پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - 25 Jul 2024
 
۰
 
بلیط هواپیما
 
اینستاگرام جهان نیوز

تبلیغ رسانه‌های انگلیسی برای تغییر دولت

پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۵
کد مطلب: 886807
با وجود اینکه اکثر روزنامه‌های بریتانیا به حزب محافظه کار "ریشی سوناک"، نخست وزیر انگلیس نزدیکتر هستند اما اکثر آن‌ها در آستانه انتخابات پارلمانی در این کشور برای تغییر دولت تبلیغ می‌کنند.
تبلیغ رسانه‌های انگلیسی برای تغییر دولت
به گزارش جهان نيوز، روزنامه "پاسایر نویه پرسه" در مطلبی نوشت: اکثر روزنامه های بریتانیا به محافظه کاران حزب ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس نزدیک ترند. اما نخست وزیر این کشور در انتخابات پارلمانی پیش رو نمی تواند به رسانه ها تکیه کند.

همواره رسانه های بیشتر و بیشتری در بریتانیا تغییر دولت را در انتخابات عمومی تبلیغ می کنند. روزنامه "سان" که معمولاً مواضع محافظه کارانه را نمایندگی می کند، در آستانه رای گیری به نفع حزب کر استارمر، رهبر اپوزیسیون و علیه ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس صحبت کرده است.

سوسیال دموکرات ها در حزب کارگر به وضوح در همه نظرسنجی ها پیشتاز هستند. "ساندی تایمز" که نزدیک تر به محافظه کاران است و روزنامه تجاری "فایننشال تایمز" قبلاً علناً از حزب کارگر حمایت کرده بودند.

سان در سرمقاله ای تاکید کرد: زمان تغییر فرا رسیده است. این روزنامه پیش از این از بسیاری از ایده های سیاسی نخست وزیر سوناک، مانند اخراج برنامه ریزی شده مهاجران غیرقانونی به رواندا، لغو مالیات تامین اجتماعی و "آموزش ایدئولوژی جنسی مضر در مدارس" حمایت می کرد. اما در سرمقاله جدید این روزنامه آمده است که برای روشن شدن این مسئله باید گفت مردم از حزب محافظه‌کار خسته شده‌اند و این حزب به گروهی تقسیم‌شده تبدیل شده است که بیشتر به مبارزه با خود علاقه‌مند است تا اداره کشور.

این روزنامه نوشت: اکنون زمان حزب کارگر فرا رسیده است. شکی نیست که کر استارمر سخت مبارزه کرده است تا حزب خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهد، حتی اگر این موضوع هنوز کامل نشده باشد، که در زمان سلف استارمر، جرمی کوربین، تا حد زیادی ناپدید شده است. این حزب قاطعانه در کنار اوکراین و اسرائیل ایستاده است. سیاست اقتصادی نیز معتدل است و باید رشد را تحریک کند.

البته سان که بخشی از امپراتوری رسانه ای روپرت مرداک است، در انتخابات قبلی نیز از حزب کارگر صحبت کرده بود. در سال 1997 این روزنامه به نفع تونی بلر، که پس از آن یک پیروزی آشکار به دست آورد، به مبارزه پرداخت.

بر اساس یک نظرسنجی که اخیراً منتشر شده است، سوسیال دموکرات ها در انگلیس می توانند انتظار داشته باشند که در انتخابات پارلمانی روز پنجشنبه، رکورد 425 کرسی از 650 کرسی را به دست آورند.

به این ترتیب محافظه کاران ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس در انتخابات 2024 بریتانیا با شکستی جدی روبرو هستند. آخرین نظرسنجی ها درباره پیش بینی انتخابات برای محافظه کاران بسیار ویرانگر و فاجعه بار است.

حزب محافظه کار انگلیس حدود 14 سال است که در بریتانیا قدرت را در دست دارد. اما به گفته کارشناسان این روزها به زودی تمام خواهد شد. پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات 2024 بریتانیا در 4 ژوئیه کاملاً غیرممکن تلقی می‌شود. آخرین نظرسنجی ها برای حزب نخست وزیر ریشی سوناک بسیار ویرانگر است.

بسیاری از پیش بینی ها محافظه کاران را در حدود 100 کرسی نشان می دهند و شرایط خود سوناک نیز می‌تواند تاریخ ساز شود: بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها، کاملاً ممکن است که او اولین نخست‌وزیر در تاریخ این کشور شود که در حوزه انتخابیه خود از سمتش کناره‌گیری می کند.
https://jahannews.com/vdce7p8vfjh8vvi.b9bj.html
jahannews.com/vdce7p8vfjh8vvi.b9bj.html
 خرید بلیط هواپیما
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *

خیرات نان