يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - 21 Jul 2024
 
۰
 
بلیط هواپیما
 
اینستاگرام جهان نیوز

افزایش تلفات جانی غزه با بمب بی‌صدا

يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب: 887087
کارشناسان فلسطینی در گفت‌وگو با فارس ضمن هشدار به نهادهای سازمان ملل و بشردوستانه درباره کمبود شدید سوخت در نوار غزه تاکید کردند از جمله پیامدهای کمبود سوخت افزایش تلفات انسانی در بین غیرنظامیان است.
افزایش تلفات جانی غزه با بمب بی‌صدا
به گزارش جهان نيوز، وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به توقف فعالیت بخشی از بیمارستان های نوار غزه از نهادهای بشردوستانه و وابسته به سازمان ملل خواست برای وارد کردن سوخت به نوار غزه اقدام فوری کنند.
 
مدیر سازمان بهداشت جهانی نیز دیروز شنبه هشدار داد که کمبود سوخت تهدیدی «فاجعه‌آمیز» برای سیستم بهداشتی غزه است که در نتیجه 9 ماه جنگ کاملا فروپاشیده است.
 
تدروس آدهانوم در سکوی X نوشت: «چهارشنبه گذشته فقط 90 هزار لیتر سوخت وارد غزه شد در حالی که بخش بهداشت غزه به تنهایی به 80 هزار لیتر در روز سوخت نیاز دارد».
 
وی تاکید کرد: مشکل کمبود سوخت هم بر امورات عموم شهروندان و حرکت خودروها و حمل و نقل تاثیر گذاشته تا جایی که آنها را مجبور به استفاده از گاری‌های بسته به چارپایان برای جابجایی کرده گویی که به دوران ماقبل تکنولوژی بازگشته‌ایم.
 
ابوقمر در گفت‌وگو با فارس همچنین گفت: مشکل کمبود سوخت بر امورات عموم شهروندان و حرکت خودروها و حمل و نقل نیز تاثیر گذاشته تا جایی که آنها را مجبور به استفاده از گاری‌های بسته به چارپایان برای جابجایی کرده گویی که به دوران ماقبل تکنولوژی بازگشته‌ایم.
 
ابوقمر در مورد تاثیر کمبود سوخت بر فعالیت نانوایی‌ها در شمال نوار غزه نیز گفت: دیروز جمعیت صاحبان نانوایی‌ها در شمال نوار غزه هشدار دادند که ظرف 48 ساعت یعنی ظرف امروز و فردا فعالیت این نانوایی‌ها به دلیل کمبود سوخت متوقف خواهد شد.
 
وی افزود: در ابتدا برنامه جهانی غذا در تامین سوخت مورد نیاز نانوایی‌ها در شمال نوار غزه سهیم بود اما با این وجود در حال حاضر شاهد کمبود شدید سوخت هستیم.

فاضلاب‌ها در نبود برق به خیابان‌ها جاری شده
محمد المغیر کارشناس فلسطینی نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: کمبود سوخت بر ارائه خدمات اضطراری به شهروندان در شرایط جنگ تاثیر منفی زیادی داشته است برنامه جهانی غذا به سوخت نیاز دارد شبکه‌های مربوط به پمپاژ آب بهداشتی یا شبکه‌های فاضلاب به سوخت نیاز دارند و به دلیل کمبود سوخت فاضلاب‌ها به خیابان‌ها جاری شده است.
وی همچنین گفت که رژیم صهیونیستی ضمن ممانعت از ورود سوخت و کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه از گذرگاه کرم ابوسالم به عنوان تنها گذرگاهی در جنوب نوار غزه که گهگاه باز می‌شود، مسئولین واردات کمک‌ها و توزیع آن را مستقیما هدف می گیرد.
المغیر افزود: فعالیت بسیاری از نهادهای خدمات رسان طی روزهای پیش رو متوقف خواهد شد از جمله نهادهای بهداشت و درمان و نهادهای دفاع مدنی که از کمبود سوخت به شدت رنج می‌برند.
این مسئول فلسطینی تصریح کرد: بیمارستان ناصر در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه تنها بیمارستان فعال در نوار غزه است که این روزها با کمبود شدید سوخت برای راه اندازی بخش مراقبت‌های ویژه مواجه است.
وی ادامه داد: بیشتر بخش‌های بیمارستان ناصر از کار افتاده و خطر قطعی کامل برق جدی است به خصوص که با انتقال صدها مریض و مجروح از بیمارستان اروپایی به بیمارستان ناصر اوضاع بیمارستان دردناک است افزون بر اینکه همه چند بیمارستان میدانی غزه به خصوص بیمارستان کویتی هم نیاز شدید به سوخت دارد.
رژیم صهیونیستی تمامی گذرگاه‌های دریایی و هوایی غزه را در محاصره نگاه داشته است. مقامات این رژیم قبل از بستن گذرگاه رفح در اوایل ماه مه(دو ماه پیش)، آخرین دریچه‌های غزه به جهان خارج یعنی دو، گذرگاه کرم ابوسالم و بیت حانون را بسته بودند.
دفتر رسانه‌ای دولت حماس در نوار غزه نیز گفته است که تخریب گذرگاه رفح توسط اسرائیل در 17 ژوئن(28 خرداد) گذشته مانع از ورود بیش از 15 هزار کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه‌ای شده که هنوز در پشت گذرگاه‎ها معطل مانده‌اند.
https://jahannews.com/vdcfcedcew6dcxa.igiw.html
jahannews.com/vdcfcedcew6dcxa.igiw.html
 خرید بلیط هواپیما
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *

خیرات نان