد و خسته و نابود می شوند و به بینوایی تن می دهند.
جهان نیوز ، نه توهینی کردم نه جناح سیاسی خاصی هستم نه براساس قانون از خط قرمزی رد شدم ، منعکس بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
...
Ukraine
...
علی
Iran, Islamic Republic of
...
ب2
Iran, Islamic Republic of
...
اصغر
Iran, Islamic Republic of
.ن.م.!!
سید
Iran, Islamic Republic of
ولی قلابت خوب جایی گیر کرده است....!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
والله فارغ التحصیلان بهترین رشته ها از برترین دانشگاهها تو سنی که شما راحت از این وزارتخونه به اون وزارتخونه میرفتی و مدیر میشدی بیکار بودن. حالا شما چه جوری با زمین شناسی دانشگاه آزاد نخبه شدی و رو دست می بردنتون الله اعلم
م م
Iran, Islamic Republic of
....
سلام
Iran, Islamic Republic of
دست روزگار نبود آقا داماد . از معجزات روزگار بود !! .م.م
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
هر چی بود او موفق شد تو هم بگرد شاید پیدا کردی!!
Iran, Islamic Republic of
هر چی بود او موفق شد تو هم بگرد شاید پیدا کردی!!
مالک اشتر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ایشان چند وقت پیش به من می‌گفت که نمی‌توانند راحت بخوابند زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی قرار دارند........!!! همه سعیمون رو میکنیم که باور کنیم ..م
Iran, Islamic Republic of
اصلأ نمیدانم این آقا داماد چکاره هستن به رییس کمیسیون اصل نود خط نشان می‌کشه .
Iran, Islamic Republic of
اگه اینطوره که هدفی دنبال نمیکنی ،چرا اینقدر مصاحبه میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
Iran, Islamic Republic of
برای ده سال بعد تو آب نمک خوابانده شده .
Iran, Islamic Republic of
آخه این چیه که تو آب نمک خوابونده بشه؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
خوب که چی ؟یعنی چی ؟!!
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
كلا ما قهرمانيم ما نخبه و مدال اور داراي شركتهاي فراوان دانش بنيانيم كلا ژنمون از عالم ملكوت و از فضاي عرشيا اومده مردم برده و مطيع...!!
Iran, Islamic Republic of
...
فقط احقاق حق
Iran, Islamic Republic of
معمولاً گفته می‌شود که در سطوح سیاسی بالا ازدواج‌ها به صورت هدفمند میان مقامات و فرزندان آنها صورت می‌گیرد. آیا ازدواج شما نیز اینگونه بود؟???...
Iran, Islamic Republic of
مگه شک هم داری ؟
Iran, Islamic Republic of
اگر هم اینطور باشه ایرادش کجاست؟!!
Iran, Islamic Republic of
اگر هم اینطور باشه ایرادش کجاست؟!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
باز این فرد رو رسانه ای کردید که چی بشه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
او خودیخود رسانه ای هست
Iran, Islamic Republic of
.K..
محمد
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
اگر مجردها هم چنین موقعیتی داشتند استفاده نمی کردن؟
مرجان معلم مدرسه
Iran, Islamic Republic of
خب،پرخوری بدخوابی می آورد، بفرماییدکمتر بخورندتاراحت بخوابند.
Iran, Islamic Republic of
نوش جونش باید هم استفاده کنه / اشکالی هم نداره گناه نکرده که
Iran, Islamic Republic of
درسته گناه نکرده اما حرفمان در این است که عدالت کاری و اجتماعی رعایت نشده همین
Iran, Islamic Republic of
شوخی می کنین؟!!
Iran, Islamic Republic of
بالاخره دردسرهای پریدن با بزرگانه دیگه
Iran, Islamic Republic of
می خواستم از ایشون بپرسم که چطور اقای روحانی راضی شد به شما دختر بده / چه ویژگی داشتی؟
Iran, Islamic Republic of
...!!
یا علی مدد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
دست روزگار بود سفره ایرانی ها کوچک شد و یارانه آن قطع شد و ...
Iran, Islamic Republic of
چه ربطی به این فرد دارد
Iran, Islamic Republic of
مسئولیت اجرایی من از سال 84 و حدودا در سن 21 سالگی با قبول مسئولیت در سازمان ملی جوانان شروع شد. بعد از آن به وزارت نفت رفتم و مشاور مدیرعامل شرکت توسعه ملی نفت ایران بودم. سپس به عنوان قائم‌مقام برنامه‌ریزی پژوهشگاه صنعت نفت کشور به عنوان بزرگ‌ترین مرکز نفت خاورمیانه و یکی از ده مرکز تحقیقاتی دنیا مشغول به فعالیت بودم. آشنایی من با جناب آقای دکتر ستاری از وزارت نفت بود چون ایشان در وزارت نفت مسئولیت داشتند. سپس رئیس پژوهشگاه صنعت نفت شدند. بعد از آن به پیشنهاد آقای روحانی برای معاونت رئیس جمهوری انتخاب شدند .الله اکبررررررر.. از بیست ویک سالگی چه سمتهایی بهش دادن..همش با پیشنهاد فلان کس و بهمان کس.. .
Iran, Islamic Republic of
مگر صنعت نفت کم متخصص و تکنسین و وزیر داره که شما نظر کارشناسی میدی؟؟؟؟؟؟....
مجید
Iran, Islamic Republic of
پست فعلی شما چیست؟قبلا چه کاره بودید؟
مجید
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
...!!
.محمد.
United Arab Emirates
...!!
Iran, Islamic Republic of
ای کاش من هم داماد بودم از نوع این داماد!1
Iran, Islamic Republic of
ایشان باید رمز موفقیت خود را بیان کنند هم خانوادگی و هم کاری را!!
Iran, Islamic Republic of
آفرین که تو بیست و یک سالگی شروع کردی هی به مقام و ریاست رسیدن ها
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
تو که راست میگی!
با مجلس هم کاری نداری
میدونم..
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
دعا بفرمائید مردم هم کمی از محسنات و مناعت طبع ایشان را ببینند و این خوبی محصور در خانواده ایشان نماند.
Iran, Islamic Republic of
" آنقدر صفا و صمیمیت و گرمی است که یک نفر از بین مردم می‌تواند برود و با بزرگان وصلت کند."

همین که می گویید "بین مردم" و "بزرگان" یعنی هنوز هدف و آرمان این انقلاب را نشناختید.!!
ایرونی
Iran, Islamic Republic of
...
ایرونی
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
ای روزگار !!!!!!
دلارام
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...!!1
United States
...!!
Iran, Islamic Republic of
ژن خوب ها کسایی هستند مثل همت ها ، بکری ها، حججی ها و.... که امثال تو بیایید الان تو این مملکت جولان بدین!!
Iran, Islamic Republic of
...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
حمید
تو 21 سالگی کلاس چندم بودی مگه اینقدر میدیر کل شدی تو ؟ منم یه مردم عادی ام. معلم هستم .میشه منم ببرید وزارت نفت؟ اگه راست میگی....
شما ما مردم رو په په حساب کردی ببم جان......