سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۱

۲ شرط مهم مادر مقتول برای بخشش قاتل

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۲
کد مطلب: 883798
مردی که در حمایت از دخترش با مردی درگیر شده و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود ۶ سال پس از این جنایت با دو شرط از سوی اولیای دم بخشیده شد.
۲ شرط مهم مادر مقتول برای بخشش قاتل
به گزارش جهان نيوز به نقل از همشهری آنلاین، فروردین ماه سال ۹۷ به بازپرس جنایی تهران خبر رسید که مرد جوانی که بر اثر اصابت ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است.

در این شرایط گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات در این باره را آغاز کردند. شواهد اولیه حاکی از این بود که مرد جوان در جریان یک درگیری خیابانی جانش را از دست داده است.

افسران پلیس در تحقیقات محلی موفق شدند چند شاهد را شناسایی کنند.

یکی از آنها به ماموران گفت:‌در حال عبور از خیابان بودم که مقتول را دیدم که با جوان دیگری گلاویز شده بود. من و چند نفر دیگر تلاش کردیم که بین آنها میانجی‌گری کنیم اما یکی از آنها ناگهان چاقو کشید و ما هم جلو نرفتیم. او چند ضربه به مقتول زد و فرار کرد. ما هم با دیدن این صحنه با اورژانس تماس گرفتیم و پیکر نیمه جان مرد جوان به بیمارستان منتقل شد؛ اما بعد فهمیدیم که او جانش را از دست داده است.
 
کارآگاهان همچنین در تحقیقات میدانی با بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته‌ای که در محل حادثه وجود داشت موفق شدند چهره عامل این جنایت را شناسایی کنند.

هرچند اطلاعات به دست آمده نشان می‌داد که او در یکی از محله‌های تهران زندگی می‌کند؛ اما وقتی ماموران قصد دستگیری‌ او را داشتند پی بردند که بعد از قتل به مکان نامعلومی گریخته است.

تحقیقات پلیس در این باره ادامه داشت تا اینکه سرانجام ماموران موفق شدند قاتل فراری را در مخفیگاهش دستگیر کنند.
 

قتل در هواداری از خواهر


وقتی متهم در پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت به قتلی که مرتکب شده اعتراف کرد و گفت به هواداری از خواهرش دست به جنایت زده است.

او گفت: مدتی قبل فهمیدم که خواهرم به طور پنهانی با مقتول در ارتباط است. خواهرم می‌گفت مدتی قبل با او آشنا شده و مبلغی پول به او داده تا سرمایه‌گذاری کند.

خواهرم می‌گفت چند وقت گذشته اما مرد جوان پولهایش را پس نمی‌دهد و مدام وعده و وعید می‌دهد. وقتی نگرانی خواهرم را دیدم با مرد جوان تماس گرفتم و خواهش کردم پول خواهرم را بدهد.

او امروز و فردا می‌کرد تا اینکه روز حادثه با هم قرار گذاشتیم تا این مشکل را برطرف کنیم.

آن روز فکر می‌کردم پول خواهرم را می‌دهد اما وقتی فهمیدم دست خالی است با او درگیر شدم و با چاقویی که همراه داشتم ضربه ای به او زدم و فرار کردم.
 

در یک قدمی چوبه دار


به دنبال اعترافات متهم، او صحنه جنایت را بازسازی کرد و در نهایت پرونده‌اش با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. از آنجا که همه شواهد و مدارک به دست آمده علیه متهم بود، قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند و این رای مدتی بعد در دیوان عالی کشور تایید شد.

همه چیز برای اجرای حکم آماده بود و پرونده به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد و در اختیار قاضی شیما جعفری قرار گرفت.

در چنین شرایطی بود که تلاش‌ها برای ایجاد صلح و سازش در این پرونده آغاز شد.
 

۲ شرط برای بخشش


هرچند مادر مقتول بعنوان ولی دم حاضر به بخشش نبود اما با ادامه یافتن رایزنی‌ها سرانجام او به دو شرط حاضر شد که قاتل پسرش را ببخشد. این زن گفت قاتل باید دیه پسرش را پرداخت کند تا او این پول را صرف امور خیریه کند.

دومین شرط هم این است که قاتل باید قول بدهد که بعد از آزادی از زندان زندگی شرافت‌مندانه ای داشته باشد و دیگر مرتکب کارهای خلاف نشود و به افراد نیازمند کمک کند.

بر اساس این گزارش با منتفی شدن قصاص در این پرونده، قرار است متهم به زودی به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.
https://jahannews.com/vdcaoenaa49na01.k5k4.html
jahannews.com/vdcaoenaa49na01.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدا اموات مادر مقتول را بیامرزد که چه مادر عاقل و فهمیده ای است