سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۲۲

آقای پرویز پرستویی! به یاورشهرها بیایید

چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب: 883193
به تازگی یکی از بازیگران مطرح کشور در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی عملکرد شهردار تهران در حوزه معتادان را نقد کرد و از علیرضا زاکانی (داوطلب ریاست‌جمهوری) پرسید که برای معتادان متجاهر تهران چه کرده است؟!
آقای پرویز پرستویی! به یاورشهرها بیایید
به گزارش جهان نيوز، به تازگی یکی از بازیگران مطرح کشور در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی عملکرد شهردار تهران در حوزه معتادان را نقد کرد و از علیرضا زاکانی (داوطلب ریاست‌جمهوری) پرسید که برای معتادان متجاهر تهران چه کرده است؟! اظهارات پرویز پرستویی در شرایطی مطرح می‌شود که حوزه آسیب‌های اجتماعی به باور همگان، یکی از موفق‌ترین ‌حوزه‌های عملکرد شهرداری تهران طی 3سال گذشته بوده است. تا جایی که همین دیروز سعید احمدبیگی، معاون دادستان تهران با تمجید از عملکرد مدیریت شهری تهران در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی توسط شهرداری تهران در کاهش مخاطرات اجتماعی بسیار مؤثر بود.

اما شهرداری تهران به واقع برای معتادان متجاهر تهران چه کرده است؟
اعتیاد به مواد‌مخدر تا سال گذشته یکی از 10آسیب اول پایتخت و حتی نخستین آسیب شناخته می‌شد و ساماندهی معتادان متجاهر به‌دلیل نبود استمرار هیچ‌گاه به نقطه قابل اتکایی نرسیده بود.

به گزارش همشهری، در چنین شرایطی شهرداری تهران با ایجاد قرارگاه آسیب‌های اجتماعی در معاونت اجتماعی، ساماندهی معتادان متجاهر را در کنار 4 آسیب‌ اجتماعی دیگر پایتخت در مرکز توجه قرار داد. مروری بر آنچه طی 3سال گذشته در حوزه آسیب‌های اجتماعی پایتخت انجام شده نشان می‌دهد در این مدت تعداد زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب به‌منظور ساماندهی آسیب‌های اجتماعی رشد ۸۰۰درصدی داشته است. به‌طور خاص در حوزه معتادان متجاهر، شهرداری تهران از سال1400 تا امروز با ایجاد 10مرکز نگهداری معتادان، تحت عنوان «یاورشهر»، بیش از 7750معتاد پایتخت را ساماندهی کرده و همچنان ایجاد ظرفیت‌های بیشتر را در دستور کار دارد.

ایجاد ۷۷۵۰ ظرفیت در ۱۰یاور شهر
ظرفیت کنونی مراکز دهگانه یاورشهر که دهمین مرکز آن کمتر از یک‌ماه پیش افتتاح شد، 7750نفر است و تمامی معتادان متجاهر تهران اعم از افراد منع پذیرشی اعم از بیماران زخم باز، عفونی، ایدز، هپاتیت، پذیرش شده و نگهداری می‌شوند؛ معتادانی که تا پیش از این توسط هیچ ارگان و نهادی در هیچ مرکزی حتی مراکز غربالگری پذیرش نمی‌شدند و رهابودن آنها در شهر تهدید جدی برای شهروندان محسوب می‌شد.


امروز ظرفیت پذیرش نزدیک به 8هزار معتاد متجاهر منع پذیرش به همت مدیریت شهری دوره ششم در ۱۰یاور شهر ایجاد شده است.در سایه اقدامات شهرداری تهران طی 3سال گذشته، اعتیاد جزو 10آسیب اول پایتخت بود از این جمع خارج شده و تغییرات محسوس شهر نیز از دید شهروندان پوشیده نیست. حال باید گفت: آقای پرستویی، معتادان محل‌تان را به یاورشهرهای شهرداری هدایت کنید!
 

 

یاورشهر‌های دهگانه تهران
یاور شهر یک (ویژه معتادان منع پذیرش بالای ۶۵ سال) با ۶۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر ۲ (ویژه معتادان منع پذیرش زیر ۱۸ سال) با ۱۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر ۳ (ویژه معتادان مرد منع پذیرش دارای زخم باز، عفونی، اختلال روانی) با ۲۰۰ نفر ظرفیت، یاورشهر ۴ (معتادان متجاهر) با۱۵۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر۵ (ویژه زنان معتاد متجاهر) با ۲۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر۶ (معتادان متجاهر) با۱۰۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر۷ (ویژه مردان دارای معلولیت جسمی، حرکتی و ذهنی) با۵۰ نفر ظرفیت، یاورشهر۸ (ویژه زنان معتاد متجاهر معلول و اختلال اعصاب و روان) با۱۰۰ نفر ظرفیت، یاور شهر ۹ (معتادان متجاهر) با ۳۸۰۰ نفر ظرفیت و یاور شهر۱۰ (ویژه زنان معتاد متجاهر) با۲۰۰ نفر ظرفیت.
 
https://jahannews.com/vdcjhteotuqeovz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjhteotuqeovz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جهان خوب از زاکانی طرفداری می کنی.
United Arab Emirates
اگر جواب دادن به سوال کسی چون پرویز پرستویی طرفداری است کار خوبی می کند
United Arab Emirates
آقای پرستویی با اظهار نظر در مسائلی که نسبت به آنها هیچ اطلاعی نداری و فقط از روی احساسات است خوداری کن و بیش از این آبروی خودت را مبر
در ضمو شایسته آن است که در سر رشته خودت نظر بدهی چون توان تحلیل و ا ائه دیدگاه صحیح در دیگر مسائل را نداری
راد
Iran, Islamic Republic of
کاش پرويزخان ازبوسه زدن برتابوت ناصرخان ملک مطيعي بازيگرمعلوم الحال دوره فسادشاهي اعلام برائت مي کرد تاکمي به حسن نيت او واقف مي شديم.
Iran, Islamic Republic of
چشاتو باز کنی متوجه میشی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه عکس العمل تمامی سلبریتی های پر فیس و افاده کشور ما برگرفته از عدم آگاهی ، تأثیر پذیری از اشخاص مغرض و عدم تحقیق کافی در پدیده های مختلف است !!!
Iran, Islamic Republic of
بنا بر این، هیچ انسانی نباید هیچوقت از این جماعت تاثیر پذیرد و به حرفهایشان اهمیت دهد.
Iran, Islamic Republic of
کنف شدن بعضی از این سلبریتی ها خیلی خوبه
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه پرستویی مسائل رو عادلانه تحلیل نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
پول چیز خوبیه
Iran, Islamic Republic of
پرویز پرستویی وقتی میخواهد پول به صندوق صدقه بیاندازد بک تیم رسانه ای با خودش می‌برد.
Iran, Islamic Republic of
به اپوزیسیون منتقد خودش گفت من تو ایران زندگی میکنم ! یعنی برای حفظ منافعم حرف میزنم و برای حفظ منافعم حرف نمیزنم.
ابی
Iran, Islamic Republic of
تو برو با سالومه چت کن بابام ترو سنه نه
Iran, Islamic Republic of
توی محل ما کلی کارتن خواب و معتاد جمع میشدن و پای بساط بودن خدایی خیلی وقت نیستن پس نشان میده شهرداری کار کرد لطفا قضاوت نابجا نکنید
Iran, Islamic Republic of
فکر میکنی اعتیاد و معضلات قشر ضعیف جامعه برای امثال پرستویی مهمه؟
Iran, Islamic Republic of
پرستویی چند می گیری گریه می کنی
Iran, Islamic Republic of
کل این یاور یاورا 8هزار نفر در جماعت میلیونی آدرس چرا نزدی
Iran, Islamic Republic of
پیشگیری بهتراز درمان هست. خرده فروشان مواد مخدر مواد تهیه وتولید وتوزیع میکنند نباید بفکر معتادان بود.باید ریشه را خشک کرد
Iran, Islamic Republic of
شما را بخدا کاری با این بازیگران و فوتبالیستها نداشته باشید
Iran, Islamic Republic of
فکر میکنید برای پرویز پرستویی مردم معمولی و معتادان سطح شهر مهم هستند؟
Iran, Islamic Republic of
طفلکی ، نمی دونه چی می خواهد و چی میگه، ادای آدم خوبیها و مصلح را در میاره، خدا آخر عاقبت ما را ختم به خیر کنه
United States
تعدادی یاور شهر برای غیر معتادان ( آدم های بدبخت) هم آماده کنید....خیلی زیاد هستند....