چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 6 Jul 2022
 
۰

نظر ولایتی درباره نامزد شدنش در انتخابات 92

شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 223742
مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل گفت: جمهوري اسلامي ايران بايستي با همان مواضعي كه در استانبول اتخاذ كرد در بغداد نيز وارد عمل شود و بر حق استفاده خود از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي تاكيد ورزد.
علي اكبر ولايتي دبير كل مجمع جهاني بيداري اسلامي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت:‌ هدف از ديدار با مقامات كشورهاي عربي همچون مصر و ليبي كه به تازگي در آنها انقلاب رخ داده است انتقال تجارب جمهوري اسلامي ايران طي 33 سال اخير بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران است.

وي افزود: استمرار روابط بين ايران و كشورهاي انقلابي باعث مي‌شود كه كشورمان با اتفاقاتي كه در درون اين كشورها در حال رخ دادن است آشناييت بيشتري پيدا كند و در اين راستا تجربيات خود را به مردم و مسئولين اين كشورها منتقل نمايد.

دبيركل مجمع جهاني بيداري اسلامي خاطرنشان كرد: اميدواريم در كشور ليبي نيز پس از تشكيل مجلس موسسان حكومتي براساس قواعد اسلامي شكل گيرد و مردم به خواسته‌هاي خود برسند.

مشاور مقام معظم رهبري در خصوص روند مذاكرات ايران و كشورهاي عضو 1+5 گفت: جمهوري اسلامي ايران بايستي با همان مواضعي كه در استانبول اتخاذ كرد در بغداد نيز وارد عمل شود و بر حق استفاده خود از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي تاكيد ورزد.

وي اذعان داشت:‌اگر كشورهاي عضو 1+5 با يك نگاه مثبت و واقع بينانه در مذاكرات بغداد وارد عمل شوند به طور حتم ايران همچون استانبول گام موفقي را در عرصه بين الملل برخواهد داشت.

ولايتي در پايان در پاسخ به سوالي كه آيا نامزد انتخابات رياست جمهوري خواهيد شد اظهار داشت: در حال حاضر قصد ندارم در اين خصوص اظهار نظر كنم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *