پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۱
۹
فرار از فشار؟

پشت پرده جنون حمله به سرکنسولگری ایران در سوریه/ شش نکته در این باره بخوانید

چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 875479
در مرحله سوم جنگ فعلی تمرکز اسرائیل بر ترور فرماندهان مقاومت در داخل فلسطین و خارج از آن است و این مساله همچنان تداوم دارد.
پشت پرده جنون حمله به سرکنسولگری ایران در سوریه/ شش نکته در این باره بخوانید
گروه بین الملل جهان نيوز: عصر روز سیزدهم فروردین، رژیم خبیث صهیونیستی با حمله هوایی به سرکنسولگری ایران در سوریه، برخی از فرماندهان مقاومت از جمله سردار سرافراز زاهدی را به شهادت رساند که در رابطه با این اقدام تروریستی چند نکته قابل توجه است:

یک: رژیم صهیونیستی در طول دو هفته اخیر در چند عرصه ذیل دچار فشار بوده است:

الف) سیاسی: در این حوزه می توان به قطعنامه شورای امنیت و عدم همراهی آمریکا با این رژیم، محکومیت جنایت این رژیم در بیمارستان شفا توسط افکار عمومی جهانی و سفر اسماعیل هنیه به ایران و دیدار فرماندهان مقاومت فلسطینی با مقامات ایران اشاره کرد که این مسائل برای این رژیم بسیار سنگین بود.

ب) عرصه نظامی: عدم انجام عملیات زمینی در رفح و عدم همراهی آمریکا در این عملیات و حملات حزب الله لبنان در کنار حملات مقاومت عراق به ویژه حمله به بندر ایلات مهم ترین اتفاقات مهم در عرصه نظامی علیه این رژیم بود.

ج) عرصه‌ داخلی: اسرائیل در عرصه داخلی از نظر فشار افکار عمومی و موضوع اقتصادی به شدت تحت فشار است و این فشارها بر جنبه های دیگر نیز تاثیرگذار بوده است.

دو: راهبرد اسرائیل در برابر ایران صرف نظر از مواردی همچون جنگ در فضای خاکستری و استراتژی جنگ از طریق هزاران جراحت متمرکز بر ترور فرماندهان اصلی و پشتیبان مقاومت قرار گرفته که این امر بیانگر تداوم روند کنونی است که در شبکه ۱۴ این رژیم نیز به صراحت به آن اذعان شده بود.

سه: اسرائیل طی چند وقت اخیر یک روند از اقدامات را همچون حمله به دیرالزور و حلب انجام داد که حمله اخیر به نوعی تکمیل کننده اقدامات تروریستی این رژیم بوده است.

چهار: در مرحله سوم جنگ فعلی تمرکز اسرائیل بر ترور فرماندهان مقاومت در داخل فلسطین و خارج از آن است و این مساله همچنان تداوم دارد.

پنج: برخلاف انکار آمریکایی ها اما آمریکا حامی اصلی این حمله بوده و قطعا بدون موافقت آمریکا این حمله صورت نمی گرفت. بنابراین مبرا کردن آمریکا از همدستی با این رژیم یک خطای راهبردی است.

شش: اسرائیل در حال توازن کردن بازدارندگی خود در برابر ایران و گروه های مقاومت است و این قبیل حملات در این راستا ارزیابی می شود. بنابراین در جهت عدم تغییر بازدارندگی باید اقداماتی توسط ایران و گروه های مقاومت علیه این رژیم جعلی صورت گیرد. رهبرانقلاب در پیام اخیر خود تاکید کردند که واکنش جمهوری اسلامی ایران به این جنایت پشیمان کننده خواهد بود.
https://jahannews.com/vdchqmn6w23nqkd.tft2.html
jahannews.com/vdchqmn6w23nqkd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
همچنان منتظر پاسخ متقابل هستیم و اینکه ما زدیم اونا هم میدونند خوردن ولی به شما نمیگیم هم قابل قبول نیست
شجاع
Iran, Islamic Republic of
دست رو دست گذاشتن هم فشار روی ایران را در مجامع بین اللملی و مردم ایران و تضعیف روحیه مردم زیاد می‌کند و جهان فکرمیکند که عدم برخورد ایران نشانه ضعف در مورد مسایل داخلی ایران است باید یک برخورد نظامی قوی درخاک خودش انجام داد
Iran, Islamic Republic of
باید غیرمستقیم و خیلی حساب شده کار کرد تا فشار جهانی از روی صهیون برداشته نشود و موج گرانی داخلی هم شکل نگیرد
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل باید گوشمالی اساسی داده شود تا دیگه این جنایات تکرار نشود.
Iran, Islamic Republic of
حواستون به اقتصاد و بازار و تورم لجام گسیخته و مردم ایران هست؟؟؟؟
United States
...
Iran, Islamic Republic of
آیا اسراییل نمی دانست ایران انتقام می گیرد ؟ حتماً برای همین این بازی را راه انداخته در بازی دشمن شریک نباشید.
Iran, Islamic Republic of
موضوع مهم پشتیبانی و حمایت اکثریت مردم است
سلام
Iran, Islamic Republic of
سلام همه چی به مردم ایران بستگی دارد در طول تاریخ در کشور ایران همیشه خائنین از داخل ضربه زده اند