پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 18 Apr 2024
 
۱
۶
جلاد، به پایان سلام کن!

تحلیل قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه/ نتانیاهو رفتنی شد؟

چهارشنبه ۸ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 874917
در قطعنامه شورای امنیت تاکید شده که این آتش بس بایستی زمینه را برای برقراری آتش بس دائمی و پایدار فراهم کند.
تحلیل قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه/ نتانیاهو رفتنی شد؟
گروه بین الملل جهان نيوز: شورای امنیت سازمان ملل متحد به تازگی در قطعنامه ای، برای نخستین بار از زمان آغاز جنگ غزه، خواستار برقراری آتش بس فوری در جنگ مذکور تا پایان ماه مبارک رمضان شده است. در قطعنامه شورای امنیت تاکید شده که این آتش بس بایستی زمینه را برای برقراری آتش بس دائمی و پایدار فراهم کند.

به گزارش الف، قطعنامه مذکور خواهان ارسال سریع کمک های انساندوستانه به نوار غزه و آزادی غیرمشروط اسرای صهیونیستِ در بند مقاومت فلسطین شده است. در این راستا، تنها اندکی پس از تصویب قطعنامه مذکور که با رای ممتنع آمریکا همراه شد، تحلیل و تفسیرهای مختلفی در رابطه با آن مطرح گشت. جنبش حماس از این قطعنامه استقبال کرد اما رژیم اشغالگر قدس و مقام های ارشد این رژیم، همچنان بر طبل جنگ و خونریزی می کوبند.  

در تحلیل این قطعنامه، توجه به 3 نکته ضروری به نظر می رسد:

اولا، رای ممتنع آمریکا به قطعنامه مذکور نشان داد که حتی آمریکا به عنوان اصلی ترین متحد صهیونیست ها در جریان جنگ غزه، به این نتیجه راهبردی رسیده است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و طیف متحدان افراطی وی، برای اسرائیل نمی جنگند بلکه صرفا به فکر بلندپروازی ها و البته بقای خود در قدرت هستند. از این رو، آمریکا این پیام را به آن ها داده که مایل به بازی در زمین آن ها که تا همین جای کار نیز خسارات زیادی را برای اعتبار ادراکی واشنگتن در محیط بین المللی به همراه داشته، نیست.

دوم اینکه تصویب قطعنامه شورای امنیت تا حد زیادی هزینه حملات غیرانسانی رژیم اشغالگر قدس به مردم غزه را افزایش داده است. اکنون بسیاری از دولت ها و افکار عمومی جهان، بیش از هر زمان دیگری رژیم صهیونیستی را مسوول اصلی کشتار و خونریزی ها در نوار غزه می دانند و در نتیجه، صهیونیست ها بایستی انتظار روانه شدن سیل قابل توجه و جدیدی از فشارها علیه خود را داشته باشند.

و در نهایت سوم اینکه تصویب قطعنامه مذکور، گزاره حمله به رفح از سوی صهیونیست ها را به امری بسیار سخت و پرهزینه برای آن ها تبدیل کرده است. در این میان نباید فراموش کنیم که این قطعنامه، بر شدت و گستره اختلافات داخلی در کابینه نتانیاهو و به طور کلی میان سیاستمداران صهیونیست نیز خواهد افزود. موضوعی که نمود عینی خود را به تازگی در استعفای شماری از اعضای کابینه جنگی رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته است. مساله ای که می تواند در نوع خود، روند حذف نتانیاهو و متحدان افراطی اش از معادلات سیاسی رژیم اشغالگر قدس را بیش از پیش تقویت و تسریع کند.
https://jahannews.com/vdcdfo0j5yt05n6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdfo0j5yt05n6.2a2y.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خون آشام کودک‌کش بی ارزش
Iran, Islamic Republic of
نتانیاهوی جلاد باید بعنوان جنایتکار جنگی محاکمه و مجازات بشود.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
تحلیل قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه/ نتانیاهو رفتنی شد؟ !!!!
رفتني شد يعني چي ؟؟؟
نتانيابو و دولت اسرائيل و همه حاميانش بايد در دادگاه بين المللي بخاطر جنايات بي سابقه جنگي
و نسل كشي محاكمه و به مجازات برسند
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا بر شمر زمان نتانیاهو و بایدن
Iran, Islamic Republic of
نتانیابو زالوی کثیف خون آشام.
محمد حسین دیان
Iran, Islamic Republic of
خیال می کنم اگر نتایاهو برود ، وضع بدتر شود.