پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۰
۱

امسال ۵ هزار "اتوبوس برقی" جدید وارد ناوگان تهران می‌شود

دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 875206
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌های شهر تهران با بیان اینکه سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود، گفت: جمعاً ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی به اتوبوس‌های تهران اضافه می‌شود و شهروندان می‌توانند یک نفس راحت بکشند.
امسال ۵ هزار "اتوبوس برقی" جدید وارد ناوگان تهران می‌شود
به گزارش جهان نيوز، مهدی علیزاده در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته نخستین نمونه از اتوبوس‌‌های  برقی خریداری شده از محل قرارداد شهرداری تهران با شرکت‌های چینی رونمایی شد، اظهار کرد: سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود و شهروندان تا پایان سال، به صورت ملموس اتوبوس‌های برقی را در شهر مشاهده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه  2500 دستگاه اتوبوس برقی از محل قرارداد مذکور به تدریج وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد، ادامه داد: خصوصیت بارز این اتوبوس‌ها، برقی بودن آنهاست که در کاهش آلودگی هوا نقش مؤثری دارند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: با ورود اتوبوس‌های مذکوز، سرفاصله اعزام اتوبوس‌‌ها در خطوط نیز کاهش می‌یابد بنابراین معطلی شهروندان در ایستگاه‌های اتوبوس نیز کمتر خواهد شد.

وی افزود: طبق قراردادی که با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده، 2500 دستگاه اتوبوس نیز از این طریق وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران می‌شود بنابراین با اتوبوس‌های چینی جمعاً 5000 دستگاه اتوبوس به اتوبوس‌های تهران اضافه می‌شود و شهروندان می‌توانند یک نفس راحت در حوزه اتوبوسرانی بکشند.

به گفته علیزاده، برای تأمین منابع مالی اتوبوس‌های داخلی به سه شکل نقد، غیرنقد و تسهیلات اقدام شده است.
https://jahannews.com/vdcfxtdcvw6de0a.igiw.html
jahannews.com/vdcfxtdcvw6de0a.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Ireland
ممکنه اتوبوس هایی رو ببینیم که در جای جای شهر شارژشان تمام شده و زمینگیر شدند و گره های کور ترافیکی ایجاد کرده اند؟!خدا کنه نشه و موفق بشن