سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳ - 25 Jun 2024
 
۰

انقلابی در حسابداری با سپیدار: خداحافظی با چالش های سنتی

يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 883682
حال است که در حیطه حسابداری فعال باشید و نام نرم افزار سپیدار را نشنیده باشید! با توجه به گستردگی امور مالی شرکت های بزرگ و کوچک، ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری روز به روز بیشتر می شود. سپیدار نیز یکی از این نرم افزارها است که به منظور مدیریت امور مالی و ارائه گزارشات مالی استفاده می شود. می توان گفت که با وجود نرم افزار سپیدار انقلابی در حسابداری ایران به وجود آمد و بسیاری از مشکلاتی که در اثر حسابداری سنتی پیش روی حسابداران بود حذف گردید.

نرم افزار سپیدار چیست؟

نرم افزار سپیدار چیست؟

به جرات می توان گفت که در حال حاضر نرم افزار سپیدار یکی از پرکاربرد ترین و مطمئن ترین نرم افزارهای حسابداری محسوب می شود. این نرم افزار توسط شرکت همکاران سیستم ارائه شده است. برای کسب و کارهای مختلف استفاده از یک نرم افزار حسابداری برای سرعت دهی به محاسبات امور مالی یکی از ضروریات محسوب می شود.

امروزه چندین نرم افزارهای حسابداری وجود دارند که می توان با استفاده از آنها عملیات مالیاتی و حسابداری را انجام داد؛ اما قابلیت های نرم افزار سپیدار موجب شده است که به یکی از محبوب ترین نرم افزار مالی و حسابداری تبدیل شود. به منظور مشاهده قیمت نرم افزار سپیدار می توانید کلیک کنید.

کاربرد نرم افزار سپیدار

در زمینه های مختلف مانند تولیدی، پخش، خدماتی، پیمانکاری و بازرگانی می توان از این نرم افزار حسابداری استفاده کرد. نرم افزار سپیدار در مواردی مانند امکان مدیریت وجه نقد، گزارش گیری، محاسبات پایان سال مالی، محاسبه و پرداخت حقوق کارمندان و امکان محاسبه اضافه حقوق بسیار کاربردی می باشد. در ادامه به زمینه های مختلف کاربرد نرم افزار سپیدار اشاره خواهیم کرد:
 • تولیدی: در بخش تولیدی می توان از سپیدار سیستم در صنایع مونتاژ و بسته بندی استفاده کرد.

  پخش: شرکت هایی که عملیاتی مانند فروش ریز و درشت دارند می توانند از سپیدار استفاده کنند.

  خدماتی: اعمالی مانند ثبت سند مالیاتی، نظارت و کنترل روی ورود و خروج نقدینگی، گزارشات دقیق در خصوص عملیات هایی مانند ارسال و دریافت چک با استفاده از نرم افزار سپیدار ساده تر خواهند شد.

  پیمانکاری: مواردی از قبیل گزارش دهی، طبقه بندی گزارشات و ثبت آن ها در این رابطه انجام می شوند.

  بازرگانی: در کارهای بازرگانی با استفاده از سپیدار امکان محاسبه سود و زیان کالا وجود دارد و می توان با استفاده از شیوه های ساده موجودی انبار را کنترل کرد.
امکانات نرم افزار سپیدار چه هستند؟

امکانات نرم افزار سپیدار چه هستند؟

همانطور که ذکر شد، امکانات و قابلیت های سپیدار موجب شده اند که به عنوان یک نرم افزار حسابداری محبوب شناخته شود. بیشتر کسب و کارها به دلیل کاربری ساده و امکاناتی که این نرم افزار در اختیار آن ها قرار می دهد، از آن استفاده می کنند. مواردی از قبیل امکان استفاده از آن بدون ماوس، دسترسی آسان به میز کار، قابلیت ضمیمه کردن اسناد به همراه فرم، امکان ارائه گزارش های پویا در سپیدار و ... از این دست هستند.

استفاده از نرم افزار سپیدار بدون ماوس

یکی از قابلیت های اصلی سپیدار امکان استفاده از امکانات آن بدون استفاده از ماوس می باشد. بدین منظور باید در ابتدای ورود به سپیدار کلید ALT را بزنید. بعد از فعال شدن امکان استفاده از نرم افزار سپیدار بدون ماوس، می توان از کلید جهت نما پایین و بالا و اینتر برای انجام امور مالی استفاده کنید.

دسترسی به بخش های مختلف نرم افزار نیز بدون ماوس امکان پذیر می باشد. گردش در بخش های مختلف نرم افزار با استفاده از کلید هایی مانند Enter، Tab و Space امکان پذیر می باشد. استفاده از کلیدهای میانبر نیز می تواند روند ثبت و ارائه امور مالی را سرعت بیشتری ببخشد.

دسترسی راحت و آسان به میز کار

میز کار نرم افزار سپیدار برای کاربر به راحتی قابل دسترسی می باشد. همچنین می توان به فرم های خاص تنها با یک کلیک دسترسی پیدا کرد. در واقع بدون آنکه نیاز باشد مسیر طولانی را برای دسترسی به فرم های مهم طی کتی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آنها را در اختیار داشته باشید. بدین منظور یک میز کار باید ایجاد شود تا میانبر فرم های مختلف در آن قرار داده شود.

قابلیت ضمیمه اسناد به همراه فرم

در نرم افزار سپیدار قابلیت های زیادی وجودی دارد که می توانند سرعت پردازش و محاسبه امور مالی را افزایش دهند. یکی از این موارد قابلیت ضمیمه کردن سندها به همراه هر فرم می باشد. این امکان وجود دارد که به همراه هر فرم تا 6 سند را ارسال کنید. بدیهی است که این شیوه موجب می شود که سرعت انتقال داده بیشتر شود و مراحل محاسبه امور مالی ساده تر شود.

ساخت گزارشات پویا در سپیدار

قابلیت های نرم افزار سپیدار موجب شده اند که این نرم افزار حسابداری در بسیاری از کسب و کارها استفاده شود. یکی از این قابلیت ها، امکان ساخت گزارشات پویا در نرم افزار است! بدین منظور باید اطلاعات مربوط به هر سند و فرم وارد شود تا یک گزارش پویا توسط نرم افزار دریافت شود.

مزایای نرم افزار سپیدار


مزایای نرم افزار سپیدار

با پیشرفت در زمینه ارائه سیستم های حسابداری، انواع نرم افزار های کاربردی در این خصوص ارائه شدند. همکاران سیستم با ارائه سپیدار توانسته است تحولی عظیم در محاسبات امور مالی شرکت ها ایجاد کند. مزایای نرم افزار سپیدار عبارتند از:
 1. آپدیت و به روز بودن نرم افزار
  مقرون به صرفه بودن
  گزارش گیری دقیق و پیشرفته
  امکان راحت ثبت دفاتر قانونی
  هدفمندی و یکپارچگی نرم افزار سپیدار
  سرعت بالای نرم افزار
  دارای پشتیبانی
  انجام امور مالی با سرعت بالا
  قابلیت تبدیل دیتا و اطلاعات
  امنیت نرم افزار
  رابط کاربری مناسب
  نصب راحت و آسان
  تفکیک و ارائه گزارشات مالی بر اساس هر کسب و کار
  زیبایی ظاهری محیط برنامه
  قابلیت صرفه جویی در وقت برای انجام امور مالی
  به روز رسانی برنامه به صورت خودکار

معایب نرم افزار سپیدار

هر سیستم حسابداری نوینی که پا به عرصه می گذارد، دارای مزایا و معایبی است؛ البته گاهی مزایای زیاد یک نرم افزار می تواند موجب شود که از معایب آن چشم پوشی شود. از دیدگاه برخی از افراد ممکن است قیمت نرم افزار سپیدار نسبت به سایر نرم افزارهای بازار بیشتر باشد. در این خصوص باید گفت که هزینه خرید نرم افزار سپیدار با توجه به قابلیت های آن مشخص می شود که البته با تغییر سیاست های همکاران سیستم، نرم افزار سپیدار با قیمتی مشابه با دیگر نرم افزارها به بازار ارائه می شود.

علاوه بر این مورد گستردگی همکاران سیستم تا حدودی باعث شده است که از نظر فنی انعطاف پذیری لازم در خصوص نرم افزار وجود نداشته باشد. از این رو همواره این شرکت در تلاش بوده است که معایبی این چنین را از سر راه بردارد.  

کلام آخر
همکاران سیستم با ارائه نرم افزار سپیدار توانسته است موجب کنترل و نظارت بیشتر روی امور مالی کسب و کارهای کوچک شود. بدیهی می باشد که در صورت عدم استفاده از این سیستم نمی توان حوزه مالی و گزارشات آن عملکرد مناسبی داشت.

کسب و کارهای مختلف با هم در رقابت هستند و می توان گفت که بیشتر آن ها از این نرم افزار یا برنامه های مشابه استفاده می کنند. محاسبه امور مالی با استفاده از سپیدار سرعت و دقت بیشتری دارد و از این و بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند از آن برای محاسبات مربوط به حسابداری استفاده کنند.
https://jahannews.com/vdcc41q4i2bq4e8.ala2.html
jahannews.com/vdcc41q4i2bq4e8.ala2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *