دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 4 Dec 2023
 
۰
۲

تجمیع کارت‌های بانکی و خدماتی در کارت ملی هوشمند

پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۳
کد مطلب: 852534
پروژه تجمیع کارت‌های بانکی در کارت ملی هوشمند در آینده‌ای نزدیک در کل شبکه شتاب و نظام پرداخت کشور اجرا خواهد شد.
تجمیع کارت‌های بانکی و خدماتی در کارت ملی هوشمند
به گزارش جهان نيوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، محمدرضا مانی یکتا مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی در گفت وگوی خبری اظهار داشت: بیش از ۴۰۰ میلیون کارت بانکی در اختیار مردم است که به صورت میانگین، ماهانه حدود ۱۲۰ میلیون از این تعداد کارت فعال هستند.

وی افزود: هزینه صدور بانکی در کشوهای دیگر بسیار بالا است اما در ایران صدور کارت هزینه ناچیزی دارد؛ البته از بعد سیاستگذاری این مساله یک آسیب تلقی می شود.

یکتا تصریح کرد: با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.

وی گفت: کسانی که در بانک ملی حساب دارند می توانند در شعب بانک ملی و دستگاه‌های خودپرداز این بانک از کارت ملی هوشمند خود استفاده کنند. استفاده از کارت ملی اکنون در یک بانک امکان پذیر است اما استفاده از آن در دستگاه های شتاب امکان پذیر نیست.

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی افزود: برای کاهش حجم تعداد کارت های بانکی و ارائه خدمات نوین پرداخت، یک کد منحصربه فرد الکترونیکی ایجاد خواهیم کرد. این پروژه در کل شبکه شتاب و نظام پرداخت کشور اجرا خواهد شد و در مراحل آزمون است.

یکتا تصریح کرد: پنج بانک اکنون این خدمات را ارائه می دهند و در ادامه این خدمات گسترش خواهد یافت.
https://jahannews.com/vdcexw8vejh8nni.b9bj.html
jahannews.com/vdcexw8vejh8nni.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر کارتهای بانکی حذف شوند و خدمات بانکی صرفا با کارت ملی امکان پذیر شود، دردسر بزگی ایجاد می شود . درنظر داشته باشید که صدور کارت بانکی المثنی بسیار ساده است ولی اگر کارت ملی گم شود صاحب آن گرفتار چند ماهه تا چند ساله صدور المثنای کارت ملی خواهد ماند و در این مدت امکان دسترسی به موجود خود نخواهد داشت.
ناصر
Iran, Islamic Republic of
بیش از ۲۰ سال است که چنین آرزویی داشتم‌ و همون موقع تو دانشگاه به همکلاسی ها می گفتم کاش چنین شود.