شنبه ۲ تير ۱۴۰۳ - 22 Jun 2024
 
۰

سرلشکر سلامی: جامعه پیر محکوم به فناست

شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 883496
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما در تاریخ انقلاب اسلامی از همه چالش‌ها و بحران‌های سهمگین به قوت جوانان عبور کرده‌ایم و جامعه ما با قوت در حال پیش رفت است.
سرلشکر سلامی: جامعه پیر محکوم به فناست
به گزارش جهان نيوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران پیش از ظهر امروز (شنبه، ۱۹ خرداد) در دومین همایش روز ملی جمعیت در سپاه پاسداران که با حضور فرماندهان سپاه برگزار شد، گفت: سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: این دو یک تصویر از فضائلی هستند که خداوند در قرآن کریم مطرح فرموده است. حضرت علی (ع) را تصویر مردانه آیات قرآن و حضرت زهرا (س) را تصویر زنانه آیات قرآن عنوان کرده‌اند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انسان زیباترین و کامل‌ترین مخلوق هستی است که خداوند متعال از روح خود در او دمید، تصریح کرد: هنگامی که خداوند متعال انسان را آفرید از روح خود در او دمید و به فرشتگان امر کرد که بر او سجده کنند یعنی انسان به قدری دارای فضیلت است که شایسته سجده فرشتگان است.
 
وی افزود: هنگامی که ابلیس از سجده بر انسان که روح خداوند در او دمیده شده است امتناع کرد، مغضوب خداوند شد، چون خداوند برای یک انسان به اندازه تمام بشریت از ابد تا ازل ارزش قائل است.

سرلشکر سلامی گفت: انسان خلیفه خداوند بر روی زمین است و این ارزش بسیار والایی است که اگر یک انسان بدون حجت شرعی کشته شود قتل او معادل با قتل تمام بشریت است. یک انسان ارزش یک نصیب بی‌انت‌ها و تکرار ناپذیر را دارد.

وی ادامه داد: بهانه‌هایی مانتد ترس از تأمین معاش که بشر برای عدم ازدواج و عدم فرزندآوری مطرح می‌کند، همه به زیبایی از سوی خداوند پاسخ داده شده است. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید هیچ جنبنده‌ای در عالم نیست که خداوند رزق او را بر خود واجب کرده باشد. به همین دلیل هنگامی که همه افراد ازدواج می‌کنند وضعیت زندگی آن‌ها بهتر از گذشته می‌شود. البته با افزایش فرزند در خانواده‌ها نیز بهبود معیشت آن خانواده نیز بیشتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: خداوند در فراز‌های بسیار زیادی به ارزش انسان و خلقت انسان پرداخت و انسان می‌تواند اقطار آسمان‌ها و زمین را طی کند، چون خداوند فضیلت‌های بسیاری را در وجود او قرار داده است؛ بنابراین اگر از جنبه الهی به مسئله خانواده و جمعیت و تکثیر نسل فکر کنیم همه این حرکت زیبایی الهی و در مسیر سنت و اراده خداوند است.
 
وی با بیان اینکه جوانی جمعیت موضوعی است که از ابعاد دیگری نیز به آن پرداخته شده است، ادامه داد: جامعه بر اساس هویت نسل جوان خود تعریف می‌شود و آینده بر اساس فضای ذهنی و آرزو‌ها و آرمان‌های جوانان موجود شکل می‌گیرد. یعنی جوان احساس هویت و ساخت شخصیت هر جامعه است اینکه دشمنان ما نیز نقطه مرکزی تهاجم خود را روی قلب‌ها و ذهن‌های جوانان ما قرار داده‌اند به جهت این است که می‌دانند همه واقعیت‌های بیرونی در کشور و جامعه منتج و بازتاب و پژواک واقعیت‌های درونی ذهن و قلب جوانان یک جامعه است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انگیزه، شوق آفرینی، امید و حرکت همه از خصوصیات جامعه جوان است، تصریح کرد: ما در تاریخ انقلاب اسلامی از همه چالش‌ها و بحران‌های سهمگین به قوت جوانان عبور کرده‌ایم، نه فقط جوانان بلکه خانواده‌های جوان و پر تعداد، چون جامعه‌ای که جوان نباشد میل ایثار، فداکاری و گذشت را از دست می‌دهد. یعنی هنگامی خانواده‌ها پر تعداد می‌شوند آن‌گاه میل ایثار، فداکاری و گذشت افزایش می‌یابد.

وی افزود: جنگ با جوانان به پیش رفت. یعنی هنگامی که جوانی به شهادت می‌رسید جوان دیگری پرچم را برمی‌داشت و به کمک جوانان در جنگ بر دشمن پیروز شدیم. البته در عرصه تحریم‌ها نیز به کمک جوانان و دشمن غالب شدیم وگرنه امکان پیروزی بر دشمن وجود نداشت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امکان ندارد با جامعه پیر مقابل دنیای قدرتمند ایستاد، خاطرنشان کرد: اگر نرخ رشد جمعیت تصاعدی نشود جامعه پیر می‌شود، جامعه پیر محکوم به فناست. با جامعه جوان و با نشاط همه مسائل حل می‌شود و جامعه استحکام پیدا می‌کند
https://jahannews.com/vdcf1mdcvw6dcja.igiw.html
jahannews.com/vdcf1mdcvw6dcja.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *