چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 24 Apr 2024
 
۰

کاهش ورود مسافران نوروزی به این استان

دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب: 875231
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۶۰ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۹۹ درصد کاهش داشته است، گفت: این تعداد مسافر از ابتدای طرح نوروزی و از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شده‌اند.
کاهش ورود مسافران نوروزی به این استان
به گزارش جهان نيوز، ولی جهانی اظهار کرد: همزمان با آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا پایان روز ۱۰ فروردین ماه یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۸۷۱ خودرو از مبادی‌های ورودی وارد گیلان شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۸۸ درصد کاهش داشته است و در این مدت یک میلیون و ۱۴۳هزار و ۷۱۷ خودرو هم از استان خارج شده است.

ایسنا در خبری نوشت:وی با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۶۰ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۹۹ درصد کاهش داشته است، افزود: این تعداد مسافر از ابتدای طرح نوروزی و از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شدند و در این بازه زمانی ۵ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۸۹ نفر مسافر از استان خارج شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه ۱۱ میلیون و ۵۴ هزار و ۳۹۷ نفر شب در مراکز اقامتی ثابت و سیار استان اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۴۶ درصد کاهش داشته است، گفت: بر اساس گزارش‌های آماری ۹۳.۰۵ درصد تخت‌های تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان توسط گردشگران اشغال شده است.

جهانی از ورود ۳۸۲ گردشگر خارجی به گیلان از آغاز طرح نوروزی خبر داد و افزود: گردشگران خارجی حاضر در گیلان دارای آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی و ژاپنی هستند که دارای افزایش ۱۲.۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشگری و اقامتی تحت رصد و نظارت بازرسین قرار دارند، تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۵۵۴ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که نتایج بازدیدهای نظارتی ۳۴۱ بازدید عادی، ۱۱۵ مورد تشویق، ۸۸ مورد تذکر و ۱۰ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بر اساس داده‌های آماری ۸۲۶ هزار و ۸۷۶ نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه ۵.۰۸ درصد افزایش داشته است.
https://jahannews.com/vdcdsk0jfyt05x6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdsk0jfyt05x6.2a2y.html
برچسب ها: مسافران نوروزی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *