سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۰
۱

ویژگی‌های انتخابات حماسه مکمل

یدالله جوانی
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۰
کد مطلب: 883090
بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای مد ظله العالی در مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی رحمه الله علیه، همانند سال‌های گذشته، بیاناتی راهبردی و جهت دهنده در حوزه‌های مختلف بود.
جهان نيوز -یدالله جوانی: یک محور از بیانات معظم له، اختصاص به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری پیش رو داشت.

ایشان انتخابات ریاست جمهوری پیش روی را کاری بزرگ و پدیده‌ای پردستاورد دانستند و گفتند: «اگر ان شاءالله این انتخابات به خوبی و با شکوه و عظمت برگزار شود و بعد از این حادثه تلخ، مردم مسئول بعدی را با آراء بالا انتخاب کنند، دستاورد بزرگ برای ملت ایران خواهد بود و انعکاس فوق‌العاده‌ای در دنیا خواهد داشت، بنابراین انتخابات هشت تیر بسیار مهم است.»

امام خامنه‌ای در بیانات خود با اشاره به حضور حماسی و بی نظیر مردم در مراسم بدرقه شهیدان در شهر‌های مختلف، حماسه حضور مردم پای صندوق رای در هشتم تیر، مکمل حماسه مردم در بدرقه شهیدان خواندند و افزودند: «ملت ایران برای حفظ منافع و تثبیت عمق راهبردی خود در معادلات پیچیده بین المللی و برای اینکه بتواند ظرفیت‌ها و استعداد‌های طبیعی و انسانی خود را ظهور و بروز بدهد تا کام کشور شیرین شود و همچنین برای اینکه بتواند حفره‌ها و رخنه‌های اقتصادی و فرهنگی را پر کند، به رئیس جمهوری فعال، پر کار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی احتیاج دارد.»

حماسه سازی از ویژگی‌های خاص ملت ایران در دوران چهل و پنج ساله اخیر است. دورانی که با حماسه انقلاب اسلامی آغاز شد و به رغم تمامی توطئه‌های جبهه استکبار جهانی، تا کنون استمرار داشته است. یکی از این حماسه‌های بی نظیر، حماسه بدرقه شهیدان اردیبهشت است. حضور حماسی مردم در شهر‌های مختلف کشور در بدرقه شهید خدمت حضرت آیت الله رئیسی و دیگران شهیدان همراه، یک حضور بی نظیر و معنادار است. این سطح از حضور مردمی در مراسم تشییع پیکر مسئولان، در هیچ جای دنیا سابقه ندارد. حضوری کاملا مرمی، خودجوش وحماسی که با شعار‌های برخاسته از اعماق وجود ملت، پیام‌های فراوانی را برای جهانیان داشت. مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید خدمت، رئیس جمهوری را به خانه ابدی بدرقه کردند که تمامی شعار‌های او اسلامی و انقلابی بود و از ویژگی‌های برجسته اش، معرفی خود به عنوان سرباز ولایت ومردم بود.

اینک این مردم همیشه حماسه ساز، باید روز هشتم تیر را، که روز برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری است، به روز حماسه انتخابات، به عنوان حماسه مکمل بدرقه شهیدان تبدیل کنند. به طور قطع این دو حماسه مکمل، از شگفتانه‌های ملت شگفتی ساز ایران در سال جاری خواهد بود. این دو حماسه مکمل، نیاز ضروری کشور در شرایط کنونی و پیچیده منطقه و جهان است. جهانیان چشم به رفتار سیاسی مردم ایران در انتخابات هشتم تیر دوخته اند. انتخاباتی که برای عبور دادن کشور از مشکلات از یک سو، و بهره گیری از فرصت‌های بی نظیر منطقه‌ای و بین المللی از دیگر سو، هم از نظر میزان مشارکت، وهم به لحاظ نوع انتخاب مردم، از یک اهمیت راهبردی برخوردار است. این دو نکته کلیدی در بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مراسم ارتحال امام، به و ضوح مورد اشاره و تأکید قرار گرفت. معظم له با اشاره به ویژگی‌های رئیس جمهور خدمت و تاکید بر این نکته که آیت الله رئیسی با کار و تلاش خستگی ناپذیر، حد نصاب خدمت را بالا برد، تصریح فرمودند که اینک کشور برای ادامه مسیر کنونی، به رئیس جمهوری نیاز دارد که علاوه بر پشتوانه مردمی با رای بالا، دارای چهار خصوصیت باشد: فعال، پر کار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی.

بنابراین می‌توان گفت، حماسه مکمل بدرقه شهیدان در روز انتخابات هشتم تیر دارای دو ویژگی اصلی است:یکی مشارکت بالا ودیگری انتخاب رئیس جمهور بامعیار‌های چهارگانه ذکر شده.
https://jahannews.com/vdcf1mdcxw6dcxa.igiw.html
jahannews.com/vdcf1mdcxw6dcxa.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
متاسفانه کمتر به پایبندی کاندیدا به مسایل ارزشی و اخلاقی حرف می زنیم و تاکید می کنیم