سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰

قالیباف: پیشرفت با تولید ثروت امکان‌پذیر است

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۱
کد مطلب: 883855
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه پیشرفت زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاری و تولید ثروت رخ دهد، گفت: باید ما کیک اقتصاد را بزرگ کنیم تا بتوانیم مشکلات را به‌طور جدی مرتفع کنیم.
قالیباف: پیشرفت با تولید ثروت امکان‌پذیر است
به گزارش جهان نيوز، محمد باقر قالیباف کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه صف اول شبکه خبر که با موضوع برنامه‌های این نامزد پخش شد، گفت: از شهدا امام شهدا و شهید رئیسی یاد می‌کنم و یاد آن‌ها را گرامی می‌دارم.

قالیباف با اشاره به سوابق خود از ابتدای جوانی تاکنون عنوان کرد: آغاز جوانی من با آغاز بهار انقلاب و مبارزات انقلاب اسلامی مصادف بود و طبیعتاً فعالیت‌های سیاسی اجتماعی‌ام با این ایام مقارن شد.

وی افزود: در سال ۵۷ زلزله طبس اتفاق افتاد و اولین سابقه جهادی و مدیریتی بنده در آن زمان با حضور در زلزله طبس آغاز شد. بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی زمان کوتاهی گذشت و جنگ تحمیلی اتفاق افتاد بنده توفیق داشتم تا ۸ سال دفاع مقدس در جبهه حضور داشتم، از یک رزمنده عادی تا سلسله مراتب فرماندهی.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: پس از دوران دفاع مقدس در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مسئولیت پذیرفتم و پس از آن نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه را بر عهده گرفتم که امروز یکی از قدرت‌های بزرگ موشکی در جهان است.

وی ادامه داد: سپس توفیق خدمت در نیروی انتظامی را داشتم و پس از آن به مدت ۱۲ سال شهردار تهران بودم. در آن زمان نیز، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام شدم و پس از آن نیز یک دوره در مجلس شورای اسلامی افتخار نمایندگی مردم تهران را داشتم. اکنون نیز در دوره دوازدهم در مجلس شورای اسلامی حضور دارم.

کانديدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سوابق تحصیلی خود، گفت: بعد از دفاع مقدس تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کردم. دکتری جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شدم.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران هستم. دانشیار پایه ۳۳ دانشگاه تهران هستم. با وجود مشغله کاری سعی کردم که ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنم. کشورداری موضوع درس بنده در دانشگاه است. چندین تألیف در حوزه جغرافیای سياسی و حکمرانی دارم. تا همین ترم تدریس دانشگاهی داشتم.وی تصریح کرد: یکی از توفیقاتی که ما پیدا کردیم حضور در آغاز انقلاب و جنگ تحمیلی بود که بر اساس ضرورت جبهه رفتیم. طبیعتاً قبل از این‌که وارد جبهه شوم آشنایی با مسائل آموزشی نظامی داشتیم. مخصوصاً ما چون بسیج داشت شکل می‌گرفت آشنایی داشتیم اما در جبهه به عنوان یک رزمنده عادی حاضر شدیم. آن موقع در جبهه سازماندهی مثل امروز وجود نداشت. حتی نیرو زمینی نبود. بسیجی‌ها از اقصا نقاط کشور می‌آمدند. شهید باکری از تبریز و شهید سلیمانی از کرمان آمدند و هیچکدام همدیگر را تا قبل از جبهه نمی‌شناختند. خود را به خطوط جبهه رساندیم تا جلوی پیشروی دشمن را بگیریم.

قالیباف گفت: کار ما هم اطلاعات عملیات، گشت و شناسایی و تخریب بود طبیعتا کم کم یگان‌ها، گردان‌ها و تیپ‌ها شکل گرفتند. مهمترین نکته‌ای جاری در جبهه فضای معنوی، مدیریتی، اعتماد کامل و دلبستگی خاص رزمندگان به یکدیگر بود. اخلاصی که در دوران دفاع مقدس بود بر اساس،شایسته سالاری نیروها انتخاب می‌شدند. خود رزمنده‌ها از بین خود نیرو انتخاب می‌کردند تا کم کم سیستم شکل گرفت. در ۲۰ سالگی فرمانده تیپ مستقل امام رضا شدم. بعد دوران دفاع مقدس قائم مقام نیروی مقاومت بسیج و بعد هم فرمانده هوافضا سپاه شدم.

وی اظهار کرد: شعاری که برای این دوره انتخاب کردم، خدمت و پیشرفت است و فقط یک شعار نیست و سابقه من نشان می‌دهد که هر وعده‌ای را که داده‌ام، پیگیری می‌کنم، مردم در معیشت در زحمت و مشکل هستند و باید این مشکل مرتفع شود.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: باید قدرت خرید مردم افزایش یابد؛‌ این موضوعات را باید تحت عنوان خدمت و در برنامه‌های فشرده دنبال کنیم تا مردم به آسایش برسند.

قالیباف با بیان اینکه پیشرفت زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاری و تولید ثروت رخ دهد، افزود: باید ما کیک اقتصاد را بزرگ کنیم تا بتوانیم مشکلات را به‌طور جدی مرتفع کنیم، نوع برنامه‌ریزی ما هم باید منطبق بر عدالت باشد.کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین، تأکید کرد: محور کارمان برنامه هفتم است که نمونه‌ای از همکاری‌های بین مجلس یازدهم و دولت شهید رئیسی است.

قالیباف تشریح کرد: در رشد اقتصادی کشور بخشی سرمایه و به‌شی بهره‌وری است. بهره‌وری و سرمایه وزن مساوی با هم دارند. ما هر جا توفیق خدمت داشتیم بهره‌وری را در اولویت گذاشتیم. این امر موجب می‌شود بدون این‌که هزینه اضافی شود و یا اگر محدودیتی هم در سرمایه‌گذاری هست با حوزه بهره‌وری این تحول عظیم اتفاق افتد. وقتی حرف از بهره‌وری می‌زنیم یعنی چابک کردن سازمان فرآیندها را دقیق کردن، تقسیم کار صحیح، استفاده از فناوری، این‌ها سیستم را کارآمد می‌کند و الا شما اگر سرمایه بیاوری اما از این کار نتوانید استفاده کنید حتما تحول اتفاق نخواهد افتاد.

کانديدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مسائل اقتصادی هم با این نگاه باید باشد. امروز مهم‌ترین توانایی این هست که باید یک مدیریت دقیق و عمیقی صورت گیرد. این امر باید منطبق بر هوشمندسازی، شفاف‌سازی و مردمی‌سازی باشد.وی خاطرنشان کرد: برای مردمی‌سازی در نیروی انتظامی امنیت را مردمی کردیم. قبل از حضور بنده در نیروی انتظامی سربازان و درجه‌داران نیرو انتظامی در سطح شهر گشت نی‌زدند که از جرم پیشگیری کنند. این روش پر هزینه، آسیب‌زا و کم اثر بود.

قالیباف خاطر نشان کرد: ما با طراحی سامانه ۱۱۰ امنیت را مردمی‌سازی کردیم که با یک تلفن در کمترین ساعت منتقل می‌کردند. ما با کم‌ترین نیرو بیشترین بازدهی را در آن نقطه‌ای که لازم بود در کمتر از ۳ دقیقه حضور پیدا می‌کردیم. این یک مدل مردمی‌سازی است‌. ۱۹۷ را طراحی کردیم هر پلیس به وظیفه خود عمل نمی‌کرد همه مردم بر او نظارت می‌کردند و از طریق ۱۹۷ گزارش می‌دادند. این یعنی مردمی سازی.

کانديدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سامانه ۱۳۷ در شهرداری روزانه بیش از ۴۰۰۰ خدمت به مردم می‌داد. مردم اشکالات را با شهرداری از طریق این سامانه مطرح می‌کردند و شهرداری جهت حل مشکل حاضر می‌شد. این هم مردمی‌سازی است.
https://jahannews.com/vdcenx8vnjh8vvi.b9bj.html
jahannews.com/vdcenx8vnjh8vvi.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *