کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ادامه حملات به تولیت آستان قدس

روزنامه ابتکار: ابراهیم رئیسی، احمدی نژاد دوم و ناتوان در هضم شکست است!/ نماینده پرحاشیه: رئیسی نه مدیریت دارد و نه اطلاعات سیاسی و اقتصادی

14 بهمن 1396 ساعت 9:04

این فرد نشان داده است که مدیری که توانایی جمع کردن اوضاع را داشته باشد، نیست و توانایی فردی که بتواند نیروها و ستادهای خود را مدیریت صحیح کند را ندارد


گروه سیاسی جهان نیوز: سید ابراهیم رئیسی رقیب قدرتمند حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، با وجود گذشت یکسال از آن رقابت ها همچنان مورد هجمه قرار دارد.

به گزارش جهان نیوز، روزنامه حامی دولت و اصلاح طلبان پس از هر سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی، موجی از تخریب ها علیه وی را آغاز می کنند و تا مدت ها آن را ادامه و به صورت زنجیره ای تکرار هم می کنند!

ترس از حضور مجدد رئیسی در انتخابات آتی ریاست جمهوری و احتمال کنش های اجتماعی و سیاسی وی در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی سبب شده که تخریب آیت الله سید ابراهیم رئیسی یک دستورالعمل همیشگی تا 1400 باشد.
 


 
*ناتوان در هضم شکست!
روزنامه ابتکار در همین راستا با گذشت ماه ها از انتخابات ریاست جمهوری طی مطلبی با عنوان "ناتوان در هضم شکست" نوشته است: " در همان ابتدای امر مهم‌ترین انتقادی که در خصوص نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌شد نداشتن تجربه و سابقه در حوزه مدیریتی و اجرایی بود که این امر در مناظره‌ها به شکل مشهودی قابل درک بود. در کنار این مسئله، حاشیه‌های وی در خصوص همکاری با سایر احزاب نیز تردید برانگیز است. رئیسی در ابتدا با دعوت جمنا حاضر به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شد اما در ادامه خود را کاندیدای مستقل عنوان کرد و با حزب پایداری ارتباط نزدیک تری بر قرار کرد، این اتفاق پیامدهای را در پی داشت. اوضاع به گونه ای تدام یافت که اعضای جمنا محمد باقر قالیباف را به عنوان نامزد مورد تایید خود معرفی کردند. در پایان هم قالیباف به سود رئیسی از ماجرای انتخابات کناره‌گیری کرد تا آرای اصولگرایان در مقابل روحانی ریزش نداشته باشد اما در میان اصولگرایان اختلاف بسیاری در این زمینه ایجاد شد که تا به امروز همچنان ادامه دارد. شاید ابراهیم رئیسی توانست آرای زیادی را جمع کند اما تاثیری در نتیجه نداشت و در نهایت این فرد در مقابل روحانی شکست خورد، حال دیگر تفاوتی ندارد که با چند میلیون حامی این اتفاق افتاده باشد اما هضم این مسئله برای رئیسی زمان برد."
 

 
*جعفر زاده: رئیسی اطلاعات چندانی در حوزه سیاسی و اقتصادی ندارد/ او توانایی مدیریت نیروها و ستاد خود را هم ندارد/ سیاه‌نمایی‌ها در نهایت دامن خود این افراد را هم خواهد گرفت
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی  نماینده بسیار پرحاشیه مجلس در گفت‌و گو با «ابتکار» در خصوص تداوم فعالیت سیاسی ابراهیم رئیسی در انتخابات مجلس عنوان کرد: «برای اینکه احزاب و گروه‌ها در انتخابات فعال باشند، مانعی وجود ندارد اما تقاضا دارم به مسئله فضای قبل و بعد از انتخابات توجه داشته باشند.»

 وی در ادامه افزود: «بهتر است که هر فردی از طریق تشکیلات و احزاب پا به این عرصه بگذارد و در این انتخابات سعی کنند تا مصالح ملی را هم در نظر داشته باشند و بدانند که این سیاه‌نمایی‌ها در نهایت دامن خود این افراد را هم خواهد گرفت.»

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به فضایی که پس از انتخابات 96 ایجاد شد، اظهار کرد: «پس از انتخابات هم پایان یافتن آن را بپذیرند و طاقت باخت را داشته باشند. هنوز هم صحبت‌های برخی بوی انتخابات را می‌دهد. اگر این مواد رعایت شود مشکلی در خصوص حضور هیچ یک از چهره‌ها و احزاب وجود ندارد. منتها ادبیات سیاسی انتخابات را هم رعایت و از تخریب، دروغ و سیاه نمایی اجتناب کنند.»

جعفرزاده ضمن اینکه حضور رئیسی در مسائل انتخابات مجلس را بعید دانست،عنوان کرد:«این اتفاق را به آقای رئیسی توصیه نمی‌کنم. چراکه جمنا یک مشکل اساسی دارد واین است که ژنرال زیاد دارد و این از اشکالات بزرگ جمنا محسوب می‌شود. بنابراین، این مسئله را از ذهن خود بیرون کنید که زیر چتر آقای رئیسی قرار بگیرند.»

وی تصریح کرد: « بسیاری وی را مقصر اصلی شکست در انتخابات 96 می‌دانند و این فرد نتوانست گفتمانی ایجاد کند و در نهایت مردم از اصولگرایان فاصله گرفتند. این قبیل گله‌مندی‌ها در خصوص وی وجود دارد و در مناظرات هم نشان داد که اطلاعات چندانی در حوزه سیاسی و اقتصادی ندارد.»

 وی با اشاره به مسائل پیرامون انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد: «بسیاری معتقدند که رئیسی باید کناره‌گیری می‌کرد و این مسیر را اصولگرایان با آقای قالیباف ادامه می‌دادند، من نیز با این گروه هم عقیده هستم.»

وی تصریح کرد: «به نظر من هم اصرار رئیسی برای ادامه حضور در انتخابات 96 یکی از عوامل اصلی شکست اصولگرایان در برابر روحانی بود و در مجموع آقای قالیباف رقیبت خطرناک‌تری برای روحانی محسوب می‌شد.»

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شخصیت ابراهیم رئیسی اظهار کرد: «این راهم باید در نظر بگیریم که بنابر شرایط ممکن است اوضاع تغییر کند اما این فرد نشان داده است که مدیری که توانایی جمع کردن اوضاع را داشته باشد، نیست و توانایی فردی که بتواند نیروها و ستادهای خود را مدیریت صحیح کند را ندارد.»
 
*ظهور احمدی نژاد دوم!
روزنامه ابتکار همچنین با تیتر "ظهور احمدی نژاد دوم!" می نویسد: در این میان گفتنی است که برخی رفتارهای ابراهیم رئیسی در همان ایام انتخابات هم چندان قابل دفاع نبود، بهترین مثال برای اثبات این قضیه می‌توان به دیداری که با خواننده‌ای به نام تتلو داشت، اشاره کرد.
این عمل و سخنرانی‌های پوپولیستی وی در خصوص مسائل اقتصادی که همان زمان با هشدارهایی از سوی کارشناسان مواجه شد، کارشناسان در مجموع این صحبت‌ها را نشانه‌های ظهور یک احمدی نژاد دیگر می‌دانستند.

جعفرزاده نیز در این خصوص عنوان کرد: درست است که جبهه پایداری در کنار رئیسی بود اما فکر نمی‌کنم این اتفاق در آینده مجددا رخ دهد، این فرد با توجه به داستانی که با تتلو داشت، نشان داد که امکان لغزش برایش وجود دارد.

وی در ادامه افزود: «در گذشته جبهه پایداری یک بار با حمایت از احمدی‌نژاد آبروی خود را به میان گذاشت و کدهایی هم که آقای رئیسی ازخود می‌دهد مشابه همان وضعیت است. رفتاری که این فرد با تتلو داشت، بهترین مثال است.»

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: البته در آن زمان نمی‌توانستند با صراحت اعلام موضع داشته باشند، چراکه آبروی خود را به آن فرد گره زده بودند. از این به بعد، جبهه پایداری نامزدهایی را از میان خود انتخاب می‌کند. با توجه به اتفاقاتی که در انتخابات 96 افتاد، بعید می‌دانم بار دیگر به شخصی از بیرون از حزب خود اعتماد کنند.

 جعفرزاده در پایان مصاحبه مطرح کرد: «در شرایط کنونی، اصولگرایان منتظر هستند که تیم آقای روحانی گل به خودی بزند تا بتوانند از این طریق امتیازی جمع کنند، چراکه اعضای این جریان سیاسی توان اینکه در جامعه جایگاهی برای خود دست و پا کنند را ندارند.»

روزنامه ابتکار در انتها نیز می نویسد: "با این تفاسیر، حضور فردی همچون ابراهیم رئیسی نه تنها سودی برای اصولگرایان ندارد بلکه به زیان آنها هم تمام خواهد شد. اصولگرایان یک بار از این چهره سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کردند و اگر قرار بر این بود که رئیسی قابلیت این را داشت که برگ برنده یک جریان سیاسی باشد در همان اردیبهشت ماه باید این اتفاق رخ می‌داد. از سوی دیگر، با توجه به فرکانس‌هایی که این فرد با گرایشات پوپولیستی داده است، توجه به چنین فردی فارغ از گرایش‌های سیاسی به زیان کشور به پایان خواهد رسید."
 


کد مطلب: 587948

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/587948/روزنامه-ابتکار-ابراهیم-رئیسی-احمدی-نژاد-دوم-ناتوان-هضم-شکست-نماینده-پرحاشیه-نه-مدیریت-اطلاعات-سیاسی-اقتصادی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com