دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 Aug 2022
 
۰
۲

رحیم پور ازغدی: تبلیغات بانکها غیر اسلامی است

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب: 143840
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : تبلیغات بانک ها امروز در کشور در واقع دعوت به مفت خوری است که در اسلام چنین چیزی نداریم.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رحیم پور ازغدی امروز در چهارمین همایش شکوه هجرت تصریح کرد : نباید برای پول به کسی جایزه داد بلکه جایزه برای کار مثبت است نه آنکه پول بیاورید و پول بیشتر ببرید.

وی گفت: رقابت مثبت باید برای فعالیت های تولیدی و رفع احتیاجات جامعه باشد و فرهنگ مفت خوری در فرهنگ جهادی نیست.

این استاد دانشگاه افزود : براساس روایات ، جامعه ای که مصرف آن از تولیدش بیشتر و وارداتش بیش از صادرات آن است غیراسلامی و غیر جهادی است.

وی با بیان اینکه امروز نظام ما ابرقدرت سیاسی و ایدئولوژیک در جهان است گفت: اگر تفکر جهادی یعنی "کار بیشتر و مصرف کمتر" را نهادینه کنیم تا 40 سال آینده از همه نظر به ابرقدرت تبدیل خواهیم شد.

وی اضافه کرد: براساس روایات محال است مرفه بی درد وارد بهشت شود.

رحیم پور ازغدی اضافه کرد : در توسعه اسلامی مالکیت خصوصی محترم است اما مالکیت عمومی و احترام به حقوق دیگران نیز دیده شده است اما در نظام سرمایه داری مبنای پیشرفت، زیاده طلبی و حرص افراد است
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر این طور است که وضع خیلیها غیر اسلامی است
Iran, Islamic Republic of
تمام فرمايشاتش درست است ولي از مسئولين سايتها كه شيعه علي (ع) مي باشند تقاضا داريم كه به روزنامه ها و سايتها اعلام نمايند كه به داد مردم مستضعف هم برسند زيرا پيشرفت منهاي خدمت به مستضعفين پيشرفت واقعی نیست.