سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - 16 Aug 2022
 
۰

خودزني قاتل مروه الشربيني در دادگاه

چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب: 72967
"آلکس-و"که تيرماه امسال دردادگاهي در شهر درسدن آلمان شهيده حجاب"مروه الشربيني"را به قتل رساند، روز چهارشنبه با سروصدا در دادگاه براي مدتي نظم آن را به هم ريخت.
اين متهم 28ساله در حين دادگاه ناگهان شروع به زدن پاهاي خودبرزمين وسرخودبه ميز وديوار کرد که ماموران مجبور به جلوگيري از انجام اين اقدامات از سوي وي شدند.
به دنبال اين اقدام ، تعداد پليس هاي محافظ وي از 4 نفر به 9نفرافزايش يافت .
در همين حال سومين روز دادگاه با تاخير 90دقيقه اي شروع شد، زيرا متهم تحت معاينه پزشکي قرار داشت.
"آلکس- و"که در دادگاه با"ماسک"،"کلاه"و"عينک افتابي حضور پيدا مي کند،تاکنون در باره اتهام قتل واکنشي نشان نداده است.
از سوي ديگر به نوشته روزنامه "بيلد"، اين اقدام قاتل مروه الشربيني ممکن است در چارچوب کوشش هاي وي براي رواني نشان دادن خود باشد.
اين در حالي است که براساس گزارش روانپزشکي که از سوي ماموران تحقيقات پزشکي در مورد وضعيت رواني متهم منتشر شده ،آلکس هيچ مشکل رواني ندارد.
اين متهم از ديروز نيز اعتصاب غذا کرده است.
آلکس -و" 28 ساله به جرم قتل شهيده حجاب "مروه الشربيني" زن محجبه مصري در تيرماه گذشته در همين دادگاه با ضربه هاي چاقو محاکمه مي شود.
وکلاي مدافع متهم پيش از اين اعلام کرده بودند که اين متهم دردادگاه صحبت نخواهد کرد.
براي برقراري امنيت، حدود 200 مامور در داخل و اطراف ساختمان اين دادگاه مستقرند و محوطه آن نيز بطور کامل مسدود شده است.
دراطراف جايگاه اين قاتل که بايد به اتهام هاي قتل، تلاش براي قتل و ضرب و جرح پاسخ دهد، شيشه هاي ضدگلوله نصب شده است.
الشربيني تيرماه گذشته درحاليکه درحال شهادت دادن نسبت به بيان صحبت هاي نژادپرستانه از سوي اين متهم بود،مورد حمله قرار گرفت و در برابر شوهر و فرزند سه ساله اش به شهادت رسيد که اين اقدام و همچنين انفعال و سکوت مدعيان حقوق بشر در غرب ، سبب بروز موجي از تنفر در جهان بويژه بين مسلمانان شد.
شوهر مقتول نيز که براي نجات همسر خود تلاش کرده بود، مجروح شد. ماموران حفظ نظم دادگاه، نخست هيچ اقدامي در برابر قاتل نکردند ولي هنگاميکه همسر الشرييني سعي کرد در برابر قاتل مانع ايجاد کند ماموران وي را مورد هجوم قرار دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *