پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۱
۲۲
واکنش چمران به ساخت مسجد در پارک قیطریه:

ساخت مساجد مصوبه دیماه ۸۳ است/ باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود/ دین از زندگی جدا شدنی نیست/ نه قرار است درختی قطع شود و نه فضایی اشغال شود

سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 875334
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه انقلاب ما با مسجد آغاز شد، گفت: در سال ۱۳۸۲ برای مساجد تهران و ساخت و ساز مساجد، بودجه تعیین شده بود و این از افتخارات ما در شورا به شمار می رود.
ساخت مساجد مصوبه دیماه ۸۳ است/ باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود/ دین از زندگی جدا شدنی نیست/ نه قرار است درختی قطع شود و نه فضایی اشغال شود
به گزارش جهان نيوز، مهدی چمران در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب جنگی و آهنی نبود بلکه انقلاب مردمی بود، اظهار کرد: کسانی که هنوز باور نکردند که ایران، ایران اسلامی است و مردم از عید فطر و تاسوعا و عاشورا قیام خود را آغاز کردند، باید به این مبانی توجه کنند.

وی افزود: انقلاب ما با مسجد آغاز شد و همه به میدان آمدند؛ بسیج ما حرف اول را می زد؛ این بزرگترین تجربه ای است که آموخته ایم و باید به آن ارج بنهیم. درست است برای مسائل اقتصادی باید دولت و ما برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم اما تا وقتی مردم در میدان نباشند به نتیجه کامل نخواهیم رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب و تمام برنامه های ما جهشی بوده و اقتصاد و تولید نیز باید جهشی به نتیجه برسد، یادآور شد: باید برنامه ریزی کنیم و آماده باشیم تا طبق برنامه جلو برویم و به موفقیت دست پیدا کنیم.

وی با اعلام اینکه اجتماع ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی یکی از اتفاقات مثبت بود، خاطرنشان کرد: این حضور پشتوانه دینی برای ما به شمار می رود و  این محفل قرآنی قوت قلبی برای مسلمین است. رمز پیروزی انقلاب ما اعتقاد بود و امیدواریم این اعتقادات روز به روز پابرجاتر شود. کسانی که می گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، این میزان حضور مردم را در شب های قدر ندیدند.

چمران همچنین تصریح کرد: خوشبختانه روز طبیعت به خوبی سپری شد و با تجمع مدافعان حرم و حامیان آنها در میدان امام حسین (ع) همراه بود. امیدواریم مردم در راه انقلاب اسلامی به پیروزی کامل برسند.

وی در پایان ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری تهران برای خدمات رسانی در ایام نوروز، خاطرنشان کرد: به ویژه پس از برگزاری محفل ۱۰۰ هزار نفری، نیروهای خدمات شهری به خوبی فضا را پاکسازی کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت هایش با تأکید بر اینکه مطالعه و مکان سنجی برای احداث مساجد در شهر و پارک ها باید صورت می گرفت، گفت: چنانچه بخش خصوصی برای ساخت مسجد وارد می شد، بنا بر این بود که عوارض از آنها دریافت نشود و شهرداری می تواند برای ساخت این مساجد هم زمین تحویل دهد و هم کمک مالی کند.

در سال ۸۲ برای ساخت مساجد بودجه تعیین کردیم
وی افزود: در سال ۱۳۸۲ برای مساجد تهران و ساخت و ساز مساجد، بودجه تعیین شده بود و این از افتخارات ما در شورا به شمار می رود. باید برای مردم روشن شود که این اقدامات دنباله همان راه است و نه قرار است درختی قطع شود و نه فضایی اشغال شود. زندگی چیز دیگری نیست و مسجد چیز دیگری. نماز عین زندگی است. جدا کردن اینها جدا کردن دین از زندگی است.

ساخت مساجد مصوبه اول دیماه سال ۸۳ است
رئیس شورای شهر تهران با اعلام اینکه باید کمی فکر کنیم و تحت تأثیر جو روانی قرار نگیریم، یادآور شد: مصوبه شورا در خصوص ساخت مساجد سه شنبه اول دیماه سال ۱۳۸۳ تصویب شده است.  تهران مسجد کم دارد و باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود. از طرفی باید نمازخوان نیز تربیت کنیم. البته مساجد، زیارتگاه ها و دیگر اماکن مذهبی ما در شب های قدر مملو از جمعیت بود. نباید این موارد را فراموش کنیم و نباید تحت تأثیر فضا قرار بگیریم. ما بر اساس قانون عمل کردیم و کار خلاف قانون را هیچ کسی مجاز نیست انجام دهد.
https://jahannews.com/vdchxmn6k23nqxd.tft2.html
jahannews.com/vdchxmn6k23nqxd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تشکر از موضع به موقع و قاطع جنابعالی
Iran, Islamic Republic of
مخالفین با ساخت مسجد به جنگ با خدا میروند
Iran, Islamic Republic of
کسی نمی تواند نور خدا را خاموش کند
Iran, Islamic Republic of
ساخت مسجد ضروريست نیاز به مصوبه قدیمی ندارد
Iran, Islamic Republic of
مسجد پاک لاله، پارک ساعی و پارک‌های دیگر کی ساخته شده؟
Iran, Islamic Republic of
تهران به خیلی چیزهای دیگر هم نیاز دارد
Iran, Islamic Republic of
بله ولی دلیل مخالفت با ساخت مسجد از مسلمانی به دور است
Iran, Islamic Republic of
لطفا نظرات اعضای شورای شهر راهم بفرمایید نه نظر شخصی خود را
Iran, Islamic Republic of
به کجا رسیدیم که برای ساخت یک مسجد باید جواب پس بدهیم ؟!!!
ل
Iran, Islamic Republic of
ساخت مسجد در شمال شهر(از سید خندان به بالا )ضرورت بسیار زیادی دارد .
به سختی در مناطق یاد شده مسجد برای ادای فرائض و مراسم مذهبی پیدا میشود.
ا
Iran, Islamic Republic of
در کشور اسلامی ساخت مساجد باید متناسب با رشد جمعیت آن باشد.
در تهران مخصوصا در شمال آن متاسفانه مسجد بسیار بسیار کم پیدا میشود
Iran, Islamic Republic of
خیلی بیشتر از نمازخونها مسجد دارید پولشو بدین به بیچاره ها
Iran, Islamic Republic of
پول به بیچاره ها هم می دهند شما پول تتو و ژل لب و گونه و ۵۰ الی ۶۰ میلیون لمینیت دندان و سفر ترکیه و ... فقط یک دهم ش را ببر بده بیچاره ها
United States
به تو چه پول خودشه میخواد اینجوری خرج کنه.
Germany
باید مساجد در پارکها ساخته شود. اگر سینما میخواستند بسازند هم مخالفت میکردند تفکر لیبرالی هنوز فعال است باید ریشه انها را سوزاند.
javad
Iran, Islamic Republic of
کی با مسجد خدا مخالف دارند یک عده بی دین لائیک اگر در اون مکان یک رستوران و پاساژه بزنند فکر نکنم مخالفت کنن
روح اله
Iran, Islamic Republic of
احسنت به آقای چمران که به دور از هوچی گری ها حرف حق را بر زبان جاری کردند
رضا
United Kingdom
نباید درختان بیچاره قطع بشن تاکید خود رهبر عزیزمان حفظ محیط زیست است
Kyrgyzstan
قبل‌از‌ساخت‌مسجد‌ابتدا‌به‌مساجد‌سربزنید‌
Iran, Islamic Republic of
مسجد باید ساخت شود، چه دلیل دارد در این مورد توضیح داده شود!؟
Kyrgyzstan
....
Iran, Islamic Republic of
دلار رسید به ۶۵ و سکه به ۴۵ ، فکرتان را بگذارید برای رونق اقتصادی و سیاسی ....