سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۵

سوال عباس عبدی از جبهه اصلاحات: چرا آخوندی!

يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب: 883613
اگر قرار بود عباس آخوندی را نامزد جبهه کنید چرا یکی یا چند تن از اعضای جبهه اصلاحات و احزاب مهم را نامزد نکردید که حداقل یک عمل جمعی سیاسی به آن اطلاق شود؟
سوال عباس عبدی از جبهه اصلاحات: چرا آخوندی!
به گزارش جهان نيوز، روزنامه اصلاح طلب هم‌مهین در یادداشتی به قلم عباس عبدی مصوبه انتخاباتی جبهه اصلاحات و انتخاب عباس آخوندی به عنوان یکی از گزینه های این جبهه برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به چالش کشید.

عبدی در یادداشت خود ضمن تاکید بر لزوم توجه داشتن اصلاح طلبان به تجربه لازم برای غلبه به پیچیدگی‌های تصمیم سیاسی در شرایط کنونی ایران، مصوبه انتخاباتی جبهه اصلاحات ایران را فاقد استحکام کافی دانست و نوشت، هر مخاطبی می‌خواهد بداند منطق چنین ترکیب سه‌گانه‌ای(آخوندی، پزشکیان و جهانگیری) چیست، وجه مشترک آنان سلبی و منتقد بودن وضع موجود است. حتی در همین ویژگی هم تناسبی میان سطوح انتقادی آنان وجود ندارد. به‌ویژه که آقای آخوندی گرچه در ظاهر برای نامزد شدن آمده‌اند ولی فارغ از این که با متن خوانده شده ایشان موافق یا مخالف باشیم بدون تردید فراتر از ظرفیت‌های انتخاباتی متعارف ایران بود و این چیزی بود که خودشان هم می‌دانستند.

اگر قرار بود صاحب چنین متنی را نامزد جبهه کنید چرا یکی یا چند تن از اعضای جبهه اصلاحات و احزاب مهم را نامزد نکردید که حداقل یک عمل جمعی سیاسی به آن اطلاق شود؟ کوشش برای آوردن آقای صدر با این هدف است که نشان دهند قصد مشارکت مؤثر و منطقی در انتخابات وجود دارد و الا افراد زیادی هستند که صلاحیت‌های بیشتری دارند ولی به همین دلیل که می‌دانند رد می‌شوند و برای پرهیز از تقابل وارد این عرصه نمی‌شوند پس چرا باید در اینجا برعکس عمل کرد؟

عبدی در ادامه با بیان اینکه، رویکردهای اقتصادی افراد عامل تعیین‌کننده در انتخاب آنان است، می نویسد، بعید می‌دانم که رای‌دهندگان آشنایی کامل با نگرش‌های اقتصادی آقای آخوندی داشته باشند و الا چگونه می‌توان تصور کرد که جبهه اصلاحات با مجموعه‌ای که واجد رویکردهای متنوع اقتصادی هستند صاحب چنین نگرشی را به‌عنوان نامزد انتخاباتی خود معرفی کند؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب اما در خاتمه می نویسد، اکنون گذشته است ولی این تصمیمات مجموعه اصلاح‌طلبان را بیش از اینکه ارتقا دهد و در سطحی متمایز و بالاتر از گروه‌های سیاسی داخل ساختار قرار دهد با آنان در سطحی مشابه قرار می‌گیرند با این تفاوت که آنها از منبع قدرت ارتزاق می‌کنند و اینها باید چون گذشته به منبع لایزال جامعه وصل شوند.
https://jahannews.com/vdcgqw97wak9734.rpra.html
jahannews.com/vdcgqw97wak9734.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نتانیاهو : «اصلاح طلبان بزرگترين سرمايه اسرائيل در ايران هستند»!
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبهای طلب کار
Iran, Islamic Republic of
آقای عبدی، واقعا از کوزه اصلاح طلبان انتظار داری بهتر از این تراوش کنه؟
Iran, Islamic Republic of
عباس آقا سابقه درخشانی داری .....!!!؟
Iran, Islamic Republic of
کسی را نداشتن