شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 18 May 2024
 
۲
۱۱
دکتر رئیسی در اجتماع باشکوه مردم ساری:

هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که راه‌حل نداشته باشد/ امروز همه بخش‌ها در مقابله قاطع با فساد و کژی‌ها اجماع دارند/ بنده طلبه خدمتگزار، شأن خود را فقط نوکری برای مردم ولایت و این کشور می‌دانم

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 880740
رئیس جمهور گفت: اگر دیروز کسانی بودند که حل مسائل را به خارج از مرزها گره می‌زدند و می‌گفتند مشکلات فقط به دست بیگانگان حل می‌شود، ما به تاسی و تبعیت از رهبر انقلاب می‌گوییم حل مسائل کشور به دست مردان و زنان توانای همین کشور رقم خواهد خورد.
هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که راه‌حل نداشته باشد/ امروز همه بخش‌ها در مقابله قاطع با فساد و کژی‌ها اجماع دارند/ بنده طلبه خدمتگزار، شأن خود را فقط نوکری برای مردم ولایت و این کشور می‌دانم
به گزارش جهان نيوز، دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان مازندران، در اجتماع باشکوه مردم ساری در مصلای این شهر با بیان اینکه تاریخ این استان گواه ولایتمداری و دینمداری و ایستادگی مردم آن در دفاع از دین و ارزش‌ها است، تصریح کرد: دلیل صدق این ادعا شهدا و ایثارگران این استان و حضور مردم مازندران در خط مقدم عرصه‌های دفاع از انقلاب و کشور از جمله در دفاع مقدس است.

رئیس جمهور با تبریک دهه کرامت و با بیان اینکه همه انسان‌ها از کرامت ذاتی برخوردارند و باید با تقویت ارتباط با خدا و تلاش برای خدمت به هم‌نوعان و گره‌گشایی از زندگی مردم در جهت ارتقای کرامت اکتسابی تلاش کنند، افزود: باید به عنوان سالک طریق الی‌الله، از ائمه و صلحا و شهدا به‌عنوان مربیان و معلمان بشریت بیاموزیم و ضمن شناخت مردم و نیازهای آنان برای برآورده کردن این نیازها آماده ایفای نقش و خطرپذیری در میدان باشیم.

دکتر رئیسی در ادامه با اشاره به ذخایر مادی و معنوی بی‌شمار کشور، مازندران را قطب کشاورزی، صنعت، گردشگری، اقتصاد دریا و پیشتاز در اقتصاد دانش‌بنیان توصیف و تصریح کرد: در دور اول سفرها برای نیازهای استان که شناسایی شده بود، تصمیمات خوبی اتخاذ و بر اساس آنها اقدامات خوبی انجام شده که باید از همه دست‌اندرکاران اجرای این تصمیمات قدردانی کنم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری مراسم جشن احیای 395 واحد تولیدی احیا شده که موجب ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان و احیای سرمایه‌های راکد کشور شده است، گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده در زمینه صنعت و تولید، در زمینه آزادسازی سواحل نیز اقدامات خوبی انجام شد که در گام بعدی باید برای آبادسازی این سواحل و ایجاد یک فضای آرام، دلنشین و مفرح برای مردم استان و گردشگران در آنها اقدام شود. البته کارهای خوبی در این زمینه آغاز شده که باید تکمیل شود.

دکتر رئیسی همچنین با اشاره به در دست احداث بودن 8 هزار و 300 واحد مسکونی در بخش‌های مختلف استان مازندران خاطرنشان کرد: در برخی بخش‌های استان به دلیل اراضی کشاورزی و فضاهای سبز و منابع طبیعی با کمبود زمین برای ساخت مسکن مواجه هستیم که البته این مشکل قابل حل است و اقداماتی در این زمینه در حال انجام است.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم حمایت از تعاونی‌های مسکن اضافه کرد: یکی از نکات مهم در استان مازندران حفاظت از منابع طبیعی، مراتع و جنگل‌ها است تا مورد دست‌اندازی سوداران و زمین‌خواران قرار نگیرد. باید با قاطعیت با سودجویان در این زمینه برخورد شده و دست متعدیان به طبیعت و منابع طبیعی قطع شود.


دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز میان همه بخش‌های کشور برای برخورد قاطع با سوداگران و سودجویان اجماع وجود دارد، گفت: همه اجماع دارند که از حقوق مردم در این زمینه به طور جدی دفاع و صیانت کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقتدار و افتخارآفرینی اجرای عملیات «وعده صادق» برای کشور افزود: اجرای این عملیات یک تجربه موفق بود که نشان داد اگر اقدامی با هماهنگی و همیاری همه قوا، نیروها و بخش‌های کشور انجام شود چقدر اجماع‌ساز و موفق خواهد بود. امروز در کشور برای مبارزه قاطع با فساد و کژی‌ها اجماع وجود دارد و پیام این اجماع برای مردم امید و برای متخلفان و مفسدان تهدید است.

دکتر رئیسی اظهار داشت: امروز هم در کشور مصمم هستند که دست افراد فاسد را از دست‌اندازی به اموال عمومی قطع کرده و اجازه ندهیم که سازمان‌ها و روابط اداری ما به روابط ناسالم و ارتباطات متقلبانه و متخلفانه آلوده شود. همه در کشوری که این همه شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده مصمم هستند که به طور جدی با هر نوع فساد و کژی مقابله کنند.

رئیس جمهور در ادامه به تشریح اقدامات دولت در راستای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم استان مازندران پرداخت و گفت: بحمدالله در این سفر شاهد بهره‌برداری از هزار تخت بیمارستانی در سراسر استان و در راستای رفع نیازهای مردم به خدمات بهداشتی و درمانی خواهیم بود که باید از همه دست‌اندرکاران اجرای این طرح‌ها صمیمانه تشکر کنم.

دکتر رئیسی همچنین آبگیری 5 هزار هکتار از تالاب میانکاله و افزایش 1700 مگاواتی تولید برق در 3 نیروگاه استان را از جمله اقدامات دولت در راستای توسعه کشاورزی و صنعت استان عنوان کرد و گفت: در زمینه جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی نیز اقداماتی از سوی دولت در جهت اشتغال، توسعه و رشد اقتصادی استان صورت گرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به توانمندی استان مازندران در زمینه تولید مواد غذایی اعم از برنج و مواد غذایی لبنی تصریح کرد: سیاست دولت جلوگیری از واردات بی‌رویه و استفاده از تولیدات داخلی است و تنها در صورت نیاز و به نحوی که به تولید داخل لطمه نخورد واردات صورت خواهد گرفت.دکتر رئیسی همچنین به اهتمام دولت نسبت به احیای شرکت نساجی و صنایع چوب و کاغذ مازندران به عنوان نشان‌های مطرح اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: استان مازندران از ظرفیت‌های بسیار مادی، معنوی و نیروهای انسانی کارآمد، مخلص و کارآفرین برخوردار است که باید این ظرفیت‌های عظیم در جهت رشد و شکوفایی استان مورد استفاده قرار گیرند.

رئیس جمهور در ادامه خطاب به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مازندران تصریح کرد: وظیفه همه ما و شما این است که در سالی که مزین به شعار جهش تولید با مشارکت مردم است زمینه مشارکت مردمی را در همه بخش‌ها فراهم کنیم چرا که به تعبیر رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی راه توسعه و پیشرفت کشور استقامت، استواری ایستادگی و استقلال کشور در اقتصاد است لذا همه بخش‌های اداری و اجرایی کشور باید نسبت خود را با مردم، بخش خصوصی و بخش تعاونی تعریف کنند.

دکتر رئیسی در ادامه ضمن تمجید از نقش‌آفرینی و مشارکت فعال زنان و دختران استان مازندران در حوزه صنایع دستی در کنار مشارکت در بخش کشاورزی از همه مدیران استان خواست نسبت به  استعدادهای درخشان بانوان در عرصه‌های اجتماعی، علمی، ورزشی و اقتصادی توجه ویژه داشته باشند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات پیگیری و حل مسائل و موضوعات ویژه در سفرهای استانی افزود: ما در دولت مردمی معتقدیم هیچ مشکل و مسئله‌ای در کشور وجود ندارد که راه‌حل نداشته باشد، اگر دیروز کسانی بودند که حل مسائل را به خارج از مرزها گره می‌زدند و می‌گفتند مشکلات فقط به دست بیگانگان حل می‌شود، ما به تاسی و تبعیت از رهبری معظم انقلاب می‌گوییم حل مسائل کشور به دست مردان و زنان توانای همین کشور رقم خواهد خورد چرا که بیگانگان گرهی از مشکلات هیچ کشور و ملتی باز نکرده‌اند.

دکتر رئیسی تاکید کرد: بدانید بنده طلبه خدمتگزار، شأن خود را فقط نوکری و خدمتگزاری برای مردم ولایت و این کشور می‌دانم و در هیچ جایگاهی و هیچ کوی و برزنی جز به آنچه که مورد رضای خدا و منافع ملت باشد فکر نمی‌کنم.

رئیس جمهور در پایان همچنین بر عزم و اراده دولت برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان تاکید و از مدیران استان خواست اجرای مصوبات سفر را به صورت جهادی و با تلاش مضاعف پیگیری نمایند.
https://jahannews.com/vdcee78v7jh8vfi.b9bj.html
jahannews.com/vdcee78v7jh8vfi.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مشکلات راه حل دارد خوب چرا حل نمی شود ؟!
United States
مشکل زنان هم با جمع شدن گشت نور ارشاد حل خواهد شد...؟!!!
فهیم
Iran, Islamic Republic of
مشکل وجود دارد و راه حل هم وجود دارد ولی ما عمر نوح را نداریم
Australia
جناب رئیسی در چهارمین سال دولت خود هنوز حال و هوای دوران رقابت انتخاباتی با روحانی را دارند !!!!
Iran, Islamic Republic of
....
United States
حرف درمانی تمام شد
Iran, Islamic Republic of
پس چرا مشکل گرانی مسکن، اقلام معیشتی، خودرو، طلا و دلار را حل نمی فرمایید
Iran, Islamic Republic of
از یک طرف میگید دولت فقط وظیفه حمایت، هدایت و نظارت دارد از طرف دیگه میگید مشکل مردم باید حل شود، دولت باید حل مسئله کند.
Iran, Islamic Republic of
یک موی سر رئیس جمهوری که شان خودشو خدمت به ولایت و مردم میدونه ( حتی اگه فقط در مقام حرف باشه) می ارزه به صد تا رییس جمهوری که در حرف و عمل، ولایت و خدمت به مردم به سخره میگرفتن
Iran, Islamic Republic of
تنها مشکل کشور عدم شایسته سالاری است
Iran, Islamic Republic of
اگه راه‌حل وجود دارد پس چرا را مشکلات کشور مثل گرانی، بورس، خودرو و ...را حل نمیکنید