پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 18 Jul 2024
 
۰

اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم می‌کنه

شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 886927
جاروبرقی یکی از پرکاربردترین وسایلی در خانه است که برای تمیز کردن سطوح از هر گونه آشغال و گرد و غبار مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از اشتباهات و سهل انگاری‌ها می‌توانند از طول عمر این وسیله خانگی به شدت بکاهد.
اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم می‌کنه
در این مطلب قصد داریم به ۱۲ اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه بپردازیم. اگر شما نیز تمایل دارید که با اجتناب از این اشتباهات تا سال‌ها از جاروبرقی مرکزی خود استفاده کنید، تا انتهای این مقاله را بخوانید.

با ۱۲ اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه بیشتر آشنا شوید

اگر دوست دارید که بر طول عمر جاروبرقی خود بیفزایید و از خراب شدن زودتر از هنگام آن جلوگیری کنید، باید نکاتی را رعایت کنید. اگرچه استفاده و خرید جاروبرقی صنعتی کار سختی نیست و به تخصص و تجربه خاصی نیاز ندارد، اما لازم است که نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید چندین سال آن را مورد استفاده قرار دهید. در این قسمت به ۱۲ اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه می‌پردازیم.

گرفتگی و انسدادها را برطرف نمی‌کنید

هر باری که می‌خواهید جاروبرقی را روشن و اتاقتان را تمیز کنید، ابتدا لوله خرطومی را مورد بررسی قرار دهید. اگر آشغال یا چیزی در این قسمت گیر کرده باشد، باید فورا خارج شود. تجمع آشغال در لوله خرطومی باعث کم شدن مکش جاروبرقی می‌شود و به مرور زمان از عمر این وسیله برقی می‌کاهد.

در کشیدن جاروبرقی از برق سهل‌انگاری می‌کنید

بسیاری از افراد به دلیل تنبلی و یا سهل‌انگاری پس از اتمام کار، جاروبرقی را از برق نمی‌کشند. انجام این کار علاو بر این که با خطراتی همراه است، از عمر جاروبرقی نیز می‌کاهد.

فرچه جاروبرقی را جدا و تمیز نمی‌کنید

جاروبرقی‌ها در هر برندی که باشند که در قسمت ورودی، لوله سری چرخان دارند. این لوله هر گونه آشغال یا کثیفی را از روی سطح و فرش جمع می‌کند و ممکن است به مرور زمان و با جمع شدن آشغال و مو نتواند عملکرد و کارایی گذشته خود را داشته باشد.
برای جلوگیری از بروز این اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه، باید با استفاده از یک قیچی کوچک و به آرامی تمامی آشغال‌های جمع شده را جدا کرده و فرچه را به‌خوبی تمیز کنید. با انجام این کار، مطمئنا خواهید توانست تا چندین سال از جاروبرقی خود استفاده کنید.

در خالی کردن کیسه جاروبرقی کوتاهی می‌کنید

اگر جاروبرقی که از آن استفاده می‌کنید از نوع کیسه‌ای است، باید هنگام پر شدن با آشغال و گرد و غبار خالی یا تعویض شود. اگر این کار را سروقت و منظم انجام ندهید علاوه بر این که شاهد کاهش مکش جاروبرقی خواهید بود، به مرور زمان از طول عمر جاروبرقی شما کاسته می‌شود.

فیلترها را به موقع تعویض و یا تمیز نمی‌کنید

جاروبرقی‌ها در برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. گاهی نیاز است که فیلتر تعویض شود و گاهی نیز فیلتر به راحتی شستشو داده و تمیز می‌شود. تعویض و یا تمیز کردن به موقع فیلتر عمر جاروبرقی منزل شما را زیاد می‌کند. در نتیجه به این زودی‌ها متحمل پرداخت هزینه برای تعمیر و یا تعویض قطعات نخواهید شد.

سَریِ جارو برقی را در صورت نیاز عوض نمی‌کنید

از آن جایی که جرم و آشغال توسط سری جاروبرقی جمع آوری می‌شود، نیاز است که این قسمت از قدرت چرخش کافی برخوردار باشد. اگر متوجه لق شدن سری جاروبرقی شدید، باید آن را تعویض کنید.

از تنظیمات به طور صحیح و به جا استفاده نمی‌کنید

تنظیماتی که در جاروبرقی تعبیه شده اند، متناسب با محیط و مکان‌های مختلف طراحی و ایجاد شده است؛ بنابراین، برای هر مکانی نباید از یک نوع تنظیمات استفاده کنید. به‌طور مثال، گاهی لازم است که قدرت مکش جاروبرقی در کمترین درجه قرار گیرد، اما همچنان کاربران از بالاترین مکش استفاده می‌کنند. این از دیگر اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه، به شمار می‌رود.

قبل از کشیدن جارو، در جمع آوری ریخت و پاش‌ها تنبلی می‌کنید

برای این که عمر جاروبرقی خود را افزایش دهید، باید قبل از کشیدن جارو هر گونه ریخت وپاش را جمع کنید. در غیر این صورت، حین کشیدن جارو مجبور می‌شوید که این کار را انجام دهید. در این شرایط جاروبرقی بیش از اندازه روشن می‌ماند و باعث وارد شدن فشار زیاد به موتور و کاسته شدن عمر جاروبرقی خواهد شد.

هنگام مشاهده دود، خاموش کردن جاروبرقی را فراموش می‌کنید

بسیاری از افراد حتی با مشاهده دود نیز جاروبرقی را خاموش نمی‌کنند و این مسئله را امری طبیعی می‌دانند، اما این تصور غلط است. اگر با مشاهده دود، جاروبرقی را خاموش نکنید، موتور داغ می‌کند و ممکن است حتی بسوزد. برای جلوگیری از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به دیگر قطعات و متحمل نشدن هزینه‌های زیاد بابت تعمیر و تا تعویض قطعات و موتور جاروبرقی، در صورت مشاهده دود فورا کار را متوقف کنید.

از جاروبرقی خیلی کار می‌کشید

برای افزایش طول عمر جاروبرقی بهتر است تعداد دفعاتی که از این وسیله استفاده می‌کنید را کاهش دهید. در صورتی که از جاروبرقی خود خیلی کار بکشید، مطمئن باشید که از طول عمر این وسیله کم می‌شود.

در خرید سه راهی محافظ کوتاهی می‌کنید

سه راهی محافظ تنها برای تلویزیون، یخچال و کامپیوتر طراحی و ساخته نشده است. استفاده از سه راهی برای جاروبرقی می‌تواند از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به این وسیله جلوگیری کند.

دفترچه راهنما را نگاهی نمی‌اندازید

هر وسیله برقی که در خانه دارید و از آن استفاده می‌کنید، دارای یک دفترچه راهنما است. مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی آب و خاک در آگاهی از نکات و اصول مورد نیاز برای استفاده از وسیله برقی خانگی به شما کمک می‌کند. از دیگر راهکارهایی که به شما کمک می‌کند تا سال‌ها از جاروبرقی خود استفاده کنید، مطالعه دفترچه راهنما است.

جمع‌بندی

امروزه شاهد تولید لوازم برقی مختلف از جمله جاروبرقی با برندهای مختلفی هستیم. خرید یک جاروبرقی باکیفیت علاوه بر آگاهی از اشتباه اکثر خانم‌ها که عمر جاروبرقی رو کم میکنه باعث می‌شود که مدت زمان بیشتری از آن کالا استفاده کنید و دیرتر متحمل پرداخت هزینه برای تعویض و یا تمیر قطعات وسیله برقی خانگی خود شوید.
کسری یکی از تولیدکنندگان تخصصی جاروبرقی است که محصولات خود را به صورت آنلاین و حضوری عرضه می‌کند. کیفیت و اصالت کالاهای ارائه شده در این مرکز تضمین می‌شود و شما می‌توانید خریدی باکیفیت را تجربه کنید.
https://jahannews.com/vdchi-n6q23n6wd.tft2.html
jahannews.com/vdchi-n6q23n6wd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *