چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ - 21 Feb 2024
 
۰
۱

رئیسی: میز مذاکره را ترک نکرده ایم و ترک نخواهیم کرد

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب: 869452
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ما توانسته تحریم را به فرصت تبدیل کند، گفت: میز مذاکره را ترک نکرده ایم و ترک نخواهیم کرد و همواره برای تبیین مواضع خود اقدام کرده‌ایم.
رئیسی: میز مذاکره را ترک نکرده ایم و ترک نخواهیم کرد
به گزارش جهان نيوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز چهارشنبه در جمع سفرای خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: آژانس و کشورها بدانند ایران از موضع هسته‌ای انحرافی نداشته است.  
 
رئیس‌جمهور افزود: آنها به جای پذیرش منطق ما جنگ و امروز هم تحریم را بر ما تحمیل کرده‌اند. جنگ برای ممانعت از دستیابی جمهوری اسلامی از اهدافش و از حرکت انقلابی کارساز نبود، امروز هم تحریم نتوانسته جلوی پیشرفت کشور را بگیرد.  
 
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه ملت ما توانسته تحریم را به فرصت تبدیل کند، خاطرنشان کرد: ملت ایران به‌رغم تهدید و تحریم توانسته به موفقیت‌های زیادی دست یابد و در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های شگفت انگیزی داشته باشد.  
 
رئیس‌جمهور با اشاره به حق مردم ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای، گفت: به فتوای رهبری حکیم و فرزانه امام خامنه‌ای در دکترین جمهوری اسلامی سلاح هسته‌ای جایی ندارد.  
 
رئیسی تاکید کرد: کشورهایی که بمب و کلاهک هسته‌ای دارند قصد دارند مردم ایران را از حقوق حقه خود بازدارند اما بدانند که ما بر این حقوق پافشاری خواهیم کرد.
 
رئیس] ‌جمهور افزود: آژانس انرژی اتمی به صورت رسمی ۱۵ بار اعلام کرد که ایران هیچ انحرافی در فعالیت‌های هسته‌ای ندارد اما به گفته خودشان پایبند نیستند.
 
انقلاب اسلامی، جنگ اراده‌ها بود
 
آیت الله رئیسی گفت: انقلاب اسلامی ایران با اتکا به خداوند متعال، با اعتماد به نفس، بدون هیچگونه کمک قدرت‌های خارجی و با دست خالی و فقط با اعتقاد و باور، با عزمی پولادین و با اعتماد به قدرت در پرتو قدرت خداوند متعال به میدان آمد.
 
رئیس‌جمهور افزود: ملت ایران اراده کرد رژیمی تا دندان مسلح و وابسته به حمایت آمریکا و انگلیس و غرب را ساقط کرد. در معادله انقلاب اسلامی، رژیمی مسلح و ملتی متوکل به خداوند در جنگ اراده‌ها بود. اراده‌ای که می‌خواهد آزاد و مستقل شود و نظام جمهوری اسلامی برپا کند و رژیمی که نمی‌خواهد.
 
همه‌پرسی برای انتخاب جمهوری اسلامی اقدامی دموکراتیک بود
 
آیت الله رئیسی گفت: مراجعه به آرای مردم برای انتخاب نوع حکومت کاری کاملا دموکراتیک بود و بیش از ۹۸ درصد از مردم ایران به برقراری جمهوری اسلامی رای «آری» دادند. پس از آن قانون اساسی نوشته شد و امام(ره) فرمودند باید قانون اساسی به تایید آرا عمومی برسد و به تأیید مردم هم رسید و تمام نهادهای حکومتی شکل گرفت.
 
رئیس‌جمهور افزود: دشمن برای ممانعت زیادی برای تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایجاد کند اما نظام تاسیس شد و قانون اساسی شکل گرفت و نهادهای برخواسته از قانون اساسی تشکیل شدند به عبارتی «نظام تشکیل، تاسیس شد و تثبیت شد.»
 
مبانی انقلاب اسلامی امروز همچنان محکم است
 
رئیسی حمایت از مردم مظلوم فلسطین را از اصول سیاست خارجی ایران مصرح در قانون اساسی دانست و افزود: امام خمینی(ره) این حمایت را در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی مطرح کردند و فرمودند: فلسطین مساله اول جهان اسلام است امروز در بهار ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم مساله اول جهان امروز فلسطین است.
 
رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز همچنان روی شعار «نه غربی نه شرقی جمهوری اسلامی» و «استقلال آزادی و جمهوری اسلامی» ایستاده‌ایم. غالبا انقلاب‌ها و نهضت ها بعد مدتی دچار چرخش می‌شوند، شعارهایشان عوض می‌شود و تجدید نظر می‌کنند اما امروز مبانی انقلاب اسلامی ما محکم است.
 
ادامه دارد...
https://jahannews.com/vdcbs9bw5rhb0ap.uiur.html
jahannews.com/vdcbs9bw5rhb0ap.uiur.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آقا ول کن این میز مذاکره رو