سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۳

پایان خفت‌گیری‌های شبانه در بزرگراه

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۳۰
کد مطلب: 883617
مرد شرور که با کلت کمری و قمه در بزرگراه بابایی از رانندگان امدادخودرو زورگیری می‌کرد سرانجام دستگیر شد و شواهد به دست آمده نشان می‌دهد او از دست کم ۱۰ نفر با شیوه‌ای خشونت بار زورگیری کرده است.
پایان خفت‌گیری‌های شبانه در بزرگراه
به گزارش جهان نيوز به نقل از همشهری آنلاین، مرد شرور که با کلت کمری و قمه در بزرگراه بابایی از رانندگان امدادخودرو زورگیری می‌کرد سرانجام دستگیر شد و شواهد به دست آمده نشان می‌دهد او از دست کم ۱۰ نفر با شیوه‌ای خشونت بار زورگیری کرده است.

رسیدگی به این پرونده از فروردین‌ماه امسال در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت. شکایت‌های متعددی مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه یکی از اراذل و اوباش سطح یک تهران به پلیس مخابره شده و در جریان آن رسیدگی به موضوع در دستورکار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

در جریان رسیدگی به این پرونده شکات همگی رانندگان خودروهای امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه‌های شهر تهران به‌ویژه در مناطق شرقی فعالیت داشتند به مقر انتظامی رفته و در اظهاراتی مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه دار به هویت معلوم گفتند که این فرد با تهدید اسلحه کمری، قمه و شمشیر اقدام به تهدید، ضرب و شتم و زورگیری از آنان کرده است.

در همین راستا نیز یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت : ساعت ۱۱ شب در اتوبان شهید بابایی مشغول به کار بودم که فرد شرور به سراغم آمد و از من درخواست پول کرد. ابتدا مخالفت کردم که درپی آن ناگهان این فرد به سمت من حمله‌ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به یک دستگاه کارتخوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد.

پس از این ماجرا، به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم اما پس از ترخیص مجددا این فرد به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد. چند روز بعد، ساعت ۱۲ شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که دوباره فرد شرور به سراغمان آمد و پس از فحاشی، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و گفت که اگر پول ندهیم، حق نداریم در این اتوبان کار کنیم.

این فرد پس از سرقت کارت های بانکی ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده ام خواهد آمد.

یکی دیگر از شکات نیز در اظهارات خود به ماموران گفت: در اتوبان شهید بابایی، زیر پل استخر، مشغول کار بودم که این شرور با یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن، با درآوردن چاقو به سمت من حمله ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارتخوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که باز هم می‌آید و اگر پول ندهیم، اجازه کار کردن را به ما نخواهد داد. پس از آن هم با ماشین از محل دور شد.

شاکی دیگری به مأموران گفت: دو هفته پیش این فرد شرور در اتوبان شهید بابایی با پژو ۴۰۵ نقره‌ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد که او مالک این اتوبان است و کسی بدون اجازه او حق کار دراینجا را ندارد. او گفت که اگر داخل این اتوبان کار می‌کنی باید به من پول بدهی و با تهدید اسلحه مبلغ پنج میلیون تومان به دستگاه کارتخوان همراه خود کشید.

او دوباره یک هفته بعد از آن ماجرا، ساعت ۱۱ شب به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم من و تهدید کرد که ماشینم را آتش خواهد زد.

با جمع بندی اطلاعات به‌دست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه‌دار، فرد شرور با سوابق متعدد در زمینه سرقت، آدم ربایی، نزاع و درگیری، شرارت و ایجاد رعب و وحشت، خفت گیری، نگهداری و خرید و فروش سلاح، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، تحت تعقیب مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت و در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود، مأموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن، سرانجام در تاریخ هشت خرداد ۱۴۰۳ موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، یک قبضه سلاح کمری به همراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد را نیز کشف و ضبط کردند.

با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه‌اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود، شناسایی و به مقر معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ دعوت شد. شاکی پس از مواجه حضوری با متهم، صراحتا وی را مورد شناسایی قرار داد و در شکایت خود به مأموران گفت : این فرد با پسرم اختلاف و درگیری دارد. حدودا ساعت ۱۱ شب در خانه‌ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان متهم در حالی‌که در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت، به زور وارد خانه‌ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد.

پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد و پس از آن با تهدید مرا برهنه کرد و با قمه مورد ضرب و جرح قرار داد.

سرهنگ سعید راستی، معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:‌ تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۱۰ شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی، از متهم شکایت کرده‌اند.

لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه کنند.
https://jahannews.com/vdca6ena049nai1.k5k4.html
jahannews.com/vdca6ena049nai1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چه هیکل تنومندی داره!
22
Iran, Islamic Republic of
مگه دیدیش؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اگر امثال این جنایتکاران را نقره داغ می کردند بساط این نا امنی جمع می شد