سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰

آنچه که شهید رئیسی را محبوب کرد؟

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 883853
دلایل متعددی برای محبوبیت شهید آیت‌الله رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران، وجود دارد که می‌توان آنها را به دو دسته کلی تقسیم کرد: ویژگی‌های شخصی و اقدامات و عملکرد ایشان.
آنچه که شهید رئیسی را محبوب کرد؟
به گزارش جهان نيوز، دلایل متعددی برای محبوبیت شهید آیت‌الله رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران، وجود دارد که می‌توان آنها را به دو دسته کلی تقسیم کرد: ویژگی‌های شخصی و اقدامات و عملکرد ایشان.

ویژگی‌های شخصی:
تدین و تعهد:
شهید رئیسی به عنوان یک فرد مذهبی و متعهد به اسلام شناخته می‌شد. این ویژگی در میان بسیاری از مردم ایران که دین نقش مهمی در زندگی آنها دارد، محبوبیت زیادی برای ایشان به ارمغان آورد.

ساده‌زیستی و مردمی بودن: شهید رئیسی به ساده‌زیستی و پرهیز از تجملات مشهور بود. او به طور مرتب به مناطق محروم سفر می‌کرد و با مردم دیدار و گفتگو می‌کرد. این رویه باعث نزدیکی ایشان با مردم و القای حس همدلی و درک مشکلات مردم به آنها شده بود.

شجاعت و قاطعیت: شهید رئیسی در دوران مسئولیت‌های مختلف خود، به شجاعت و قاطعیت در تصمیم‌گیری و ایستادگی در برابر ظلم مشهور بود. این ویژگی در میان مردم ایران که خواهان رهبری قوی و مقتدر هستند، بسیار ارزشمند بود.

عدالت‌خواهی و فسادستیزی: شهید رئیسی در دوران ریاست قوه قضائیه، به جد به دنبال مبارزه با فساد و احقاق حقوق مظلومان بود. این اقدامات او در میان مردم که از فساد اداری و اقتصادی به ستوه آمده بودند، محبوبیت زیادی برای ایشان به ارمغان آورد.

اقدامات و عملکرد:
تلاش برای حل مشکلات معیشتی مردم:
شهید رئیسی در دوران ریاست جمهوری خود، توجه ویژه‌ای به حل مشکلات معیشتی مردم، به خصوص اقشار کم‌درآمد، داشت. اقداماتی مانند افزایش حقوق کارمندان، پرداخت یارانه و کمک‌های معیشتی به اقشار نیازمند و تلاش برای کنترل تورم از جمله اقدامات او در این زمینه بود.

حمایت از تولید داخلی و رونق کسب و کار: شهید رئیسی از جمله حامیان جدی تولید داخلی و رونق کسب و کار در ایران بود. او در این راستا اقداماتی مانند اعطای تسهیلات به کسب و کارها، رفع موانع تولید و مبارزه با قاچاق کالا انجام داد.

ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان: شهید رئیسی در دوران ریاست جمهوری خود، سیاست خارجی مستقلی را در پیش گرفت و تلاش کرد تا جایگاه ایران را در منطقه و جهان ارتقا دهد. او به طور مرتب با مقامات سایر کشورها دیدار و گفتگو می‌کرد و در اجلاس‌های بین‌المللی حضور فعال داشت.

شهادت:
شهادت مظلومانه شهید رئیسی در جریان یک سفر استانی، نقطه عطفی در محبوبیت ایشان بود. این واقعه باعث همدردی و پیوند عمیقی بین مردم و شهید رئیسی شد و او را به عنوان یک قهرمان ملی در اذهان مردم جاودانه کرد.
https://jahannews.com/vdccp1q412bq448.ala2.html
jahannews.com/vdccp1q412bq448.ala2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *