شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - 20 Jul 2024
 
۰

ماه عسلی که اصلاح‌طلبان می‌خواهند انکارش کنند

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۱
کد مطلب: 556249
اصلاح‌طلبان به تازگی به صرافت افتاده‌اند تا گذشته مشترک و مسئولیت خود را در قبال رئیس‌جمهور روحانی انکار کنند.
ماه عسلی که اصلاح‌طلبان می‌خواهند انکارش کنند
به گزارش جهان نيوز؛ اصلاح‌طلبان طی روزهای گذشته از انتخابات ۹۶ و بویژه با داغ شدن مباحث مربوط به سرشت محتوم «شکست رسمی برجام»، یکان یکان در حال ابراز برائت از رئیس‌جمهور روحانی و کتمان گذشته مشترک خود با دولت اعتدال هستند.
 
آنها اینطور تصور می‌کنند که با این انکار و کتمان، یکی بودن آنها و رئیس‌جمهور روحانی در ذهن مردم پاک می‌شود و بدینسان می‌توان از مسئولیت عملکرد دولت که بر دوش اصلاح‌طلبان است، گریخت.

گفته می‌شود یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب که درباره احتمالات برائت چپ‌ها از روحانی با خبرگزاری دولت هم حتی مصاحبه کرده است، در یک جلسه خصوصی و در پاسخ به این انتقاد که مگر ممکن است بتوانید از دولت جدا شوید؟! با لبخند گفته است: انتقاد می‌کنیم و جدا می‌شویم...

آنها صراحتا عنوان می‌کنند مسئول عملکرد دولت نیستند و این در حالی است که از نظر مردم و تحلیلگران اتفاقا مسئولیت چپ‌ها در عملکرد دولت چپ‌گرای رئیس‌جمهور روحانی بیشتر است. زیرا آنها بودند که بیشتر و پر حرارت‌تر از دولت به مردم وعده‌های رنگارنگ برجامی می‌دانند و سر تا پای اقدامات رئیس‌جمهور روحانی را تقدیس می‌کردند.

در ادامه به چند مورد جالب از روزهای ماه عسل اصلاح‌طلبان و دولت که چپ‌ها به دنبال کتمان آن هستند اشاره می‌کنیم.

*فدائیان دولتیم...
رسول منتجب‌نیا (قائم‌مقام حزب اعتماد ملی): شخصیت‌ها، احزاب و جناح‌های سیاسی و به‌خصوص جناح اصلاح‌طلب آمده و کمک کرده و خودش را به‌عنوان فدایی دولت قرار داده و آمده برای دکتر روحانی مایه گذاشته.
دیماه سال ۹۳، مصاحبه با روزنامه آرمان امروز[۱]


*باید دست روحانی و ظریف را ببوسید
ابراهیم اصغرزاده (عضو شورای شهر اول تهران و از فعالان اصلاح‌طلب): بروید دست روحانی و ظریف را ببوسید که آبروی شما را حفظ کرد...
مهرماه سال ۹۴، سخنرانی در افتتاحیه دفتر انجمن اسلامی دانشگاه بجنورد[۲]


*تمام حرف‌های روحانی قانونیست!
حسین مرعشی (از فعالان ستادی اصلاح‌طلب): رییس‌جمهور در این مدت هرچه گفتند کاملاً مبنای قانونی داشته و از آنجایی که ایشان مامور اجرای قانون اساسی است، حرفشان به‌جا و متین است...من معتقدم دولت روحانی در عرصه سیاست داخلی و اجرای برنامه‌هایش موفق خواهد شد.
شهریور ماه ۹۴، در یادداشتی برای روزنامه اعتماد[۳]

*اصلاح‌طلبان باید تا آخر عمر دست ظریف را ببوسند
عبدالله ناصری (عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلب و از فعالان چپ): اصلاح‌طلب‌ها باید تا آخر عمر دست ظریف را ببوسند.
شهریورماه ۹۶، گفت‌وگوی تصویری با خبرگزاری فارس[۴]

***
۱_http://www.armandaily.ir/fa/news/main/۱۰۱۶۱۴
۲_http://snn.ir/fa/news/۴۴۸۵۶۰
۳_ http://magiran.com/npview.asp?ID=۳۲۱۷۸۲۲
۴_ http://www.farsnews.com/MediaDisplay.aspx?nn=۱۳۹۶۰۶۲۱۰۰۱۳۱۰
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *