چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - 8 Dec 2021
 
۰

متوسط مطالعه مطبوعات توسط هر ايراني

شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب: 156677
مدير‌كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، متوسط مطالعه مطبوعات و نشريات توسط هر ايراني را ۴۰ دقيقه در روز اعلام كرد.
سيد احسان قاضي‌زاده در گفت‌وگو با فارس با بيان اين مطلب اظهار داشت: براساس نظرسنجي‌هاي صورت گرفته و جمع‌بندي كه در خصوص ميزان متوسط مطالعه نشريات، مجلات و مطبوعات صورت گرفته، متوسط مطالعه هر ايراني ۴۰ دقيقه در روز است.

وي افزود: ا‌ين ميزان مطالعه در مقايسه با نرخ متوسط مطالعه "كتاب " كه بين ۱۴ تا ۱۸ دقيقه در روز است از وضعيت بهتري برخوردار است.

قاضي‌زاده آمار ۴۰ دقيقه‌اي مطالعه نشريات و مطبوعات را مربوط به آخرين آمار ارائه شده از سوي مراكز مختلف علمي و پژوهشي دانست كه مطالعات مربوط به رسانه و مطبوعات را انجام مي‌دهند.

مدير‌كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي معاونت مطبوعاتي متذكر شد: آمار مطالعه ۴۰ دقيقه در روز مربوط به مطالعه تمام نشريات اعم از نشريات خانوادگي، جدول، سرگرمي، ورزشي، آشپزي، علمي و تخصصي و روزنامه‌هاست و به طور كلي شامل تمام "نشريات مكتوب " كشور مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا آمار مقايسه‌اي در خصوص ميزان مطالعه نشريات و مطبوعات در مقايسه با سال‌هاي گذشته وجود دارد يا خير اظهار داشت: آمار مقايسه‌اي در اين خصوص در دست نداريم؛ براساس اين آمار، نرخ متوسط مطالعه نشريات و مطبوعات توسط هر ايراني با آمارهاي جهاني فاصله زيادي دارد اما اين نرخ متوسط در مقايسه با نرخ متوسط مطالعه كتاب از وضعيت مناسب‌تري برخوردار است.

قاضي‌زاده متولي اصلي استخراج آمار مربوط به ميزان مطالعه سرانه نشريات و مطبوعات توسط هر ايراني را "مركز مطالعات رسانه‌ " وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دانست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *