چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 24 Apr 2024
 
۰
۶

روز قدسی متفاوت از گذشته

یدالله جوانی
يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 875146
مراسم‌های راهپیمائی روز قدس امسال در ایران و دیگر نقاط جهان، در یک فصل متفاوت از گذشته برگزار می‌شود.
جهان نيوز - یدالله جوانی: مراسم راهپیمائی روز قدس امسال، در فضایی کاملا متفاوت از قبل و در فصلی نو از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار خواهد شد.

روز قدس، یکی از یادگارهای ماندگار و نتیجه بخش حضرت امام خمینی رحمه الله علیه است. حضرت امام خمینی، با صراحت تمام و غیر قابل تفسیر، از محو اسرائیل و نابودی کامل رژيم صهيونيستی سخن گفت و روز قدس را، به عنوان یکی از راهبردهای تحقق این هدف اعلام کرد.

در حالی که بسیاری در منطقه و جهان، نابودی رژیم صهیونیستی را، یک امر غیر ممکن و ناشدنی می پنداشتند، اما این مهم یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بود و در چهل و پنج سال گذشته، جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران، به گونه‌ای عمل کردند که اینک، نابودی رژیم اشغالگر وجنایت کار صهیونیستی، به یک باور عمومی در جهان تبدیل شده، و امروزه کمتر کسی در جهان، به ماندگاری غاصبان سرزمین فلسطین اعتقاد دارند.

هنر انقلاب اسلامی در چهل و پنج سال گذشته، زنده نگهداشتن آرمان رهايی قدس شریف و آزادی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر از چنگال رژيم صهيونيستی از یک سو، و ایجاد سازوکارهای مناسب از دیگر سو برای رسیدن به این آرمان بود. اعلام روز قدس از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و اهتمام رهبر حکیم انقلاب برای شکل گیری مقاومت در منطقه به عنوان یک سیاست ثابت از سوی جمهوری اسلامی، از اجزای اصلی و مؤثر در میان سازوکارهای نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین به شمار می‌آید.

از نتایج قطعی این دو سازوکار در طی سالهای اخیر، پیدایش نسلی جدید از مبارزان فلسطینی در درون سرزمین‌های اشغالی و شکل‌گیری گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه همانند حماس و جهاد اسلامی، با عزم و اراده پولادین و خلل ناپذیر برای آزادی کامل فلسطین است.
 
عملیات بزرگ و معجزه گونه طوفان الاقصی، کار بزرگ فلسطینی ها در برابر جنایت های هفتاد و پنج ساله صهیونیست ها از یک سو، و گامی بزرگ برای نابودی رژیم اشغالگر قدس و آزادی سرزمین فلسطین از سوی دیگر است.

از عملیات طوفان الاقصی می توان به عنوان نقطه عطفی تعیین کننده، در تمامی معادلات منطقه و جهان یاد کرد. این عملیات، تمامی محاسبات صهیونیست ها و حامیان غربی و منطقه‌ای آنان را برهم زد.

حدود شش ماه از جنگ غزه می گذرد و صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف اعلامی نابودی حماس وآزادی اسرای نظامی خود، دست به هر نوع جنایتی زدند، اما اینک نه تنها به هیچ یک از اهداف اصلی و اعلامی خود نرسیده‌اند، بلکه در یک بن بست استراتژیک گرفتار شده و به دلیل مواجه با بحران های متعدد داخلی و بین المللی، قدرت تصمیم گیری صحيح را از دست داده، فلذا هر نوع تصمیم و اقدام انان، نتیجه و پیامدی جز افزایش شکست ها و ناکامی هایشان ندارد.

موارد زیر نمونه‌هایی از اظهار عجز و ناتوانی صهیونیست‌ها را بیان می دارد:

1- کانال 13 رژيم صهيونيستی در صدوسی و سومین روز جنگ غزه اعلام کرد: ما در سال 1967 نیستیم، ما نه ارتش داریم و نه قدرت ورود به عملیات زمینی برای بازگرداندن حزب الله به مابعد لیطانی(رودخانه لیطانی)

2- سرتیپ ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی گرسون هکوهین: ما در وضعیت بی‌سابقه و واقعا فاجعه‌ باری هستیم.

3- رسانه‌های عبری: هنگامی که مقامات از پیروزی سخن می‌گویند، در حقیقت دروغ می‌گویند، چون در روز هفتم اکتبر، دو هزار نفر را از دست دادیم.

4- اسکات ریتر از افسران سابق اطلاعاتی امریکا: حماس در جنگ پیروز شده است و باید گفت تل آویو، در تمام سطوح این درگیری سیاسی، نظامی و اقتصادی شکست خورده است.
 
5- یوسی عروسی، مقام ارشدپیشین شاباک(سازمان امنیت داخلی رژيم صهيونيستی): ابزارهای کافی برای رهایی گروگان‌ها (اسیران جنگی در دست حماس) را نداریم؛ به صفر رساندن حملات فلسطینی‌ها در کرانه باختری و شهر قدس، غیر ممکن است.

موارد مشابه که از شکست، ناتوانی و عجز صهیونیست‌ها در برابر مقاومت‌ و مردم غزه حکایت می کند، بسیار فراوان است. اما نکته بسیار مهمی که در پی عملیات طوفان الاقصی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه از یک سو، و ایستادگی مردم غزه در مقابل حملات و بمباران‌ها در سخت‌ترین شرایط رخ نمود، بیداری ملت ها در شرق و غرب عالم بود. این بیداری توام با به درد آمدن وجدان عمومی در کشوری غربی، دولت‌های غربی حامی اشغالگران فلسطین را، در تنگناهای راهبردی قرار داده است.

تنفر عمومی در جهان نسبت به صهیونیست های ظالم و جنایتکار، روز به روز افزایش می یابد. اینک مردم مغرب زمین متوجه این معنا شده‌اند که دولت هایشان در خصوص موضوع فلسطین در 75 سال گذشته، به آنان دروغ گفته‌اند. رفتار حمایتی و پشتیبانی دولت‌های اروپایی و آمریکا در شش ماه گذشته از جنایات رژیم صهیونیستی، چهره واقعی نظام های سیاسی در غرب را برای تمامی ملت‌ها و به ویژه برای افکار عمومی در خود کشورهای غربی آشکار نمود.
 
امروز افکار عمومی در غرب، دیگر نه تنها همراهی با صهیونیست ها را ندارد، بلکه خواهان آزادی فلسطین است.

بنابراین مراسم های راهپیمائی روز قدس امسال در ایران و دیگر نقاط جهان، در یک فصل متفاوت از گذشته برگزار می‌شود. کسانی که امسال برای دفاع از مستضعفین و ملت مظلوم فلسطین به خیابان ها می‌آیند و علیه ظالمان و ستمگران روزگار کنونی و به ویژه مثلث شیطانی آمریکا، انگلیس و رژيم صهيونيستی شعار می‌دهند، بیش از هر زمان دیگری به نزدیک بودن زمان نابودی صهیونیست ها و آزادی قدس شریف باور دارند.

این باور به نابودی اسرائیل غاصب کودک کش، مبتنی بر واقعیت های میدانی از یک سو، و سنت‌های الهی از دیگر سو است. جبهه قدرتمند و مردمی مقاومت در منطقه راهبردی غرب آسیا، یک واقعیت است. جبهه‌ای که به دلایل مختلف، به مرحله بازدارندگی و شکست ناپذیری رسیده است. جبهه‌ای که ارکان و اضلاع آن در شش ماه گذشته، در حمایت از یک دیگر به صورت میدانی و عملیاتی در صحنه نبرد با رژيم صهيونيستی و حامیانش، به صورت منسجم‌تر و هوشمندانه در آمده و این رویکرد، جبهه مقاومت را، با پشتوانه مردمی اش، به اصلی ترین قدرت منطقه و تحولات منطقه و آینده جهان تبدیل کرده است.

قدرت مقاومت محاسبات آمریکا را در منطقه به هم زده و آمریکایی‌ها، هیچ چاره‌ای جز رفتن از منطقه ندارند.

بدون تردید، منطقه غرب آسیا دارای آینده درخشان است. آینده بدون آمریکا و رژيم صهيونيستی، که چنین آینده‌ای، از لوازم ظهور و ساخت تمدن اسلامی و اعتلای جهان اسلام است.
https://jahannews.com/vdci5wavqt1ayz2.cbct.html
jahannews.com/vdci5wavqt1ayz2.cbct.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حضرت امام در آن زمان این همبستگی جهانی را بوجود آورد
Iran, Islamic Republic of
الان در جریان عرب خیلی ها مخالف اسراییل شدن چرا با آنان پیوند جهانی بوجود نمی آید
Iran, Islamic Republic of
جنایات اسراییل پتانسیل بوجود آورده برای حرکت جهانی علیه اسراییل هست
Iran, Islamic Republic of
وقتی اونا از مرگ مهساامینی موج ایجاد می کنند ما هم می توانیم در جهان موج ایجاد کنیم اونم واقعی
Iran, Islamic Republic of
احسنت مگر فعالیت علیه جنایات اسراییل در فضای مجازی سطح جهانی چقدر هزینه می خواد؟
Iran, Islamic Republic of
باید کاری کنیم مساله فلسطین مساله همه امت مسلمان شود در این صورت موفق عمل کرده ایم.