سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳ - 25 Jun 2024
 
۰

سید باقر فتاحی: سال ۱۴۰۲ سال طلایی فعالیت بانک توسعه تعاون بوده است/ بانک توسعه تعاون ۴۵۰۰ میلیارد ریال سود شناسایی کرد

شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 883436
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی در مشهد مقدس اعلام کرد: بررسی مجموع عملکرد همه همکاران در سطح کشور نشان می‌دهد که سال 1402 به عنوان سال طلایی سال‌های اخیر بانک بوده است.
بانک توسعه تعاون ۴۵۰۰ میلیارد ریال سود شناسایی کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی افزود: میزان عمل به شاخص های عملیاتی بانک توسعه تعاون در سال گذشته نشان از تحقق 123 درصدی دارد.

وی ادامه داد: فعالیت همه همکاران در سطح صف و ستاد موجب ثبت سود 4500 میلیارد ریالی شده است که نشان از یک همت جمعی در بانک توسعه تعاون دارد. ادامه این روند موجب می‌شود زیان انباشته بانک در سال آینده حذف شود.

این مقام بانکی بیان کرد: سال گذشته با اضافه شدن دو عضو هیات مدیره، تیم مدیریتی بانک تکمیل شد. اکنون تیم مدیریتی بانک توسعه تعاون به عنوان یک مجموعه یکدست و همدل در نظام بانکی مطرح است.

وی در بخشی از سخنان خود به تحلیل چالش های اقتصاد ایران و ناترازی های نظام بانکی پرداخت و یادآور شد: اقتصاد ایران از چند بیماری رنج می برد که تورم در صدر این فهرست قرار دارد. تورم نیز به دلیل ناترازی در مصرف و تولید حادث شده است.

فتاحی تاکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید فرموده اند جهش تولید می تواند تورم های مستمر و طولانی کشور را درمان کند.

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون اعلام کرد: بانک مرکزی از 18 ماه گذشته سیاست کنترل مقداری ترازنامه را در جهت کنترل تورم اجرایی کرده است. آمار ارائه شده نشان می دهد که این سیاست به درستی اجرای شده است و در پایان سال گذشته میزان رشد نقدینگی به 24/3 رسید که ثمرات این سیاست اصولی در کنترل تورم در ماه های آینده قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: بخشی از تورم از ناحیه لنگر بودن نرخ ارز ایجاد می شود که بانک مرکزی با راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا توانسته است، تلاطم های ارزی و تورم ناشی از آن را کنترل کند.

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون یادآور شد: بر اساس اولویتی که مقام معظم رهبری تبیین فرموده‌اند و در جهت کاهش ناترازی‌های موجود در اقتصاد، رشد نقدینگی باید کنترل شود.

فتاحی در بخشی از سخنان خود به تشریح ناترازی های بانکی پرداخت و گفت: اقتصاددانان 4 ناترازی برای شبکه بانکی احصا کرده‌اند. عملکرد بانک توسعه تعاون نشان می‌دهد که کمترین ناترازی را در این بانک شاهد هستیم.

ناترازی دارایی-بدهی، ناترازی درآمد – هزینه، ناترازی خروج وجوه نقد و ناترازی حساب سرمایه جزو مهم ترین چالش های نظام بانکی هستند اما بانک توسعه تعاون در بسیاری از شاخص های عملیاتی جزو سرآمدان نظام بانکی است.

وی یادآور شد: بررسی عملکرد شعب بانک توسعه تعاون نشان می دهد در برخی از شاخص ها همچون اعتبار اسنادی عملکرد درخشانی ثبت شده است. شعب آذربایجان غربی 883 درصد، خوزستان 732 درصد، سمنان 681 درصد، مازندران 453 درصد و اصفهان 427 درصد تحقق برنامه در صدور اعتبار اسنادی را ثبت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی از استان ها دچار کم کاری در حوزه اعتبار اسنادی هستند که نیاز است در سال جاری همت مضاعفی را به خرج دهند. از سویی با قراردادی ارزی (سپرده گذاری ارزی و قرارداد عاملیت) که به زودی با صندوق توسعه ملی منعقد می‌کنیم، فعالیت‌های ارزی بانک انشاالله گسترش پیدا خواهد کرد.
https://jahannews.com/vdcjtteomuqeoxz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjtteomuqeoxz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *