يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 14 Jul 2024
 
۰
۱

علامت تجاری چه کاری انجام می‌دهد؟

سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۱۰
کد مطلب: 887189
علامت تجاری، مالک آن را از حمایت‌های قانونی برخوردار می‌سازد و وی می‌تواند برای متمایز کردن کالا یا خدمات خود از آن استفاده کرده و یا در ازاء دریافت وجه، شخص دیگری را مجاز به استفاده از این علامت خاص کند.
علامت تجاری چه کاری انجام می‌دهد؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، علامت تجاری، مالک آن را از حمایت‌های قانونی برخوردار میسازد و وی میتواند برای متمایز نمودن کالا یا خدمات خود از آن استفاده نموده و یا در ازاء دریافت وجه، شخص دیگری را مجاز به استفاده از این علامت خاص بنماید. در واقع حق استفاده انحصاری از علامت ثبت شده جهت استفاده بر روی محصولات و خدمات موردنظر و یا ارائه مجوز استفاده از آن به دیگری، صرفا" در اختیار صاحب علامت میباشد. دوره حمایت از علامت تجاری ده سال است که میتوان آن را به دفعات نامحدود با پرداخت هزینه‌های پیش بینی شده در مقررات، تمدید نمود.

از منظر وسیعتر، حمـــــایت از علائم تجارتی به سبب شهرت و منافع مادی حاصله از آن‌ها موجب تشویق صاحبان این حقوق به انجام اقدامات مبتکرانه و شجاعانه درسطح جهان میگردد، بعلاوه ممانعت از رقابت‌های غیرقانونی و ناعادلانه از قبیل جعل علامت تجاری مشابه برای محصول و یا خدمت نامرغوب و متفاوت را در بردارد. حمایت ازعلایم تجاری توسط دادگاه صورت میگیرد بطوریکه دراکثر نظام‌های قضایی، دادگاه‌ها قادرخواهند بود مانع از تخلفات انجام شده بر روی علایم تجاری شوند.

به مفهوم کلی‌تر علایم تجاری، از طریق به رسمیت شناختن کالا یا خدمات خاص و در برداشتن منافع مالی درسطح جهان، موجب ارتقا ابتکار عمل و کارآفرینی میگردند. حمایت از علایم تجاری موجب جلوگیری از رقابت‌های غیرمنصفانه تجاری به شکل تولیدکالا‌های تقلبی و استفاده از علایم مشخصه تجاری برای فروش محصولات باکیفیت پایین صورت میگردد. این نظام به افرادی که صاحب مهارت و سرمایه هستند کمک مینماید تا کالا و خدمات خود را به روشی منصفانه تولیدکرده و بفروشند که در نتیجه تجارت بین المللی را نیز تسهیل مینماید.

سیستم حمایتی از علائم تجاری این فرصت را برای کسانی که دارای مهارت و تجربه کافی هستند فراهم مینماید تا در منصفانه‌ترین شرایط ممکن به تولید و بازاریابی کالا‌ها و خدمات خود پرداخته و بدین ترتیب امکان تجارت بین المللی برایشان تسهیل گردد و همچنین درمصرف کننده ایجاد اعتماد جهت تعیین حقوق ناشی از انتخاب وی مینماید.
https://jahannews.com/vdcivyav3t1avz2.cbct.html
jahannews.com/vdcivyav3t1avz2.cbct.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به دلیل مهم نبودن علامت تجاری در ایران اخرم نفهمیدیم اکبر جوجه واقعی کدومه؟؟؟