شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 2 Jul 2022
 
۲
۲
اصلاح طلبان امروز چه نوشتند؟

ماجرای متلک امنیتی به وزیر اطلاعات/ حکایت عجیب اتومبيل پارک شده آیت الله هاشمي/ معرفی کاندیداهای فدایی حسن روحانی

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 501740
ایام انتخابات ریاست جمهوری آنچنان هیجان انگیز و پر التهاب است که بنا به گفته کاندیداهای هر دوره، حتی ابر قدرت‌های دنیای سیاست هم متاثر از آن می‌شوند. این اتفاق می‌تواند تهدیدکننده استراتژی‌ای باشد که اصلاح طلبان در سر دارند و آن هم این است که فداییان حسن روحانی تحت تاثیر فضا و همینطور قرار گرفتن در جمع هواداران‌شان از رینگ رقابت به نفع رئیس دولت تدبیر و امید کنار نکشند و به رقابت با او بپردازند که این مسئله نیز می‌تواند بزرگ ترین گل به خودی اصلاح طلبان باشد
ماجرای متلک امنیتی به وزیر اطلاعات/ حکایت عجیب اتومبيل پارک شده آیت الله هاشمي/ معرفی کاندیداهای فدایی حسن روحانی
گروه سیاسی جهان نيوز: با بررسی روزنامه های امروز  اصلاح طلب به مطالب و گزارش های جالبی برخورد می کنیم که به بخش های از آن به شرح ذیل می توان اشاره کرد: 

*ماجرای متلک امنیتی به وزیر اطلاعات
روزنامه قانون در گزارشی با عنوان "متلک امنیتی" به كنايه‌هايي معاون احمدي نژاد به وزير اطلاعات روحاني  پرداخته و می نویسد:
«بقايي كه ديگر جايگاهي در ميان جريان‌هاي سياسي و امنيتي كشور ندارد، فضاي مجازي را به اهرمي براي ادامه ماموريت خود، تبديل كرده‌است. بقايي در اظهاراتي كه در كانال تلگرام خود، آن را به اشتراك عمومي گذاشته است، خطاب به وزير اطلاعات دولت روحاني، برخي نكات را گوشزد مي‌كند.بقايي در اين مطلب كه با عنوان«چه کسی از فردایش خبر دارد؟» نوشته است:«همان‌طور که اعضای دولت، گاهی اوقات از زیر مجموعه تحت مدیریت شان بازدید می‌کنند ، بد نيست محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید نیز به همراه معاونان و مسئولان اين وزارتخانه سری به بند 209 زندان اوین بزنند و وضعیت آنجا را از نزدیک بررسی کنند، ببینند چیزی کم و کسر نیست ، حتی چه ایرادی دارد که یک شب هم در بند 209 اقامت کنند . «قطعا» مفید خواهد بود . چرا که آدمی از فردایش خبر ندارد».

این روزنامه در ادامه می نویسد: «بدون شك، هيچ‌كدام از عملكرد‌هاي دولت و شخصيت‌هاي دنباله‌روي احمدي نژاد بدون استراتژي نيست، ولي از آن‌جايي كه اين جماعت، مغز متفكري جداي از مردم دارند، در اجراي نقشه‌هاي خود در سال‌هاي نه چندان دور شكست خورده‌اند و بدون شك در اين پروژه نيز همين‌گونه خواهد بود. مناسب است تا مسئولان مربوط قبل از اينكه ويروس تخريب را جرياني انحرافي در فضاي جامعه بخش كرده و شروع به ترورهاي شخصيتي كنند، جلوي آن را گرفته و پاسخ مدعيان را با صراحت بدهند.»

*آرمان: اتومبيل آیت ا...هاشمي پارك شده است
اما روزنامه آرمان که به خانواده هاشمی نیز نزدیک است در گزارشی عجیب با عنوان " اتومبيل آیت ا...هاشمي پارك شده است" به مسافران ماشین آیت الله هاشمی پرداخته و عجیب تر اینکه مدعی است که هر کس در طی دوران انقلاب سوار ماشین آیت الله هاشمی شده، عاقبت بخیر گشته است!
آرمان در این گزارش نوشته است: «مقاطعي بود که آيت‌ا...‌هاشمي فرمان اتومبيل سياست را براي رسيدن كشور به بهترين مقصد در دست گرفت. اكنون اين اتومبيل در گوشه‌اي پارك شده است و سوئيچ آن هم آماده چرخش است، اما مشخص نيست كه چه شخصيت‌هايي لايق نشستن پشت فرمان آن و كدام يك از آنها توانايي فشردن گاز و گرفتن ترمز در موقع لزوم را دارد. باك بنزين اتومبيل آيت‌ا... هم هميشه پر بود و باز هم عقربه آن درجه‌‌اي را نشان مي‌دهد كه نياز به افزودن بنزين ندارد!»
این گزارش عجیب می افزاید: «نبايد فراموش كرد كه اين اتومبيل هيچ‌گاه خالي نبود و در هر دوره‌اي شخصيت‌هايي با ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد بر آن سوار بودند، چنان‌كه زماني مطهري، بهشتي، رجايي، باهنر و بزرگان ديگر، سرنشينان آن بودند كه يك به يك پياده شدند. اين اتومبيل يك ويژگي منحصر به فرد دارد كه آن هم عاقبت‌بخيري سرنشينان آن است، چنان‌كه اكثر آنها در مسير حق به شهادت رسيدند و عزت در مرگ برخي ديگر مانند آیت‌ا...هاشمي پيام عاقبت بخيري او را داشت. اكنون هم بايد اشخاصي بر آن سوار شوند كه رفتار و اعمالشان مانند سرنشينان قبلي منتهي به عاقبت بخيري آنها شود.!»

*معرفی کاندیداهای فدایی حسن روحانی
روزنامه آفتاب یزد طی گزارشی به معرفی گزینه های که قرار است به عنوان کاندیداهای فدایی و ضربه گیر حسن روحانی عمل کنند، می پردازد و آورده است: " در چنین شرایطی که قرار است حسن روحانی یکه و تنها در برابر پنج اصولگرایی که البته شاید تعدد حضورشان تغییر کند، قرار گیرد، پاسخگوی انتقادات تمامی‌آنها باشد و در نهایت از شکسته شدن آرای خود نیز جلوگیری کند، از قرار معلوم، بنابراین گذاشته شده است که اصلاح طلبان نیز از استراتژی « بهترین دفاع حمله است» بهره برند و نیروهای کمکی به کارزار انتخابات اعزام کنند تا علاوه بر آن که به همراه حسن روحانی به دفاع از سیاست‌های دولت تدبیر و امید بپردازند، پاتک‌هایی را هم نثار اصولگرایان مهاجم کنند. به این افراد می‌توان عنوان ضربه گیر یا فدائیان حسن روحانی را اعطا کرد، چراکه این افراد قرار است به محض اتمام مناظرات انتخاباتی صحنه رقابت‌ها را به نفع حسن روحانی ترک کنند"

این روزنامه می افزاید: دو شخصی که این روزها از آنها به عنوان « فداییان حسن روحانی » یاد می‌شود؛ مسعود پزشکیان و علی مطهری، به ترتیب نایب رئیس نخست و نایب رئیس دوم مجلس هستند.

** مسعود پزشکیان، زمانی جامه وزارت بهداشت دولت اصلاحات را به تن می‌کرد و پس از آن به نمایندگی مجلس نهم رسید و امروز در غیاب علی لاریجانی بر صندلی ریاست مجلس می‌نشیند. از آنجایی پزشکیان کاندیدای کمکی مناسبی دانسته می‌شود که صریح اللهجه و پایبند به عقاید اصلاح‌طلبان است. نکته دیگر آن است که زمزمه‌های کاندیداتوری اش در انتخابات به وفور شنیده می‌شود. با وجود آنکه او در مصاحبه‌های مختلف اظهار داشته است که قصد نامزدی در انتخابات را ندارد اما خود می‌گوید که فشارهای متعددی از سوی افراد مختلف به او تحمیل می‌شود مبنی بر این که در انتخابات شرکت کند. شاید فشارهای مدنظر پزشکیان به این خاطر باشد که او در انتخابات حاضر شود تا در تیم حسن روحانی قرارگیرد و در مقابل حریف چند کاندیدایی از حسن روحانی دفاع کند.

** علی مطهری، نماینده مجلس نهم و نایب رئیس دوم مجلس دهم فردی است که ورای جناح بندی‌های سیاسی عمل می‌کند و مطالبی را به زبان می‌آورد که حتی سران و بزرگان جریان سیاسی اصلاح طلب هم از بیان آن‌ها ابا دارند. فصل مشترک او و پزشکیان صراحت لهجه شان است. آنچه مبرهن است اینکه مطهری هم در مرکز توجه بسیاری از افراد قرار دارد به طوری که از چندی پیش در شبکه اجتماعی توئیتر کمپینی با عنوان دعوت از علی مطهری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ایجاد شده است.

**فداییان باید کنار روند
ایام انتخابات ریاست جمهوری آنچنان هیجان انگیز و پر التهاب است که بنا به گفته کاندیداهای هر دوره، حتی ابر قدرت‌های دنیای سیاست هم متاثر از آن می‌شوند. این اتفاق می‌تواند تهدیدکننده استراتژی‌ای باشد که اصلاح طلبان در سر دارند و آن هم این است که فداییان حسن روحانی تحت تاثیر فضا و همینطور قرار گرفتن در جمع هواداران‌شان از رینگ رقابت به نفع رئیس دولت تدبیر و امید کنار نکشند و به رقابت با او بپردازند که این مسئله نیز می‌تواند بزرگ ترین گل به خودی اصلاح طلبان باشد چرا که از یک سو حسن روحانی نخواهد توانست یک بار دیگر کلید پاستور را به دست گیرد و از دیگر سو کاندیدای فدایی با آرایی محدود و در اندازه هواداران شخصی اش به مهره‌ای سوخته تبدیل می‌شود و در آخر هم مجسمه اتحادی که اصلاح طلبان در طول چهار سال گذشته پیکره اش را تراشیده اند، در هم می‌شکند
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جریان این چیه خدائیش؟
" روزنامه آرمان به خانواده هاشمی نزدیک است"
نمی فهمم
ميري
شهادت امثال مطهري و بهشتي در حين انجام وظيفه کجا و محل فوت بعضی ها کجا؟