پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۰

تداوم اعتراضات در قدس و تل‌آویو

سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۴
کد مطلب: 875416
تظاهرات معترضین همچنان در قدس و چند شهر دیگر فلسطین اشغالی ادامه دارد و شماری از معترضین از محل تحصن خود در برابر کنست به سوی محل اقامت نتانیاهو تظاهرات کردند.
تداوم اعتراضات در قدس و تل‌آویو
به گزارش جهان نيوز، رسانه‌های عبری زبان با انتشار تصاویر و ویدئوهایی از این اعتراضات تاکید کردند ده‌ها هزار نفر از معترضین همچنان در اطراف کنست در حال تحصن هستند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت به نقل از یکی از سخنرانان در این تحصن گفت: بزرگترین شکست ما آن است که ربوده شدگان هنوز به خانه باز نگشته اند، در چنین شرایطی اصلا نمی‌توان گفت که اسرائیل بزرگ و قدرتمند است، در چنین شرایطی امکان بازگرداندن آنها وجود ندارد.

دانلود

پدر یکی از اسرای صهیونیست هم در جمع معترضین گفت: شش ماه است که ما در شکست هولناکی زندگی می‌کنیم، برای نتانیاهو هیچ چیزی جز طولانی تر کردن جنگ و حفظ قدرتش مهم نیست.

همسر یکی از نظامیان اسیر صهیونیست هم خطاب به متحصنین در قدس گفت: اکنون وقت آن فرا رسیده سات که به خیابان‌ها بیاییم و آنجا را به آتش بکشیم، نتانیاهو شکست خورده است.

روزنامه هاآرتص هم در گزارشی حضور گسترده متحصنین در برابر کنست را به شهر چادرها در قدس تشبیه کرد و گفت، بسیار اینجا این منظره را زیبا توصیف می‌کنند.

در بخشی از این گزارش آمده است، صدها چادر در قدس برپا شده‌اند، سال گذشته نیز قدس و خیابان کاپالان تل‌آویو شاهد تظاهرات گسترده بود و برنامه‌های اعتصاب غذا و آتش زدن لاستیک و درگیری با پلیس هم تا حد درگیری‌های خشونت آمیز هم در این مناطق رخ دادند.

با این حال قدس تا به امروز این حجم از چادرهای برپا شده را به خود ندیده بود، تظاهرات یک شنبه شب گذشته بزرگترین تظاهرات از زمان آغاز جنگ بود و در آن ده‌ها هزار نفر شرکت پیدا کردند.

بعد از پایان تظاهرات شماری از جوانان به دنبال ایجاد راه بندان در خیابان‌های قدس بودند گروه دیگری هم با ایجاد موانع بخش‌‌هایی از خیابان را با صدها چادر کوچک عملا مسدود کردند و تمامی محوطه حد فاصل کنست تا بانک مرکزی اسرائیل را به تسخیر خود در آوردند.

یکی می‌گفت 418 چادر را در این منطقه شمرده است، این رقم معقول به نظر می‌رسد.

جالب اینجاست که مناطق برپایی چادرها هم با توجه به خواست هر یک از گروه‌ها متفاوت است، بخشی از این محوطه به کسانی اختصاص یافته است که خواهان بازگشت ربوده شدگان هستند، منطقه‌ای با فن آوری بسیار بالا به رهبری موشه ریدمن، یک منطقه هم متعلق به معترضین جوان است، در حالی که یک منطقه هم در اختیار برادران سلاح قرار گرفته است.

به اعتقاد هاآرتص این بار دیگر ما شاهد تظاهرات خودجوش نیستیم بلکه تمامی برنامه‌های آنها سازمان یافته است.

اکثر چادرها را سازمان‌های معترض تهیه کرده‌اند اما برخی از معترضین نیز چادرهای مخصوص خود را آورده اند، اکثر افراد مسواک و کیسه خواب خود را هم به همراه آورده بودند و دستشویی‌های سیار هم در محل قرار داده شده است.

یک چادر هم برای مسایل لجستیکی وجود دارد در حالی که چند چادر نیز مواد غذایی و آب در اختیار معترضین قرار می‌دهند.

صبح افرادی دور یک شیر آب برای مسواک زدن جمع بودند و در جای دیگری هم قهوه و ساندویچ توزیع می‌کردند.

در این بین ناحوم برنیاع در یادداشتی در روزنامه یدیعوت آحارانوت این اعتراضات را سوت آغاز دور جدیدی از اعتراضات توصیف کرد و نوشت، هیچ یک از معترضین محل را ترک نکردند تا دور جدیدی از اعتراضات از سر گرفته شود، اعتراضاتی که سلسله شکست‌‌هایی کابینه پیش، حین و بعد از 7 اکتبر انگیزه آن است.
https://jahannews.com/vdcizwavqt1ay52.cbct.html
jahannews.com/vdcizwavqt1ay52.cbct.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *