کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روحانی اصلاح‌طلب مشغول در نهاد هم منتقد روحانی شد

اشرفی اصفهانی: مشکلات کشور از سوءمدیریت است/ نظارت مجلس روی دولت به اندازه کافی نيست/ دولت برنامه‌ريزی دقیقی برای مقابله با تحريم‌ها ندارد

15 مهر 1398 ساعت 10:59

بنده نسبت به عملکرد دولت آقاي روحاني نيز انتقاداتي را وارد مي‌دانم. متاسفانه نظارت کافي روي دستگاه‌هاي اجرايي وجود ندارد و از طرف ديگر نظارت مجلس نيز روي عملکرد دولت به اندازه کافي نيست.


گروه سیاسی جهان نیوز: محمد اشرفی‌اصفهانی، روحانی اصلاح طلب و رئیس هیئت بدوی تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری در دولت که در سابقه خود نمایندگی دوره دوم و سوم مجلس شورای اسلامی را هم دارد، در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان در نقش منتقد دولت حسن روحانی ظاهر شده است. این روحانی اصلاح طلب که در دولت یازدهم حجم زیادی از اخبار را به خود اختصاص داده بود، ضمن انتقاد از سوءمدیریت فعلی گفته است: «نسبت به عملکرد دولت آقاي روحاني نيز انتقاداتي را وارد مي‌دانم. متاسفانه نظارت کافي روي دستگاه‌هاي اجرايي وجود ندارد و از طرف ديگر نظارت مجلس نيز روي عملکرد دولت به اندازه کافي نيست». جدای از اذعان اشرفی اصفهانی به سوءمدیریت دولت که همان رحف منتقدان دولت در شش سال گذشته است، این روحانی اصلاح طلب حامی دولت در بخش دیگری از صحبت هایش به عدم ایفای نفش نظارتی مجلس اعتراف می کند که این مسئله هم دقیقا همان موضوع مورد اشاره منتقدان مجلس دهم است که منافع ملی را قربانی منافع سیاسی کرده اند.

به گزارش جهان نیوز، بخش های مهم اظهارات اشرافی اصفهانی را در ادامه خواهید خواند:

*دولت آقاي روحاني در مسير صحيحي حرکت مي‌کرد تا اينکه ترامپ در آمريکا به قدرت رسيد و شيطنت‌هاي خود را عليه ايران آغاز کرد. در چنين شرايطي رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي نيز با ترامپ همراه شدند و تلاش کردند عرصه را بر ايران تنگ کنند.

*يکي از مسائل مهمي که سبب ضعف اعتماد عمومي شده حيف‌وميل‌کردن بيت‌المال و پرونده‌هاي فساد اقتصادي است... فساد بسياري در جامعه وجود دارد که اتفاق خوشايندي براي نظام جمهوري اسلامي نيست. همه اين اتفاقات زمينه‌ساز بي‌اعتمادي است.

*ريشه اين مسائل در سوءمديريت است. هنگامي که مديريت صحيح و عدالت در جامعه به‌معناي واقعي کلمه وجود نداشته باشد جامعه به سمتي حرکت مي‌کند که برخلاف آرمان‌ها و اهدافش است.

*اغلب اقشار جامعه در وضعيت نامناسب اقتصادي به‌سر مي‌برند و تنها عده محدودي در رفاه هستند. در نتيجه قشر عظيمي از مردم در معرض آسيب‌هاي جدي اقتصادي قرار گرفته‌اند و زندگي آنها با مخاطراتي همراه شده است. امروز جواناني در جامعه ما وجود دارند که به دليل بيکاري و مشکلات زندگي موفق نشده‌اند ازدواج کنند و سن آنها از حد معمول بالاتر رفته است. نرخ مسکن در کشور به اندازه‌اي در حال رشد است که دستيابي به مسکن براي بسياري از جوانان به يک آرزو تبديل شده است. اگر در گذشته خريد مسکن براي جوانان سخت و دشوار بود امروز اجاره منزل نيز براي جوانان دشوار شده است.

*بنده نسبت به عملکرد دولت آقاي روحاني نيز انتقاداتي را وارد مي‌دانم. متاسفانه نظارت کافي روي دستگاه‌هاي اجرايي وجود ندارد و از طرف ديگر نظارت مجلس نيز روي عملکرد دولت به اندازه کافي نيست. به هرحال جريان‌هاي سياسي در انتخابات گذشته با شعارها و وعده‌هاي بزرگي مردم را به حضور در پاي صندوق‌هاي رأي دعوت کردند. اين وضعيت به‌خصوص درباره جريان اصلاحات وجود داشت، اين در حالي است که عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس شوراي اسلامي و همچنين شوراي شهر قابل قبول نبوده و به همين دليل مردم نسبت به ادامه حمايت خود از جريان‌هاي سياسي با ترديدهايي مواجه هستند.

*بنده در زماني که در مجلس حضور داشتم نمايندگاني را مشاهده مي‌کردم که از مجلس حقوق نمي‌گرفتند و از خودرويي که مجلس در اختيار آنها قرار داده بود استفاده نمي‌کردند. در آن دوران نمايندگان خالص بودند و خدمت به مردم را از هر چيز ديگري مهمتر قلمداد مي‌کردند، اين در حالي است که اين وضعيت در شرايط کنوني در مجلس وجود ندارد. امروز برخي نمايندگان براي حضور در مجلس هزينه‌هاي هنگفتي مي‌کنند که مشخص نيست با چه هدفي چنين هزينه‌اي را انجام مي‌دهند! گويا براي برخي مجلس به جايگاهي تبديل شده که به وسيله آن به منافع شخصي و حزبي خود فکر کنند.

*مديريت اجرايي کنوني، برنامه‌ريزي دقيقي براي مقابله با تحريم‌ها نکرده است. شايد اگر برنامه‌ريزي دقيق‌تري در اين زمينه صورت مي‌گرفت و پيش‌بيني‌هاي لازم در زمينه جابه‌جايي قدرت در آمريکا صورت مي‌گرفت تحريم‌ها تا به اين اندازه در زندگي مردم تاثير نمي‌گذاشت.


کد مطلب: 703410

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/703410/اشرفی-اصفهانی-مشکلات-کشور-سوءمدیریت-نظارت-مجلس-روی-دولت-اندازه-کافی-برنامه-ريزی-دقیقی-مقابله-تحريم-ها-ندارد

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com