سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۰
۱

افزایش ۴۰ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیک

سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 875368
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: در طرح ترافیک سال ۱۴۰۳، خودرو‌های برقی و هیبریدی معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا می‌باشند.
افزایش ۴۰ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیک
به گزارش جهان نيوز، شهریار افندی زاده مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در مورد اجرای طرح ترافیک در سال جدید که از امروز ۱۴ فروردین ماه آغاز شده است، گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، طرح ترافیک برای روز‌های شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸:۰۰ (باستثنای روز‌های تعطیل) و روز‌های پنج شنبه‌ها طرح ترافیک فقط شامل طرح کنترل الودگی هوا بوده که از ساعت ۶:۳۰ لغایت ۱۳:۰۰، اجرا می‌شود.

افندیزاده با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک ۴۰ درصد افزایش دارد. افزود: همانند سنوات گذشته هر شهروند دارای پلاک با سر شماره شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا دارد که در صورت اتمام ۲۰ روز سهمیه مذکور، عوارض تردد از وی دریافت می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: رزرو طرح ترافیک از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن‌های مورد تایید شهرداری تهران، انجام می‌شود و افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به طرح ترافیک را دارند، باید تردد خود را رزرو کنند.

افندیزاده با اشاره به اینکه شهروندان می‌توانند عملیات رزرو را به صورت روزانه یا هفتگی از روز چهارشنبه هفته قبل انجام دهند تصریح کرد: امکان رزرو طرح حتی پس از بازگشت به مبدأ، تا ساعت ۲۴ همان روز نیز وجود دارد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران، سقف سهمیه ورود به محدوده طرح ترافیک ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو است و در صورتی که سهمیه تردد روزانه تکمیل نشده باشد شهروندان تا پایان همان روز امکان رزرو دارند.

افندیزاده با بیان اینکه نرخ پایه عوارض سال ۱۴۰۳ مبلغ ۷۵هزار تومان تعیین شده است گفت: نخستین ورود و آخرین خروج خودرو‌ها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است. 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران افزود: داشتن معاینه فنی برتر نیز ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است و اگر خودرویی با معاینه فنی برتر پس از ساعت ۱۰:۰۰ وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۶۳ هزار تومان به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و ۳۱هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.

افندیزاده تصریح کرد: خودرو‌هایی که دارای معاینه فنی برتر هستند اگر قبل از ساعت ۱۰ وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۹۰هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵هزار تومان به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت ۱۰:۰۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده طرح خارج شود باید مبلغ ۱۳۵هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۶۷ هزارو ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد. 

همچنین اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت ۱۰:۰۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۹۰ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵ هزارتومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد. 

افندی زاده با تاکید بر اینکه در صورت داشتن معاینه فنی عادی به تعرفه‌های فوق مبلغ ۲۵ درصد اضافه خواهد شد گفت: خودرو‌های برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا می‌باشند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران همچنین از اختصاص تخفیف ۹۰ درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت هستند خبر داد و افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به نهاد‌های تحت پوشش، نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام نمایند.

افندی زاده عنوان کرد: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا هم مانند سال گذشته تسهیلاتی ارائه می‌شود و مالکان و مستاجران با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری می‌توانند از تسهیلات تعیین شده همانند گذشته استفاده نمایند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در پایان به بسته‌های زمان دار تردد در محدوده طرح ترافیک اشاره کرد و افزود: برای خودرو‌های دارای معاینه فنی عادی بسته‌های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه به ترتیب مبلغ یک میلیون ۶۵۵ هزارو ۳۰۰ تومان، ۴میلیون ۴۸۵هزار و ۷۰۰ تومان و ۸ میلیون ۴۴۳هزار و ۳۰۰ تومان می‌باشد و در مورد خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر مبلغ بسته‌های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه به ترتیب برابر با یک میلیون و ۳۲۴هزارو ۲۰۰ تومان، ۳میلیون ۵۸۸ هزارو ۶۰۰ تومان و ۶ میلیون ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان می‌باشد. 

لازم به توضیح است خرید بسته‌های زمان دار از طریق سامانه و اپلیکیشن‌های مورد تایید شهرداری تهران برای شهر‌وندان امکان پذیر است.
https://jahannews.com/vdcepn8vvjh8fxi.b9bj.html
jahannews.com/vdcepn8vvjh8fxi.b9bj.html
برچسب ها: طرح ترافیک
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
باید صد در صد می شد