شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 18 May 2024
 
۰

رئیسی: باید به تعاونی‌ها و بخش‌ خصوصی میدان داد

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 880699
رئیس‌جمهور گفت: در کنار جهش تولید باید با میدان دادن به تعاونی‌ها و بخش‌ خصوصی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم که در استان مازندران شرایط و زمینه آن وجود دارد.
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جشن احیای ۳۹۵ واحد راکد تولیدی و صنعتی مازندران در صنایع چوب و کاغذ مازندران، اظهار کرد: مردم استان مازندران افتخار زندگی با اهل بیت و عشق به ارزش‌های الهی را همواره با خودشان دارند.

وی افزود: آنچه در تاریخ انقلاب نگاشته شده روحیه انقلابی،بصیرت، دین مداری و ایثارگری، ایستادگی و شهادت در این دیار وجود داشته که یاد همه شهدا را گرامی می‌داریم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: بسیار خرسندم از اینکه در واحد تولیدی که به دست کارگران و تدبیر مدیران به تولید با ظرفیت ۱۰ برابر رسیده است حضور یافته ام.

رئیسی با اشاره به اینکه صنعت چوب و نساجی از صنایع برجسته مازندران است، تصریح کرد: به دلیل خاصی این دو صنعت روز به روز  شرایط افول قرار گرفتند و تا مرز تعطیلی رفته بودند.

وی با اشاره به سفرش به کارخانه چوب و کاغذ مازندران یادآور شد: یادم نمی‌رود روزی که به این کارخانه آمدم  و کارگران از بی‌توجهی و واردات بی رویه گلایه می‌کردند ولی امروز شاهد رونق این واحد تولید و صنعتی هستیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: خدا را شاکریم امروز این کارخانه با ۵۰۰ کارگر  کار می‌کنند و در مدار تولید قرار دارد و براساس هدف گذاری صورت گرفته نیروی کار در این مجموعه به هزار کارگر قرار است، برسد.

رئیسی با تاکید بر اینکه اینکه محصولات استاندارد و تجاری‌ زمینه خوشحالی ما را فراهم می‌کند، اظهار کرد: از کارگران تشکر می‌کنیم با دست توانای آنان این واحد تولید در رونق تولید و استقلال کشور در حوزه کاغذ رسیده است.

وی بیان کرد: مصرف کاغذ در آموزش و پرورش، ادارات و سایر روزانه و ساعتی است این کار به دست توانای شما کارگران به خودکفایی رسیده است.

رئیس‌جمهور خطاب به کارگران با اعلام اینکه کارگران و مدیران شما افسران میدان هستند، افزود: این کارگران در سنگر تولید کشور را امیدوار و دشمنان را ناامید می‌کنند و استقلال اقتصادی کشور و رونق تولید را رقم می‌زنند.

رئیسی ادامه داد: تکانه‌ها همیشه هست اما انتظار داریم با تلاش و اهتمام شما تولید ما با تکانه‌ها تکان نخورد.

وی با بیان اینکه تولید صنعت کاغذ به ۱۰ برابر رسید، اظهار کرد: یادم نمی‌رود روزی که وضعیت صنعت نساجی نگران‌کننده بود ولی تلاش کردیم این صنعت را به چرخه تولید برداریم.

رئیس‌جمهور کشور با اشاره به اینکه احیای ۳۹۵ واحد تولیدی در مازندران را امروز جشن می‌گیریم، اظهار کرد: از تک تک شما کارگران و مدیران این مجموعه‌ها که با فکر و تلاش همه خط‌های تولیدی که درحال خاموشی و واگذاری بود را فعال کردند، باید تقدیر و تشکر کنم.

رئیسی خاطرنشان کرد: امیدواریم طریق تولید که راه بسیار مهمی است که ما برای استقلال کشور تولید را اساس و محور می‌دانیم به سرمنزل مقصود برسد.

وی یادآور شد: اینکه امروز در سنگر تولید دشمن را ناامید می‌کنید و نیاز کشور را برطرف می‌کنید و جلوی واردات بی‌رویه را می‌گیرید، ارزشمند است.

رئیس‌جمهور کشور بیان کرد: امیدواریم در کنار جهش تولید هر چه با میدان دادن به تعاونی‌ها و بخش‌های خصوصی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم که در استان مازندران شرایط و زمینه آن وجود دارد.

رئیسی هشدار داد: کاغذی که وارد بازار می‌شود صدها و هزاران شغل وارد بازار می‌شود درصورت کم‌توجهی این شغل‌ها بی‌رونق خواهد شد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: امیدواریم با کار و تلاش شاهد رونق بیش از پیش این کارخانه و نساجی و سایر واحدهای تولیدی استان باشیم.
https://jahannews.com/vdchwvn6w23n6-d.tft2.html
jahannews.com/vdchwvn6w23n6-d.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *