سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۲

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو

شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 883507
در فرودین ماه سال جاری، با طرح شکایت‌های مشابه مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه احدی از اراذل و اوباش سطح یک تهران، موضوع در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.
زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، در فرودین ماه سال جاری، با طرح شکایت‌های مشابه مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه احدی از اراذل و اوباش سطح یک تهران، موضوع در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

شکات پرونده که همگی رانندگان خودرو‌های امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه‌های شهر تهران بویژه در مناطق شرق تهران فعالیت می‌کنند، همگی در اظهارات مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه دار به نام محمدرضا. الف، عنوان نمودند که این شخص با تهدید اسلحه کمری، قمه و شمشیر اقدام به تهدید، ضرب و شتم و زورگیری از آن‌ها نموده است.

یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت: ساعت ۱۱ شب در اتوبان [ شهید]بابایی مشغول به کار بودم که محمدرضا سراغم آمد و از من درخواست پول کرد که ابتدا مخالفت کردم؛ با مخالفت من جهت پرداخت پول، ناگهان محمدرضا به سمت حمله ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به یک دستگاه کارتخوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد؛ پس از این ماجرا، بواسطه بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم، اما پس از ترخیص مجددا این شخص به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد؛ چند روز بعد، ساعت ۱۲ شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که محمدرضا به سراغمان آمد و پس از فحاشی، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و عنوان داشت: "مگر نگفته بودم اگر پول ندهید، حق ندارید در این اتوبان کار کنید" و پس از سرقت کارت‌های بانکی ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده ام خواهد آمد.

یکی دیگر از شکات در اظهارات خود عنوان داشت: در اتوبان بابایی، زیر پل استخر، مشغول کار بودم که محمدرضا. الف با یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن، با درآوردن چاقو به سمت من حمله ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارتخوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که: "باز هم می‌آیم و اگر پول ندهید، اجازه کار کردن را به شما نمی‌دهم" و پس از آن با ماشین از محل دور شد.

شاکی دیگری به مأموران گفت: دو هفته پیش محمدرضا. الف در داخل اتوبان [شهید]بابایی با پژو ۴۰۵ نقره‌ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد:

"اگر داخل این اتوبان کار می‌کنی باید به من پول بدهی" و با تهدید اسلحه مبلغ ۵ میلیون تومان به دستگاه کارتخوان همراه خود کشید؛ مجددا یک هفته بعد از آن ماجرا، ساعت ۱۱ شب بود که دوباره به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم بنده و تهدید نمود که ماشینم را آتش خواهد زد.
دستگیری متهم:

با جمع بندی اطلاعات بدست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار، محمدرضا. الف با سوابق متعدد در زمینه سرقت، آدم ربایی، نزاع و درگیری، شرارت و ایجاد رعب و وحشت، خفت گیری، نگهداری و خرید و فروش سلاح، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، تحت تعقیب مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود، مأموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن، سرانجام در مورخه ۸ خرداد ۱۴۰۳ موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، یک قبضه سلاح کمری بهمراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد کشف شد.

با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود، شناسایی و به مقر انتظامی پلیس (معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ) دعوت شد.

شاکی پس از مواجه حضوری با متهم، صراحتا وی را مورد شناسایی قرار داده و در شکایت خود به مأموران گفت: این شخص (متهم) با پسرم اختلاف و درگیری دارد؛ حدودا ساعت ۱۱ شب در خانه ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان محمدرضا (متهم) در حالیکه در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت، به زور وارد خانه ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد و پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد؛ این شخص با تهدید مرا برهنه کرد و در حالیکه مرا با قمه مورد ضرب و جرح قرار می‌داد.

سرهنگ سعید راستی، معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ، با اعلام این خبر اعلام داشت: تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۱۰ شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی، از متهم شکایت نمودند؛ لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه نمایند.
https://jahannews.com/vdciupavyt1avw2.cbct.html
jahannews.com/vdciupavyt1avw2.cbct.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ااعدام کنید این کثافتو!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اين متهم كه نه بلكه اين مجرم بالفطره را هرچه زودتر اعدام كنيد تا هم عبرتي شود براي ساير مجرمين اين چنيني و هم نقطه اميد و قوتي باشد براي امنيت و آرامش مردم