پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۰

درخواست سپاهانی‌ها از فدراسیون

پنجشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۷
کد مطلب: 875000
مدیر تیم فوتبال تاکید کرد در صورت تکرار اتفاقات فصل گذشته در ورزشگاه یادگار امام سپاهانی‌ها وارد زمین نخواهند شد.
درخواست سپاهانی‌ها از فدراسیون
فصل گذشته یکی از حساس‌ترین رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام برگزار شد و در پایان تیم فوتبال تراکتور موفق شد ۳ امتیاز سرنوشت‌ساز را در مسیر قهرمانی از مورایس و شاگردانش بگیرد.

 اتفاقات این مسابقه نظیر استفاده از لیزر و موارد داوری که دو پنالتی به سود سپاهان طبق نظر کارشناسان گرفته نشد، سبب شد تا پیش از بازی برگشت دو تیم در فصل جدید که بار دیگر در شرایط بییار حساسی برگزار می‌شود گفتگویی با رضا فتاحی مدیر تیم فوتبال سپاهان داشته باشیم. فتاحی در این گفتگو تهدید کرده اگر قرار به تکرار اتفاقات فصل گذشته باشد به تیمش اجازه بازی نمی‌دهد. او همچنین از مسئولان خواسته از VAR برای این بازی استفاده شود تا اشکالات و ابهامات از بین برود.

این مسابقه حساس‌ترین بازی فصل است

رضا فتاحی با اشاره به دیدار پیش‌روی تیم‌های سپاهان و تراکتور و اهمیت این مسابقه اظهار داشت: رقابت حساس بین تیم‌های سپاهان و تراکتور، کیفیت دو تیم و اتفاقات فصل گذشته در جریان بازی، این مسابقه را به حساس‌ترین دیدار فصل تبدیل کرده است.

به این مسابقه توجه کنید

وی ادامه داد: این حساسیت بازی بیش از هرچیز بر اهمیت نظم و انضباط و مدیریت صحیح مسابقه می‌افزاید و امیدوارم مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز به خوبی این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

اتفاقات فصل گذشته تاسف‌برانگیز بود

مدیر تیم سپاهان با اظهار تأسف از مسائل صورت گرفته در دیدار فصل گذشته تراکتور و سپاهان گفت: متاسفانه فصل گذشته در بازی برگشت دو تیم، اتفاقات عجیبی صورت گرفت که در نوع خود عجیب و تأسف‌برانگیز بود و موضوع قابل توجه آنکه نه در طول بازی و نه پس از آن، هیچ کس برخوردی با این اتفاقات نکرد.

اتفاقات داوری آسیب زیادی به ما زد

وی ادامه داد: حتی باوجود اینکه در طول مسابقه نیز بارها این موضوع را به ناظر مسابقه متذکر شدیم، هیچ حرکتی را ندیدیم و هیچ برخورد جدی با موضوع نشد. اتفاقات داوری نیز موضوعی بود که آسیب بسیاری به تیم ما در همان دیدار وارد کرد.

چرا مسابقه متوقف نشد؟!

فتاحی با بیان اینکه شرایط مسابقه، برای برگزاری بازی اصلاً مناسب نبود، گفت: همه دیدند که در طول این مسابقه ۹۰ دقیقه لیزر در چشمان دروازه‌بان و سایر بازیکنان سپاهان بود اما هیچ کس این موضوع را جدی نگرفت؛ سوال من این است دیگر باید چه اتفاقی بیفتد که برگزاری یک مسابقه متوقف شود؟!

در صورت تکرار اتفاقات تیم را بیرون می‌کشیم

وی گفت: لازم است این موضوع را متذکر شویم که در صورت تکرار اتفاقات مشابه، در هر دقیقه از مسابقه که باشد، تیم را از زمین بیرون می‌کشیم و تبعات آن را کسانی قبول کنند که باعث ایجاد چنین شرایطی برای مسابقه شدند.

از داوران باتجربه استفاده کنید

مدیر تیم فوتبال سپاهان با اشاره به انتخاب داوران کم‌تجربه برای دیدارهای مختلف سپاهان در فصل جاری و اهمیت انتخاب داور این مسابقه گفت: امیدوار هستم با توجه به اهمیت دیدار تیم‌های سپاهان و تراکتور و مسائل مختلف، از داوران باتجربه در این مسابقه استفاده شود.

ناظر و نماینده ویژه استخدام کنید

وی ادامه داد: از فدراسیون فوتبال می‌خواهیم بهترین داور و بهترین نماینده را بگذارند و ناظر ویژه و نماینده ویژه برای این مسابقه مستقر شوند تا اتفاقات بازی فصل گذشته تکرار نشود چراکه اتفاقات بازی فصل گذشته، روز تلخی را برای فوتبال ایران رقم زد.

فرصت استفاده از وی ای آر مهیاست

فتاحی در خصوص ضعف قابل توجه داوری در دیدارهای مختلف سپاهان به بعضاً منجر به محرومیت داوران هم شده، ادامه داد: باتوجه به صحبت‌های آقای تاج، رئیس فدراسیون در خصوص ورود ۲ دستگاه VAR به کشور و نظر به اینکه این بازی از اهمیت بسیاری برخوردار است، می‌توان این مسابقه را فرصتی برای استفاده از این دستگاه قلمداد کرد.

با وی ای آر نگرانی درباره داوری را رفع کنید

وی ضمن درخواست از فدراسیون فوتبال در خصوص استقرار این دستگاه در ورزشگاه یادگار تبریز بیان کرد: انتظار داریم در یکی از مهمترین بازی‌های سال که ۱۵ فروردین برگزار می‌شود، VAR پرتابل در محل ورزشگاه تبریز مستقر شود و نگرانی تیم‌ها از بابت داوری در این بازی برطرف شود.

استفاده از VAR کیفیت بازی را بالا می‌برد

مدیر تیم سپاهان اضافه کرد: با توجه به اینکه چندین داور ایرانی مجوز استفاده از VAR را دریافت کرده‌اند، استفاده از این دستگاه در این بازی، می‌تواند زمینه ارتقای کیفیت مسابقات و افزایش سلامت بازی‌ها را فراهم کند.

جو مناسب نباشد وارد بازی نمی‌شویم

وی همچنین به فضای هواداری این مسابقه اشاره کرد و گفت: متأسفانه طی روزهای گذشته در فضای مجازی هواداران باشگاه تراکتور، مسائلی در خصوص استفاده از حجم عظیم مواد دودزا مطرح بوده و در صورت وقوع این اتفاق، انتظار برخورد لحظه‌ای، با این موضوع وجود دارد. تأکید می‌کنم در صورت بی‌توجهی نسبت به این موضوع، تا زمانی که هوای ورزشگاه مناسب برگزاری مسابقه نشود، درون زمین نخواهیم رفت.

مسیر رفتن به ورزشگاه را تغییر دهید

وی اضافه کرد: از سوی دیگر متأسفانه فصل گذشته در مسیر ورزشگاه، تیم ما حدود ۱.۵ ساعت در مسیر بود و تنها ۴۵ دقیقه قبل از شروع بازی، به ورزشگاه رسیدیم که همین مسئله باعث شد با درخواست ما، بازی عقب بیفتد. امیدوارم در بازی پیش‌رو، مسیر دسترسی به ورزشگاه یادگار، مسیر مناسبی باشد و راهکاری در این خصوص اندیشیده شود که مشکلات فصل گذشته تکرار نشود.

ارتباط خوب تیم‌ها را با عدم مدیریت خراب نکنید

مدیر تیم سپاهان گفت: امیدوارم برگزارکنندگان مسابقه و مسئولان فدراسیون نگذارند ارتباط خوب تیم‌ها با یکدیگر به خاطر نبود مدیریت صحیح و نظارت ناکافی از بین برود و فضای فوتبال به سمت تنش پیش رود.
https://jahannews.com/vdchvmn6v23nqvd.tft2.html
jahannews.com/vdchvmn6v23nqvd.tft2.html
برچسب ها: سپاهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *