سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۵

رهبر انقلاب نفیا و اثباتا درباره تعطیلی شنبه ها نظری نداده‌اند

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۶
کد مطلب: 880615
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب نفیا و اثباتا درباره تعطیلی شنبه ها نظری نداده‌اند.
رهبر انقلاب نفیا و اثباتا درباره تعطیلی شنبه ها نظری نداده‌اند
به گزارش جها ننیوز، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، درخصوص برخی مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه این کمیسیون در بحث تعطیلی شنبه‌ها به استفتاء از دفتر رهبر معظم انقلاب استناد داشته است، گفت: در دفاعیاتی که در صحن علنی داشتیم که مشروح مذاکرات آن هم وجود دارد، استناد ما به بحث اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و صحبت‌هایی بود که با دفاتر برخی مراجع در قم شده بود و اسمی از مراجع هم نبردیم و گفتیم با آنها مشورت شده و نظر آقایان این بوده که تعطیلی شنبه حرمت شرعی ندارد.

وی افزود: این یعنی مراجع نه مخالف بودند و نه موافق و گفتند حرمت شرعی برای تعطیلی شنبه نداریم. ما به این استناد کردیم و نامی از دفتر مقام معظم رهبری در صحن علنی مطرح نبوده چون استنادات علمی دقیقی در این خصوص بود و اگر بحث شرعی هم داشته باشد، قطعاً شورای نگهبان نظر خاص خود را دارد و هر ایرادی هم داشته باشد، ما موظف هستیم قانوناً و شرعاً آن را برطرف کنیم.
https://jahannews.com/vdcfyxdctw6dcva.igiw.html
jahannews.com/vdcfyxdctw6dcva.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *