کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بيانات‌رهبری به مناسبت روزمباهله+فیلم

8 آبان 1392 ساعت 14:22

رهبر انقلاب اسلامی استثنائی بودن روز مباهله را در «شاخص روشنگر بودن» و نقش ممتاز آن در «تمایز جبهه‌ی حق و باطل» می‌دانند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرا رسیدن سالروز واقعه‌ مباهله، فرازی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را كه به تبیین اهمیت این موضوع پرداخته‌اند، منتشر می‌كند.


به گزارش جهان به نقل از رجا، این سخنان در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ بیان شده است: روز مباهله، روزى است كه پيامبر مكرم اسلام، عزيزترين عناصر انسانى خود را به صحنه مى‌آورد.

نكته‌ مهم در باب مباهله اين است: «و انفسنا و انفسكم» در آن هست؛ «و نسانا و نساكم»در آن هست؛ عزيزترين انسانها را پيغمبر اكرم انتخاب ميكند و به صحنه مى‌آورد براى محاجه‌اى كه در آن بايد مايز بين حق و باطل و شاخص روشنگر در معرض ديد همه قرار بگيرد.

هيچ سابقه نداشته است كه در راه تبليغ دين و بيان حقيقت، پيغمبر دست عزيزان خود، فرزندان خود و دختر خود و اميرالمومنين را - كه برادر و جانشين خود هست - بگيرد و بياورد وسط ميدان؛ استثنائى بودن روز مباهله به اين شكل است.

يعنى نشان دهنده‌ى اين است كه بيان حقيقت، ابلاغ حقيقت، چقدر مهم است؛ مى‌آورد به ميدان با اين داعيه كه ميگويد بيائيم مباهله كنيم؛ هر كدام بر حق بوديم، بماند، هر كدام بر خلاف حق بوديم، ريشه‌كن بشود با عذاب الهى.

فیلم


کد مطلب: 322556

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/phototitr/322556/بيانات-رهبری-مناسبت-روزمباهله-فیلم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com