شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
 
۱۱
۳۶۹

احتمال نزدیک‌ بودن ظهور، دارد قوت پیدا می‌کند/ تحلیل جالب یکی از مراجع نجف دربارۀ روایات مربوط به سفیانی

دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 852192
ما در آستانۀ ظهور هستیم یا نه؟ نمی‌دانم، ولی روز به‌روز دارد علائمِ آن تقویت می‌شود. یک روزی به ما می‌گفتند کسی یا جریانی به نام «سفیانی» ظهور می‌کند. ما اصلاً نمی‌توانستیم این را بفهمیم که یعنی چه؟ دهۀ 80 یا دهۀ 90، نمی‌توانستیم بفهمیم که طرفدار سفیانی اصلاً یعنی چه؟! تا اینکه دواعش ظهور کردند و تروریست‌ها این منطقه را به آتش کشیدند و رسماً علَم سفیانی را برقرار کردند.
احتمال نزدیک‌ بودن ظهور، دارد قوت پیدا می‌کند
گروه فرهنگی جهان نيوز: اجازه بدهید به‌جای سخنرانی، یک مطلبی را با شما علاقه‌مندان به امام‌زمان(ع) و عموم مردمی که صدای ما را می‌شنوند، مطرح کنم و آن مطلب این است که آیا ما واقعاً در آخرالزمان به‌سر می‌بریم یا نه؟ ما الآن در آستانۀ ظهور هستیم یا نه؟ اگر ما واقعاً در آستانۀ ظهور و در آخرالزمان-که قبل از ظهور است- به‌سر می‌بریم، خیلی چیزها باید تغییر کند، به خیلی چیزها باید توجه کنیم که احیاناً به آن بی‌توجه هستیم، و اگر این‌طور نیست، خُب زندگی عادی خودمان را داشته باشیم؛ البته با مقاومت‌ها، با مبارزه با بدی‌ها و با تلاش برای خوبی‌ها. منتها اگر واقعاً در آستانۀ ظهور هستیم همۀ این تلاش‌ها یک وضعیت و ویژگی‌های خاصی پیدا می‌کند. طبیعتاً کسی از زمان ظهور خبر ندارد اگر کسی می‌توانست به ما بگوید که زمان ظهور کِی هست، کار ما در این بررسی آسان‌تر می‌شد.

سال‌هاست علامت‌هایی دیده می‌شود که احساس نزدیکی ظهور، تقویت می‌شود
سال‌هاست علامت‌هایی دارد دیده می‌شود که احساس نزدیکی ظهور، تقویت می‌شود. وقتی عرض می‌کنم «نزدیکی ظهور» معمولاً بعضی‌ها زود علیه این حرف، موضع‌گیری می‌کنند و می‌گویند «تو گفتی نزدیکی ظهور، یعنی زمان تعیین کردی!» درحالی‌که ابداً این‌طور نیست. اما سال‌هاست که خیلی از افرادی که در این زمینه کار کرده‌اند و محقق هستند، دارند اشاره می‌کنند به اینکه ما علائمی را می‌بینیم که احتمال نزدیک‌بودن ظهور، تقویت می‌شود.

از همان سال‌های ابتدایی که این بحث‌ها شروع شد، خیلی‌ها به شدت منتقد بودند و می‌گفتند «بیخود مردم را امیدوار نکنید، معلوم نیست ظهور کِی باشد!» جالب این است که شدّت انتقادها در این سال‌ها دارد کمتر می‌شود. یعنی آن کسانی که منتقد بودند هم دیگر دارند کم‌کم با احتیاط انتقاد می‌کنند یا دست از انتقادات‌شان برمی‌دارند. این یعنی چه؟ یعنی احتمال نزدیک‌بودن ظهور، دارد قوّت پیدا می‌کند.

برخی حوادثِ پیش از ظهور که در روایات آمده، قبلاً از نظر ما قابل تحقق نبود
خیلی از علائم دارند خودشان را نشان می‌دهند. بنده در اینجا می‌خواهم دربارۀ یکی از این علائم صحبت کنم و در کنارش یک پیشنهادی را عرض کنم. یک مطلبی هست که در روایات ما فراوان آمده است ولی ما نسبت به آن کم‌توجه بوده‌ایم. خودِ من تا حالا کمتر این روایت‌ها را برای مخاطبانم قرائت کرده‌ام. این روایت‌هایی که در اینجا می‌خواهم اشاره کنم، شاید در این سی و چند سال فعالیت تبلیغی خودم اصلاً به این روایت‌ها نپرداخته باشم؛ به دلایل مختلف؛ مثلاً اینکه شاید روحیۀ مردم تضعیف بشود و بالاخره تلخی‌ای در کام انسان قرار بگیرد، با وجود اینکه در نهایت، شادکامی خاصی هم دارد.

ما در آستانۀ ظهور هستیم یا نه؟ نمی‌دانم، ولی روز به‌روز دارد علائمِ آن تقویت می‌شود. یک روزی به ما می‌گفتند کسی یا جریانی به نام «سفیانی» ظهور می‌کند. ما اصلاً نمی‌توانستیم این را بفهمیم که یعنی چه؟ دهۀ 80 یا دهۀ 90، نمی‌توانستیم بفهمیم که طرفدار سفیانی اصلاً یعنی چه؟! تا اینکه دواعش ظهور کردند و تروریست‌ها این منطقه را به آتش کشیدند و رسماً علَم سفیانی را برقرار کردند. نمی‌خواهم بگویم که اینها همان سفیانی هستند اما زمینۀ اجتماعی طرفداری از ابوسفیان ایجاد شد.

یا مثلاً جنگ‌های آخرالزمان که در روایات آمده است، مربوط به همین مناطق است. تا همین ده سال پیش می‌گفتیم این مناطق که آرام هستند و خبری از جنگ و درگیری نیست... ما بعد از جنگ 33روزه با گروهی از دانشجوها به سوریه رفتیم. در مناطقی از سوریه که بعداً توسط داعش در آنها درگیری صورت گرفت، با اتوبوس سفر کردیم. همان موقع می‌گفتیم که طبق روایات، در این مناطق، درگیری پدید می‌آید و خیلی کشتار می‌شود... چند سال طول نکشید که همان مناطقی که ما بازدید کرده بودیم، تقریباً با خاک یکسان شد. درحالی‌که اصلاً آن زمان، حدس‌اش را هم نمی‌زدیم که این مناطقِ آرام، چطور ممکن است دچار جنگ بشود؟ اما بعد دیدیم که شد.

یک حرف‌هایی در روایات آمده است که ما تا حدود بیست سال پیش، واقعاً نمی‌فهمیدیم این حرف‌ها چطور می‌خواهد اجرا بشود؟ ولی الآن، اینها را خیلی طبیعی می‌دانیم یعنی آن مطالبِ غیرقابل پیش‌بینی، الآن به مطالب محقق‌شده و بسیار قابل پیش‌بینی تبدیل شده است. پس ما باید هوشیاری‌مان را بیشتر کنیم.

«مرگ فراگیر» یکی از علائم آخرالزمان است
یکی از مطالبی که در روایات، دربارۀ آخرالزمان آمده است و ما تا سه سال پیش هم تصور نمی‌کردیم که به‌سادگی قابل تحقق باشد، همین مسئله‌ای است که امروزه به اسم کرونا و بیماری فراگیر و کشتارجمعی دارد انجام می‌شود و برخی می‌گویند که این تازه مقدمه‌اش است. در روایاتی که دربارۀ بخشی از علائم آخرالزمان هست، می‌فرماید: دوسوم از مردم روی زمین از بین می‌روند و یک‌سوم باقی می‌مانند. (لا یَکونُ هذَا الأَمرُ حَتّى‏ یَذهَبَ ثُلُثَا النّاسِ...؛ کمال‌الدین/ج2/ص656) یا فرموده‌اند: یک‌سوم با جنگ از بین می‌روند و یک‌سوم با بیماری از بین می‌روند. (سَمِعتُ عَلِیّاً علیه السلام یَقولُ: لا یَخرُجُ المَهدِیُّ حَتّى‏ یُقتَلَ ثُلُثٌ، ویَموتَ ثُلُثٌ، ویَبقى‏ ثُلُثٌ ؛ الفتن/ص128)

ما این روایت‌ها را برای مردم نمی‌خواندیم و می‌گفتیم اصلاً چه اصراری هست که مردم را مضطرب کنیم؛ به‌جای دعا برای ظهور، مضطربِ مرگ و میر فراگیر بشوند... از طرف دیگر، می‌گفتیم: آخر چطور می‌شود که یک‌سوم مردم با بیماری از بین بروند؟ مثلاً در روایت دارد: طرف صبح بیدار می‌شود و سرِ حال است، اما شب از دنیا می‌رود، یا اینکه شب سرِ حال است و صبح از دنیا می‌رود.  مثل این سکته‌هایی که بیماری کرونا نمونه‌هایش را جلوی چشم ما آورده است. (إِنَّ مِنْ وَرَاءِ ذَلِکَ مَوْتٌ ‏ذَرِیعٌ‏ یَخْتَطِفُ النَّاسَ اخْتِطَافاً حَتَّى إِنَّ الرَّجُلَ لَیُصْبِحُ سَالِماً وَ یُمْسِی دَفِیناً وَ یُمْسِی حَیّاً وَ یُصْبِحُ مَیِّتاً ؛ فضائل الأشهر الثلاثة/ص91)

مرگ فراگیری که در روایات آخرالزمان آمده، آیا همین وضعیت کروناست؟
آیا این وضعیت کرونا همان وضعیتی است که در روایات هست؟ نمی‌دانیم ولی این ماجرا، چنین حادثه‌هایی که مربوط می‌شود به علائم ظهور را به ذهن ما نزدیک کرده است. ما تا چند سال پیش می‌گفتیم: با این پیشرفت علم، این چه بیماری‌ای است که می‌خواهد بیاید و جان این‌همه مردم را در جهان بگیرد؟ الآن به سهولت داریم می‌بینیم که پزشکی از جلوگیری از این بیماری عاجز است و همۀ واکسن‌ها هم جنبۀ اضطراری دارند. این خیلی بد است که ما این‌همه مضطرب می‌شویم اما دیگر از اضطراب گذشته است. روزانه در اخبار ما دارند خبر مرگ و میر اعلام می‌کنند.

ما یک زمانی می‌گفتیم: چطور می‌شود که این‌همه آدم درگیر یک‌سری بیماری‌ها بشوند و از دنیا بروند؟ الآن دیگر تبدیل شده است به یک خبر عادی و روزمره! روزی سه مرتبه چهار مرتبه شما آمار مرگ و میر را می‌شنوید.

یکی از علائم ظهور، همین مرگ و میرهای فراگیر است که در روایات متعدد به صورت‌های مختلف از ائمۀ هدی(ع) به‌ویژه امام صادق(ع) و امیرالمؤمنین علی(ع) در کتاب‌های معتبر نقل شده است.

شیعیان می‌توانند با هوشیاری، خودشان را از بلاهای آخرالزمان عبور بدهند
در برخی از روایات آمده است، وقتی امام صادق(ع) فرمودند که خیلی‌ها قبل از ظهور با بیماری و جنگ از دنیا می‌روند، یکی از شیعیان امام‌صادق(ع) پرسید: پس کی باقی می‌ماند؟ امام صادق(ع) فرمودند: آیا شما دوست ندارید جزو آن کسانی باشید که باقی می‌مانند؟ معلوم می‌شود که شیعیان می‌توانند آخرالزمان در جنگ‌ها و در بیماری‌های فراگیر، خودشان را جمع کنند. (سَمِعْنَا أَبَا عَبْدِاللَّهِ ع یَقُولُ لَا یَکُونُ هَذَا الْأَمْرُ حَتَّى یَذْهَبَ ثُلُثَا النَّاسِ فَقُلْنَا إِذَا ذَهَبَ ثُلُثَا النَّاسِ فَمَنْ یَبْقَى فَقَالَ أَ مَا تَرْضَوْنَ أَنْ تَکُونُوا فِی الثُّلُثِ الْبَاقِی‏؛ غیبت شیخ طوسی/ص339)

اگر ما این روایت را جدی بگیریم و اگر بگوییم زمانۀ ما همان زمانه است (توجه کنید که دو تا «اگر» برایش می‌گذارم) این هوشیاری شیعیان هست که می‌توانند خودشان را از بلاهای آخرالزمان عبور بدهند و این معنایش این است که ما باید متفاوت از دیگر کشورهای جهان عمل کنیم؛ هوشیارانه‌تر، عالمانه‌تر و هوشمندانه‌تر.

تحلیل جالب یکی از مراجع نجف دربارۀ روایات مربوط به سفیانی
یکی از مراجع نجف به بنده می‌فرمودند: اینکه سفیانی از کجا حرکت می‌کند، کجاها درگیر می‌شود کجاها آدم‌کشی می‌شود و... معنای این روایت‌ها این نیست که اینها قطعاً اتفاق خواهد افتاد! ائمۀ هدی(ع) درواقع به ما گرا داده‌اند که شما توپخانۀ‌تان را آنجا تنظیم کنید و از این جنایت‌ها پیشگیری کنید! این تحلیل خیلی تحلیلِ هوشمندانه‌ای است. ائمۀ هدی(ع) که نمی‌خواهند ما دست‌بسته تسلیم گرفتاری‌های آخرالزمان باشیم. به ما گرا می‌دهند که ما بدانیم و خودمان را هوشیار کنیم. شاید این بیماری یا مرگ فراگیر هم از این جنس باشد. ان‌شاءالله با هوشیاری، به‌خوبی از فتنه‌های آخرالزمان عبور کنیم.

این پیوست مهدوی و پیوست آخرالزمانی را برای همۀ کارهایمان داشته باشیم؛ مثلاً نیروهای نظامیِ ما این پیشنهاد را جدی بگیرند. عملیات نظامیِ دشمنان ما توسط اهل‌بیت(ع) ارائه شده است. طبیعتاً نیروهای نظامیِ ما همۀ ملاحظات را درنظر می‌گیرند، خُب این روایات را هم در اتاق کار و فرماندهی جنگ بگذارند و ببینند چه ملاحظاتی باید در ارتباط با آن انجام بشود. در عرصۀ اقتصاد و در عرصه‌های دیگر هم همین‌طور است. یک ملاحظۀ جدّی داشته باشید. وقتی همۀ ائمۀ معصومین(ع) حتی رسول خدا(ص) مُصرّانه دربارۀ فتنه‌های آخرالزمان مطالبی دارند و صحبت‌های مفصّلی دارند، معلوم می‌شود که موضوع خیلی مهم است و اگر ما آن قوم آخرالزمان باشیم باید هوشیاری‌مان خیلی زیاد باشد.  

بخش هایی از بیانات حجت الاسلام پناهیان
اجتماع مردمیِ بیعت با امام عصر(عج) -  1400/07/24
https://jahannews.com/vdceow8vwjh8nzi.b9bj.html
jahannews.com/vdceow8vwjh8nzi.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
انشاءالله
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
کاش علمای مادر مورد ظهور و علائم واتفاقات پیش از ظهور بیشتر مردم رو آگاه کنن .
Iran, Islamic Republic of
امروزه ببشترمردم جهان زنده نیستند مرده ی متحرکند.کسی به ارزش های الهی ودینی وانسانی وحقوق واحترام همدیگربی توجه وحتی فقط منفعت خودش را به هرقبمتی می بیند زنده نیست.امام زمان می آیدتا انسانیت رابه معنای واقعی زنده کند همچنان که امام جسین اسلام رازنده کرد.
Romania
درود بر شما، عالی بود
Iran, Islamic Republic of
احسنت منم موافقم
Iran, Islamic Republic of
لبیک یامهدی
Iran, Islamic Republic of
انشالله زودتر ظهور بشه .
Germany
بنده به عشق امام زمانم زنده ام،به یاری خدای بزرگ ظهورش خیلی زود انجام بشه تا همه طرفدارانش به آرامش برسند
فاطمه
India
به عشق تو زنده ام یا صاحب الزمان،لبیک یا مهدی
سما
United States
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری ان شا الله ظهور از انچه که تصور می شود سریعتر اتفاق میفتد.
شهرام
Iran, Islamic Republic of
انشاالله
Iran, Islamic Republic of
الهی آمین
United States
خدایا فرج امام عصروزمان حجت ابن حسن مهدی را برسان
ب
Iran, Islamic Republic of
بنظر من تا هزارگونه مسلمان وجود داردحداقل در این زمان ظهور بعیده. .. الی اراده خداوند متعال
ابراهیمی
Iran, Islamic Republic of
زمان ظهور امام زمان را فقط الله متعال می داند ولاغیر
Iran, Islamic Republic of
کاملا درست است.
Iran, Islamic Republic of
بله درسته... کسی هم در مورد زمان ظهور حکم نداده...
اینهمه روایات روایات در خصوص آخرالزمان برای چه بیان شده است؟ برای اینکه صم و بکم بنشینیم؟ بیخیال باشیم؟!!

باید تحلیل داشته باشیم و تلاش کنیم فهم موضوع کنیم.
Iran, Islamic Republic of
احسنت همینطور است
Iran, Islamic Republic of
این کاملا صحیح هست اما وقتی ائمه ورسول الله خبری رو میدن ونشونه هایی براش میارن ما شیعه علی باید امادگی داشته باشیم وقتی میگن فتنه ها زیاد میشن یعنی شیعه من حواست باشه نلغزی اخرتتو به دنیا ندی یک وقت تو به جبهه مقابل امام زمان کمک نکنی این یعنی ظهور نزدیکه یعنی تو هر لحظه اماده باش
کریم زند
Iran, Islamic Republic of
منتظر واقعی باشیم در حد وسع خودمان آنقدر اعمال حسنه انجام دهیم تا از یاران آقا شویم..
Iran, Islamic Republic of
درسته واقعا حق با شماست باید هرکس به اندازه توانش راه را برای امام زمان صاف کند وموانع را بردارد
سعداله سلیمانی
Iran, Islamic Republic of
الابذکراله تطمئن القلوب .واقعا همین است۰
ali
Brazil
بله ظهور نزدیک هست شاید این جمعه بیاید شاید، صلوات برای فرج آقا، فقط باید گفت برای توشه آخرت چی ذخیره کردی، که پیش آقا مهدی موعود امام عصر و الزمان رو کنی اعمال تو ؟!
Iran, Islamic Republic of
انشاالله بارهبری آقامون سیدعلی خامنه ای ازفتنه های آخرالزمان عبورخواهیم کرد
احسان
Iran, Islamic Republic of
انشاالله تا ظهور آقا امام زمان ما شیعیان پایدار هستیم
غفور کاظمی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج ان شاءالله
کامیار
Iran, Islamic Republic of
آن شاالله به زودی زود شاهد ظهور باشیم
Kamal
Iran, Islamic Republic of
جنگهای زیادی اتفاق افتاده جنگ جهانی اول وبا طاعون جنگ جهانی دوم قحطی و گرسنگی کرونا سر جمع از ۸ میلیارد نفرصد میلیونم نکشت ن اینا شاید علائمی باشه در مسیر ظهور یعنی هر وقت از این اتفاق ها میفته حضرت به اذن خدا و بنا بر وظیفه ظهور میکنه .
محسن
Iran, Islamic Republic of
من به شما میگویم که ظهور نزدیک است در آینده فتنه های مرگبار به سراغ مردم دنیا خواهد آمد که بیماری و جنگ تنها بخشی از آنهاست
Iran, Islamic Republic of
شما؟؟؟
علی
Iran, Islamic Republic of
بله ولی جنگ جهانی اول و دوم در سوریه دمشق شامات اتفاق نیفتاده عزیز برادر
علی
Iran, Islamic Republic of
حکومت مهدی اصل حکومت اسلامی است .
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج
یامهدی ادرکنی
حسن
Iran, Islamic Republic of
انشاالله که این جمعه بیاید تا عدالت جایگزین این همه ظلم وجورو تبعیض و بی عدالتی ها شود..
Iran, Islamic Republic of
حضرت مهدی درماه محرم ظهور میکنند
Iran, Islamic Republic of
نه خیر ایشون درماه رمضان دریکی از شب‌های

قدر انشالله ظهور خواهندکرد

الهم العجل و الفرج وفرجنا به
Iran, Islamic Republic of
سلام اشتباه فهمیدید در ماه رمضان ندای اسمانی میآید ودر محرم ظهور میکنند
Iran, Islamic Republic of
در شب قدر ندای آسمانی میآد اما در روز جمعه در عید فطر حضرت ظهور خواهد کرد انشاالله...
Iran, Islamic Republic of
اینم قشنگه.دلم میگه محرم بیان.
محمد
Iran, Islamic Republic of
در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان ندای اسمانی و ظهور صورت میگیره و در روز عاشورا قیام حضرت صورت میگیره منبع کتاب غیبت نعمانی
محمد مهدی یک
Iran, Islamic Republic of
ظهور تو ماه رجب هستش ولی خب فقط برخی از یاران حضرت متوجه میشن در شب قدر در ماه رمضان صیحه آسمانی هستش که حضرت جبراییل علیه السلام ندا میدهد حق با امام مهدی علیه السلام است و در محرم حضرت قیام میکنند و همه عالم متوجه حضور حضرت میشوند
Iran, Islamic Republic of
شما نمی توانی که وقتش رو مشخص کنی کی ظهور کنه یا نکنه
Iran, Islamic Republic of
درشب قدر ندای آسمانی ،مژده ظهور میرسد تایاران امام خودشانرا آماده کنند ودر روزعاشورا امام علیه السلام ظهور میکند ان شاالله
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت دوستان عزیز ما نمی توانیم وقت و زمان را برای آمدن امام زمانمان مشخص کنیم ولی ما معتقدیم که انشالله ظهور نزدیک است.
United Arab Emirates
بله ماههای قمری و شمسی ردیف به ردیف همگی پشت سر هم اتفاق میافتد
Iran, Islamic Republic of
ای جانم.
بفدای حسین.ای جانم جانم حسین
همه چی از خدا شروع می شه و به عشق یعنی حسین برمی گرده.
عاشقای مهدی فاطمه یاران واقعی گمنام حضرت خون دل هاتون رو عشقه ای دردمندان دین التماس دعا.عزتمندی و رستگاری تون.
Iran, Islamic Republic of
واقعا حرف حق را زدید
امنه حسینی
Iran, Islamic Republic of
اسلام علیک یا مهدی عج
بیاکه دنیا به تو نیاز داره.
Iran, Islamic Republic of
مطالب‌ارزشمندوقابل‌تامل‌بود
به‌حول‌وقوه‌الهی
ان‌شاالله‌ازیاران‌امام‌زمان(عج)باشیم
اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج
بهزاد رزمی
Iran, Islamic Republic of
بنام خداوند جان آفرین انشاالله خداوند ماراازسربازان آن امام همام قراردهد و درظهور آقا امام زمان تعجیل بفرماید انشاالله
Iran, Islamic Republic of
....
رحمانی
Iran, Islamic Republic of
سلام اقاجان بیاواقعاعرصه بردوست داران شماتنگ شده .
م
Iran, Islamic Republic of
انشاالله بیایی عدالت رودردست بگیری آقای مهربانی ها .
اردلادن
Iran, Islamic Republic of
آفرین آفرین
Iran, Islamic Republic of
حد اقل از زمان حمله مغول به ایران و سپس تشکیل دولت شیعه صفویان تا وقوع انقلاب اسلامی و در ادامه ان تحولات اخیر سوریه در بخشی از جامعه شیعه مسئله ظهور امام عصر سلام الله علیه بصورت پر رنگتری مطرح شده و میشود
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
انشالله هرچه زودتر ظهور شود
Iran, Islamic Republic of
مصداق تراشی برای سفیانی با کدام منطق و برچه اساس؟!منبع
سودابه
Iran, Islamic Republic of
برو سخنان پیامبر و ائمه را بخوان تا برچه اساس را بفهمی
امید
Iran, Islamic Republic of
یکی‌از‌نشانی‌ها‌درروایت‌است‌باپرچم‌سیاه‌‌سفیانی‌ظهورمیکند‌که‌ظلمشان‌کم‌نبود‌وپرچم‌‌هم‌که‌سیاه
Iran, Islamic Republic of
مطالب بسیارعالی وآموزنده بود
Iran, Islamic Republic of
شاید امام عصر بزودی زود ظهور فرمایند انشاء الله .
خدیجه صحفی
Iran, Islamic Republic of
یااباصالح مدداللهم صلی علی محمد وال محمد وعجل فرجهم ان شاءالله
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
انشاالله آمادگی ظهور در دل و جان و اعمال همه خصوصا شیعیان محقق بشه
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
حرف خاصی ندارم ،فقط اینکه خداوند آخروعاقبت همه رو ان شااالله ختم بخیر کنه
واین بزرگوارها (حجه الاسلام پناهیان)ودوستانشان را عمرباعزت دهد
Iran, Islamic Republic of
وقتی ثروتمندان به هم میرسند فقرا فراموش شده اند بچه قبل از بزرگترهاشان جواب میدهند .!
محمد
Iran, Islamic Republic of
لبیک یاحسین لبیک یا مهـــدی ادرکنی
Iran, Islamic Republic of
سلام آقا جان مارا ببخش....در روز مرگی دنیا گم شده ایم .
Iran, Islamic Republic of
آره دقیقا
Iran, Islamic Republic of
من مطمئنم که حضرت حجت به همین زودی ها میان و بساط این همه بی عدالتی رو جمع میکنه.
Iran, Islamic Republic of
ای جانم بفداش.بیا مرهم دل های پرخون و دردمند و بی پناه
معصومه هزاره
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
کلمه سفیانی کجا داعش کجا.
Iran, Islamic Republic of
منظور پیرو ابوسفیان هستند و به راه معاویه و یزید میروندکه درست هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
نادان ها هم در آخر الزمان میمیرند ..... سفیانی ها یعنی ابوسفیان که داعش هم ابوسفیان را خلیفه خودشان می‌خواندند..‌‌‌‌‌‌....
علی
Iran, Islamic Republic of
تفکر داعشی همان تفکر سفیانی است
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا داعش یعنی عین)خود( سفیانی _ سفیانی یعنی طرفدار آل ابوسفیان کا وهابی ها هیچکدام ار خلفای راشدین (چهار خلیفه بعد از پیغمبر ص)را قبول ندارند و بر این باورند ک بقول خودشان حضرت معاویه:الوهاب جانشین بر حق پیامبر است و از آنجایی ک داعشی.ها وهابی هستند یعنی داعش = سفیانی
میم
Iran, Islamic Republic of
سلام حالا امام مهدی بیادچطور رومون میشه توروش نگاه کنیم ؟!
Iran, Islamic Republic of
مردم یا مسئولین؟
Iran, Islamic Republic of
ای جان به کلام حق!
شهرام
Iran, Islamic Republic of
بله بقول خودت هیچ فردی نمیتواند ادعاکند ظهور را
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری.
Iran, Islamic Republic of
خداراقسم میدهم به مقربان درگاهش ماراازسربازان وهواداران امام زمان عج قراربدهد وازنسل مادشمن ائمه قرارندهدوعاقبت همهٔ ماراختم بخیربفرماید ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
الهی امین
Iran, Islamic Republic of
سلام واقعا ظهور نزدیک هست وهمه ما موظفیم یک پرچم سبز به نشانه آمادگی بیشتر ورضایت اقا جان واستقبال حضرت بر سر در خانه هایمان نصب کنیم
Iran, Islamic Republic of
باسلام زدن پرچم سبز باید معنی داشته باشد،یعنی ما آماده ایم
Germany
واقعا از این پیام لذت بردم
Iran, Islamic Republic of
چقدر این مطلب ب دلم نشست
Iran, Islamic Republic of
آمین
Iran, Islamic Republic of
الهی آمین
ش
Iran, Islamic Republic of
یکی از نشانه‌های ظهور باران زیاد هست
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
باران بی موقع البته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
باران زیاد یعنی سیل ها که حداقل چند سالی است در گوشه و کنار دنیا زیاد و آدم ها را دسته ای نابود می‌کند
Iran, Islamic Republic of
ای جانم.باران ببار
۷
Iran, Islamic Republic of
جانم فدای مهدی فاطمه .
Iran, Islamic Republic of
ای خداینی میشه من زنده باشم وامام زمان(عج) ظهورکندای خداینی میشه یه صبح پاک ازخواب بیدارشوم صدای شادی وهل هله مردمبشنوم که میگویندامام زمان(عج) ظهورفرمودن
Iran, Islamic Republic of
بسیار زیبا،آمییین
Iran, Islamic Republic of
سلام برادر
ان شاءالله به زودی میاد
فقط دعا کن دشمنش نباشیم مقابلش نباشیم دیگه هبچ چیز نمیخوایم
چون امام حسین علیه السلام هم دعوتش کردن ولی مقابلش نشستن
سیداسدالله یزدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
ان شاالله
Iran, Islamic Republic of
انشاالله دنیا بطرف ظهور حرکت میکند یا علی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
تا نیایید گره از کار بشر باز نشود .
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا مهدی اللهم عجل لولیک الفرج
حسین
Germany
انشالله که ظهور آقا هر چه زودتر اتفاق بیفتد.
لبیک
Iran, Islamic Republic of
انشاء الله
Iran, Islamic Republic of
اللّهم عجِّل لِولیکَ الفَرج آمین یا رب العالمین
Iran, Islamic Republic of
وقتی یک سرود سلام فرمانده با عنایت ایشان یک سرود جهانی شد. یعنی محتوای آن مورد تایید ایشان بوده و باید خود و خصوصا فرزندانمان را آماده سربازی ایشان کنیم..
Iran, Islamic Republic of
معلوم نیست که هر شعر مذهبی که جهانی بشه الزاما مورد تایید حضرت ع باشه .
هموطن
Iran, Islamic Republic of
اشتباهی منفی زدم
علی
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا دعای دست جمعی مومنان برای ظهور موجب نزدیکی ظهور خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
علائم فرهنگی و اخلاقی و معنوی ظهور امام عصر ع بعنوان یک هنجار غالب حتی در ایران و عراق و ... مشاهده نمیشود چه برسد در سطح دنیا ..
Iran, Islamic Republic of
یاران خدا نیازی به کسی ندارن
محمد
Denmark
یاران خدا هم نیاز به کسانی دارن که ترکشان نکنند مانند اهل کوفه که امام حسین رو تنها گذاشتند نباشند
غبدیان
Iran, Islamic Republic of
سلام درود خدا بر استاد پناهیان عزیز
دلتنگتان هستیم استاد
Iran, Islamic Republic of
سلام اقای من هر چه زودتر بیا .
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لی ولیک الفرج انشاالله ما هم یاران ان حضرت باشیم
Iran, Islamic Republic of
اللهم کن الولیک فرج
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خدایا به بزرگی خودت قسمت میدهم، ظهور منجی عالم بشریت را نزدیک بگردان، ای ارحم الراحمین به دادمان برس🙏
Sh
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
یورثون الارض عباد الله صالحین.
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج منتظریم آقا جان
قنبری نژاد
Iran, Islamic Republic of
خیلی لذت‌بخش و آموزنده بود واقعا درکشور ما این همه روحانیون باید مسئله ظهور را برای مردم باز گو کنند
Iran, Islamic Republic of
ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو ب جان امد وقت است ک باز ایی
ثنا
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل ولیک الفرج علائم همیشه بوده شدت و ضعف داشته اما زمان ظهور و ساعت ظهورفقط به امرخداوندمتعال است
Iran, Islamic Republic of
معنی عسگری چیست
رضا
Iran, Islamic Republic of
عسکر عربیه یعنی لشکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
چون در تمام عمرشان در منطقه ی نظامی تحت نظر حاکمان بوده اند به حسن عسگری (لشکر) معروف شده اند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
هر روز صبح که چشمات هایتان باز می‌شود یک اللهم عجل لولیک الفرج را زمزمه کنید در نمازهایتان ، گاهی در طول روز ، و شب در هنگام خوابیدن ...
علی
Iran, Islamic Republic of
عسگری اشتباه است و درست آن عسکری می باشد. در عربی حرف گ نداریم.
نیما
Iran, Islamic Republic of
به نظرم .حتما انسانهای عادل و قدرتمندی در آینده ی نزدیک خواهند آمد
حسن
Iran, Islamic Republic of
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
احتمالاً در زمان ظهور هستیم .
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج وفرجنابه بحق بی بی زینب س
کریم صادقی
Denmark
کتاب الفبای‌ مهدویت‌ ،براساس احادیث
وروایت‌های ائمه اطهار(ع) درمورد علائم
ظهور می باشد ،کتاب جالب وکاملی است
منوچهر
United States
بله درسته ، خدا را شکر ما دلسوزی های پیامبر اکرم ص و امامان بزرگوار در قالب روایات و آگاهی بخشی های امروزمان را داریم .
Iran, Islamic Republic of
به امید خداوند ظهور نزدیک است همه دعا کنیم و در جهت امر فرج درست زندگی کنیم و آماده باشیم
Iran, Islamic Republic of
خدایا حال دنیا خراب است ....خدایا به حق مادرمان فاطمه زهرا سلام الله علیها خودت زمینه بیداری مردم رو فراهم کن آمین یارب العالمین
Kuwait
یاصاحب الزمان ادرکنی
تور
Iran, Islamic Republic of
انشالله همه چی ارزون میشه
علی فیضی
Iran, Islamic Republic of
با سلام و درود به خدمت استاد و دانشمند ان شاالله که ظهور نزدیک است
Iran, Islamic Republic of
خدایا مارو هم به راه حضرت مهدی هدایتمون کن لیاقت بده جز یاران آقامون باشیم.
Iran, Islamic Republic of
حواستون باشه ظلم نکنین تا روسیاه نباشین
ف میردامادی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
Portugal
مطالب جالب بود
هادی
Iran, Islamic Republic of
خدایا ظهور آقا امام زمان رو برسون
Iran, Islamic Republic of
یا باصالح العجل اقا
Iran, Islamic Republic of
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
Afghanistan
اللهم عجل لولیک فرج انشاالله که ظهور نزدیک است
محمد
Denmark
میگن توروایات ۳۱۳نفرآدم مومن باشه آقا امام زمان ظهورمیکنه علائم ونشانه ها روکمابیش مردم عادی هم خوندن میدونن ...
Iran, Islamic Republic of
احسنت
طاهره اکبریان
Iran, Islamic Republic of
ممنون از سخنان خوب وامیدوارکننده استاد پناهیان .آقاجان کی می‌شود بیایی وچشممان به دیدارت روشن شود خودت دعا کن برای ظهورت ای به قربان دل مضطرت.الهم عجل لولیک الفرج بحق خانم زینب کبری س
United Kingdom
لبیک یا حسین ،لبیک یا مهدی، انشالله آقامون ظهور میکنه
یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
انشاالله در شب قدر ندای آسمانی به گوش جهانیان میاد وحضرت در جمعه در عید فطر به اذن خدا ظهور خواهند کرد
سیدمحمد فاطمی نیا
Iran, Islamic Republic of
همه ی هستی من فدای خاک پا و مقدم مبارک حضرت قائم آل محمد(صلوات ا... علیهم).
رضا
Iran, Islamic Republic of
هیچ کس نمی‌تواند زمان ظهور را با قطعیت تعیین کند
Iran, Islamic Republic of
ظهور طالبان را یادش رفته بگه!!؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
ظهور مسلمان نماهایی که به بهانه ی اعتراض در ایران اغتشاش کردند را یادش رفته بگه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
جان مادرت حضرت زهرا س بیا
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج ! انشاءالله!
Iran, Islamic Republic of
دنیای امروز احتیاج به تحول عظیمی دارد انهم ظهور امام زمان مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف سلام الله علیه) هست
Iran, Islamic Republic of
سلام اقایانی که به دنیا چسبیدن و به فکر کسب قدرت و ثروت بیشترن به خود بیان
مریم
Iran, Islamic Republic of
.شیعیان فقط بایدهوشیارباشند .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ظهورت نزدیک باشد یا اقاامام زمان (عج)
Iran, Islamic Republic of
یاصاحب الزمان ادرکنی
محفوط
Romania
درود بر پناهیان.
قنبری از ساری
Iran, Islamic Republic of
گلها فراوان دیدم اما تو چیز دیگری .ای گل نرگس . ای مهدی فاطمه با آمدن بهار گلهای فراوانی را می بینم جز رویت گل نرگس . جمال چهره تو حجت موجه ماست .
Iran, Islamic Republic of
هستم بیاد آشنا،،هربامدادآشنا،،
کی باشدآن فریاد رس آیدبه داد آشنا؟؟
آن محرم رازدرون،،کی ازحجاب آیدبرون؟؟
درهرگرفتاری شود،،همراه یارآشنا
یداله هاشمی
Iran, Islamic Republic of
چشمم به راه آشناست، آیدپگاه آشنا،، افتم به پاش گردم فدا،، بریک نگاه آشنا
Iran, Islamic Republic of
ان شاء الله با ظهور قائم آل محمد به آرامش برسیم
حسین
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة و النصر
سید
Iran, Islamic Republic of
یا ابا صالح المهدی (عج) ادرکنی.
جهاد
Iran, Islamic Republic of
یاعلی به حق علی عجل لولیک الفرج. یااباصالح مددی
مشهدی
Norway
اللهم عجل لولیک الفرج انشالله
امیر
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی
من با استناد به کلام الله مجید سوگند یاد میکنم که ظهور نزدیکه ،يس
مَا يَنظُرُونَ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً تَأْخُذُهُمْ وَهُمْ يَخِصِّمُونَ
ﺍﻳﻨﺎﻥ ﺟﺰ ﻳﻚ ﻓﺮﻳﺎﺩ ﻣﺮﮔﺒﺎﺭ [ ﺁﺳﻤﺎﻧﻲ ] ﺭﺍ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻧﻤﻰ ﻛﺸﻨﺪ ﻛﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﺳﺮﮔﺮم ﻣﺠﺎﺩﻟﻪ ﻭ ﺳﺘﻴﺰ [ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺩﻧﻴﺎﻳﻲ ]ﺍﻧﺪ ﻓﺮﺍﮔﻴﺮﺩ .(٤٩)
ایلیا
Iran, Islamic Republic of
به کوری چشم دشمنان نایب امام زمان عج...بحق فاطمه مظلومه ظهور آقا نزدیکتر بشه
Iran, Islamic Republic of
به نظر من سفیانی کسی است که توسط انسان در آزمایشگاه درست میشود. نه به وسیله پروردگار
Iran, Islamic Republic of
خدایا ظهورش را نزدیک کن تا هرچی فساد وکسانی که کارهای نادرست می‌کنند از بین ببرد،
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج لبیک یاحسین ع
Iran, Islamic Republic of
خدا کنه زودتر ظهور کنه
Iran, Islamic Republic of
سلام .درود بر حضرت مهدی عج الله و بر جما ل رخش صلوات
سرباز وطن
Iran, Islamic Republic of
.....
مجید
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم هر چه سریعتر ظهور کنن و ریشه ظلم و فساد و گرانی اختلاس پایان دهد
Iran, Islamic Republic of
ما هم امیداریم اقا امام زمان عزیزمان زودتر ظهور کنن ولی باید شرایط جامعه جهانی باید مهیا شود
Iran, Islamic Republic of
خدایاهرچه زودتر فرج اقا رابرسان انشاالله جرو یارانش باشیم
Iran, Islamic Republic of
انشااله
United States
اكثرنظرهاتاخیلی خوب واموزنداست امیدواریم وبیشتر مارا روشن کنید
Iran, Islamic Republic of
فَاتَّقُوا اللّهَ، وَ سَلِّمُوا لَنا، وَ رُدُّو الاَْمْرَ إِلَیْنا، فَعَلَیْنَا الاِْصْدارُ، کَما کانَ مِنَّا الاِْیرادُ، وَ لا تَحاوَلُوا کَشْفَ ما غُطِّیَ عَنْکُمْ، وَ اجْعَلُوا قَصْدَکُمْ إِلَیْنا بِالْمَوَدَّةِ عَلَی السُّنَّةِ الْواضِحَةِ:
شما در زمان غیبت نباید دنبال اینکه ظهور کی هست باشید بلکه وظیفه شما تقوا است
Iran, Islamic Republic of
الهی آمین
منتظر
Iran, Islamic Republic of
یا مهدی ادرکنی
Iran, Islamic Republic of
سلام قوم یاجوج و ماجوج هم قبل از ظهور میان؟؟
United States
سلام مطالب مرتبط با موضوع را مطرح کرده ایدونظر نهایی تان درست است ممنون
جواد احمدی
Iran, Islamic Republic of
یا مهدی ادرکنی
Rahim
Iran, Islamic Republic of
بنظر بنده هم ظهور نزدیک هست.
ایرانی با غیرت
Iran, Islamic Republic of
به امید خدا زودتر ظهور میکنه
ملک
Iran, Islamic Republic of
بیا آقا تا دورت بگردیم
Iran, Islamic Republic of
خدا ما رو از یاران امام زمان قرار بده آمین
Iran, Islamic Republic of
بسم الله الرحمن الرحیم

تمام بدنم به لرزه درآمده.
یعنی چه خواهد شد.
جایگاه من در آن زمان چگونه است؟
آیا من گنهکار لایق سرباز امام زمان را دارم؟
ای خدا هدایتم کن.
مرا از یاران با وفای امام زمان قرار بده.
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک فرج
امیر
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
واقعا مردم در انتظارن
سید مرتضی علم الهدی
Iran, Islamic Republic of
شک نکنید که انشالله فرج نزدیک است
United States
مهم این نیست که ظهور نزدیک است یا خیر مهمتر این است که به گونه ای که امام زمان می پسندد زندگی کرد
زهرا
Iran, Islamic Republic of
مابایدایمانمان راقوی کنیم
علیرضا کابلی
Iran, Islamic Republic of
یا الله یا رحمن و یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک حتی ظهور ولیک الحجه ابن الحسن العسکری ع
آمین یا رب العالمین
عبوس
Iran, Islamic Republic of
انشاا...خداوند ظهور مهدی فاطمه علیهاالسلام را روزی ما قرار دهد.
زهراناصری
Iran, Islamic Republic of
حتمااقایمان میایدملحدان بفهمید
سرباز مهدی
United Arab Emirates
قطعا زمان ظهور آخرین امام معصوم رو فقط خالق می‌داند ومابقی فقط حدسیات حدودی ظهور هست !!!!
United Arab Emirates
السلام علیک یا قائم آل محمد
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
حالا که ظهور نزدیک ان شالله تمام منتظران کنار دعا برای ظهور حتما حتما و حتما دعا برای سرباز اقاامام زمان عج بودن رو از خدا بخوان
مقبل
Iran, Islamic Republic of
سلام بر بر مولا منجی عالم بشریت
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج
مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام بر مهدی ادرکنی برادران و خواهران گرامی بدی های وجودتان را نابود کنید
Iran, Islamic Republic of
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل لولیک فرج
Iran, Islamic Republic of
قطعا ما هر روز داریم به ظهور نزدیک میشیم
محمد
Iran, Islamic Republic of
خدا همه را به راه راست هدایت کند
Iran, Islamic Republic of
۱۸۶ سوره بقره و۱۹۱ سوره بقره
Iran, Islamic Republic of
انشاله
Russian Federation
سلا
ان شاءالله که هرچه زودترظهورامام عصرباشه مامنتظرآن روز هستیم زهره خویی از شیراز
رجبی
United States
بنظر من این نکته ها بسیار موثر است و باعث این عوامل میشود
۱-علم ما را به نشانه های آخر الزمان اضافه می‌کند
۲-توجه ما را نسبت به اتفاق‌های زمانه بیشتر می‌کند
۳-افکار ما را سوق به نشانه های موجود می‌دهد
۴-حواسمان را نسبت به رفتار و گفتارمان بیشتر جمع می‌کند
۵-و برای عاشقان به اماممان امیدواری بیشتر برای ظهور دیدار شان می‌دهد
۶-انشاالله سعی می‌کنیم اعمالمان بیشتر مورد رضایتشان قرار گیرد
قدر دان شما هستم خدا خیرتان دهد
سید کاظم...ا
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج..
حقگو
Iran, Islamic Republic of
اول باید دشمن رباخواران باشی بعد آرزوی یاری امام زمان را بکنی
ابوالفضل حسن پور
Iran, Islamic Republic of
سلام استاد انشاالله درپناه ولی عصر ارواحنافداه سلامت باشید و خداوند شمارا برای این انقلاب و مردم شریف نگهداره،دست شمادرد نکنه که توی این همه دردها ورنج ها قوت قلب بهمون میدید
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا مهدی
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
برادران خواهران بیایداز پیروان سرسختش باشیم با گرونی وآرزوی یا بااین اوضاع رسانه ها فاصله مون ازش هی دور ونزدیک نشه.
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
همیشه برای تعجیل فرج آقا امام زمان سر نماز دعای فرج رو بخونید خیلی ب ای سلامتی و ظهورش دعا کنید و از آقا بخوایید حتی اگه زمان ظهور زنده نبودیم انشالله عنایت کنن از رجعت کنندگان باشیم ...
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
دردم مداوا میشود وقتی بیایی ‌‌‌هنگامه برپا می‌شود وقتی بیایی گلهای شادی سر زخاک دل برارند آن گل شکوفا می‌شود وقتی بیایی جهان منتظر قدوم مبارکتان هست
کمال
Iran, Islamic Republic of
شکی دراین گفتارنیست وظهور حضرت صاحب الزمان نزدیک است انشاالله
ج م
Iran, Islamic Republic of
چند درصد از مردم دنیا مسلمان هستند و چند درصد از این مسلمانان شیعه و چقدر آز این شیعه ها منتظران واقعی ظهور هستند ؟
Japan
الهم عجل لولیک الفرج آقا جان کاش ظهورت باشم کاش که بچها م سرباز شما درحضور ت باشن
Iran, Islamic Republic of
سلام اقا جان بدادم برس دیگه نمیتونم تحمل ندارم
امیر
Iran, Islamic Republic of
دعای غریق رو زیاد بخون ،یا الله یا رحمان و یا رحیم یا مقلب القلوب ثِبِّت قلبی عَلی دینک و همچنین حرز صغیر امام جواد ،یا نور و یا برهان و یا مبین و یا منیر یا ربِّ اکفنی الشرور و آفاتِ الدُّهور
خودم بیشتر این دو دعا رو در قنوت نماز میخونم،
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج بحق پنج تن آل عبا علیه سلام خداوند عالم عنایت کند که ما هم مثال کوفی ها امام خودراتنها نگذاریم
قاسم
Iran, Islamic Republic of
همه اهل کتاب منتظر ظهوره هستن.ما ها مهدی یهودی موسی مسیحیی عیسی
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
هروقت حضرت ظهورکند علائمش حتما به جهان را به خودی خود آگاه می‌کنه ..
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
سلام
به نظر من یکی از مهمترین علایم ظهور خر دجال آخرالزمان است
که می گویند هرتار موی آن سازی می زند و عده ای را با آن ساز فریب می دهد و کمتر کسی می ماند که فریب نخورد
در همین چند سال اخیر هر روز یک فتنه جدید تحت عناوین مختلف برای از بین بردن دین اسلام و قرآن بکار برده‌اند ودر هر فتنه عده ای به گروه خر دجال پیوستند به طوری که گاهی فکر می کنیم دین و ایمان مردم از بین رفته و به بهانه‌های مختلف بی عفتی ، بی حیایی ، بی شرمی ، بی حجابی ، بی ادبی و بی اخلاقی و برهنگی و..... فراوان شده و تحت عنوان زن زندگی و آزادی همه ی این زشتی ها را توجیه کرده و از افتخارات بیان می کنند هر فتنه یک تار موی خر دجال است که با ظاهری زیبا و پر رنگ و لعاب افراد ساده لوح و کوته فکر و سست ایمان و شهوت ران را جذب کرده و به جنگ با خدا و پیامبر کشانده است
Iran, Islamic Republic of
به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی
Iran, Islamic Republic of
درود بر تو برادر
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
ب یقین پیرمردها هم بیشترشون ظهور را میبینند.
شریفی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر 💚
سلام بر مهدی زهرا انشاالله میاد که
Iran, Islamic Republic of
سرباز ولایت
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج)صلوات:
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری(س)
رضا
Iran, Islamic Republic of
انشالله خبری در راه است انشالله به اذن خداوند قادر متعال حکومت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به زودی برپا می‌شود و جهان پراز عدالت و زیبایی میگردد
حسن
Iran, Islamic Republic of
از بزرگان درخواست دارم بفرماید ظهور آقا از کدام کشور شروع میشه ممنونم
Iran, Islamic Republic of
از مکه و خانه خدا ظهور میکنه ، انشا ا...
United States
صحبت های ارزشمند و جالب و شنیدنی استاد ، بسیار عالی و تکان دهنده بود و بسیار از خواندنش لذت بردم
alireza
Iran, Islamic Republic of
اجرک الله یا صاحب الزمان منتقم خون خدا،لبیک یا حسین
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا مهدی جان بیا
یوسف
Iran, Islamic Republic of
خدایا چرا امام زمان علیه السلام، ظهور نمی کند؟!
Iran, Islamic Republic of
چون مردم فعلا لیاقت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف رو ندارند
Iran, Islamic Republic of
خدا کنه ماهم مثل کوفیان نشیم
Iran, Islamic Republic of
کاش علمای ما تاریخ هم میخوندن تا می‌فهمیدند از این دست از اتفاقات در این مناطق همیشه بوده،جنگ و مرگ و بیماری چیزهای جدیدی تو این دنیا و این منطقه نبوده که اینها دارند اینگونه تعریف میکنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
تمام این اتفاقات زمان جنگ جهانی اول و دوم هم افتاد.بیماریهای فراگیر.کشتار.حتی بمب اتمی هیروشیما...که تعداد زیادی کشته شدن.بیماری وبا کشتار کرد.
امیر
Iran, Islamic Republic of
به امید ظهور امام زمان علیه السلام
Romania
سلام علیکم: ضمن هوشیاری ؛ باید وظایف دینی مخصوصا امر به معروف ونهی از منکر را خوب انجام داده و منتظر باشیم.
Iran, Islamic Republic of
اگر در هر خانواده اصلاحات مادی و معنوی قرار بگیرد و پذیرش حق و حقیقت در تمام ابعاد توسط افراد خانواده با عطوفت و مهربانی گشزد شود جامعه مهدوی شکل می‌گیرد.
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله امام زمانمون خیلی زود ظهور فرمایند
زهرا
Iran, Islamic Republic of
بله انشاالله که ظهور نزدیک است از دیگر نشانه های ظهور ش زنها خود رو به صورت مردوبرعکس مردها خود رو به شکل زن در می اورند، لبیک یا مهدی
رضا خطیر
Iran, Islamic Republic of
برای یک انسان مهم نیست چطوردنیا میادوزمان مرگش کی وچه وقته فقط خلق روزیرپات لگدنکن وبه دیگران احترام بزار
Germany
مهدی عج زمانی ظهور میکند که آزادی خواه و عدالت خواه متحد باشند‌ نه همینطوری
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
با سلام اقا جان سلام آقا جان کجایید که دل‌مان خیلی کرفته
Iran, Islamic Republic of
....
شهروند
Iran, Islamic Republic of
همه چیز دائما در حال تغییر هست حتی فصل های سال هم گاهی در هم می روند .ایا روزی می اید که ما امدنش را حس کنیم؟
Iran, Islamic Republic of
خداکنه امام زمان ظهورکنه نجات پیداکنیم
امیرمحمد
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل الفرجهم، خدایا ظهور آقا امام زمان را نزدیک بفرما
Iran, Islamic Republic of
یا شریک القران. عجل علی ظهورک
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج والعافية ونصر به حق بی بی فاطمه زهرا سلام الله علیها و به حق زینب کبری سلام الله علیها ان شاالله🤲
برادر شهید
Iran, Islamic Republic of
سلان حاج اقا پناهیان خوب تو ان کتاب را بخوان ببین بجز یگبیماری کرونا وجنگ با داعش ایا علایم ومشخصه ای دیگری تو ان کتاب ذکر نشده ویا از قلم نیفتاده است
صبحان
Iran, Islamic Republic of
با سلام
انشاالله ظهور نزدیک است .
جواد
Iran, Islamic Republic of
یعنی داره دنیا به اخر میرسه
Iran, Islamic Republic of
خود دنیا نه، بدی های دنیا
مهدی
Iran, Islamic Republic of
وقتی به اذن خدا حضرت مهدی ظهورکند اول گردن دزدها واختلاسگرها میزنه
فرشید
Romania
یا صاحب الزمان ادرکنی
محمدی
Iran, Islamic Republic of
یاصاحب زمان آقا منم هستم فدائیت
سورن ....
Iran, Islamic Republic of
شاید این جمعه بیایدشاید
Iran, Islamic Republic of
خدایا ما دلمون میخواد درزمان ظهور باشیم وآقا رو زیارت کنیم انشاالله
محمدی
Iran, Islamic Republic of
این که ظهور اتفاق بیفته آرزوی همه هست ولی آیا آمادگی این را داریم .
جهانشاه
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر بحق زینب کبری مثل همیشه حاج آقا پناهیان بینظیر هستن
منصور حسامی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
بحق امام الرئوف علی بن موسی الرضاالمرتضئ
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام آخرش بنده ندانستم به عنوان شخص عادی باید چکارکنیم
Iran, Islamic Republic of
سلا م طوری زندکی کنیم که خدا وامام از ما راضی باشند
Iran, Islamic Republic of
باید کارهای که خوب است انجام دهی وکارهایی که در اسلام نهی شده وبد است انجام ندهید تا جز یاران امام زمان باشی عزیزم
جعفر
United Arab Emirates
بسم‌الله الرحمن الرحیم انشاالله تا چندسال آینده منجی عالم ظهور خواهندکرد به امید ظهور آقا امام زمان عج
س
Iran, Islamic Republic of
اللهم صلی علی محمدوال محمدوعجل فرجهم والعن اعدائهم خدایاتمام شیعیان حضرت علی (ع) راجلوی عزیززهرا(س)روسفیدگردان
بابک
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج ممنون وسپاس ازمتن زیبایتون
رضا از کرمان
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله خدا کنه آمادگی شو داشته باشیم ۰اللهم عجل لولیکل فرج یا صاحب الزمان ادرکنی
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
سفیانی داعش نیست
ترکیه هست...
شوکت علی جعفری
Iran, Islamic Republic of
خداوند هرچی زود ترظهور و حکومت آقا رادرسرتاسر دنیا مستقر گردان
ههدی
Iran, Islamic Republic of
تا آمادگی جهانی نباشد ومن و شما ظرفیت اجرای عدالت را پیدا نکنیم .
Iran, Islamic Republic of
بله دقیقا درسته.... ظهور بسیار نزدیک است..
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
باید از روحانیون تشکر کنیم که در جهت طهور امام زمان خیلی تلاش میکنند.
محمد مهاجری
United States
بله ظهور دجال آخرالزمان از شواهد این رویداد است
علیرضا
United Arab Emirates
چرا خبری ازداعش نیست
موسوی
Iran, Islamic Republic of
سلام وعرض ادب محضر همه بزرگواران
اکثر مطالب و تحلیل ها را خواندم

اصل قضیه این است که انسان منتظر باشیم و در مسیر ظهور حرکت کنیم و تلاش کنیم اعمال ما مورد تایید قرار بگیرد.
سایر موارد را رها کنید
محسن
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
Iran, Islamic Republic of
امیدواریم زودتر ظهور کنند
Iran, Islamic Republic of
جانم فدایت آقا سرور شیعیان چشم دشمنانت کور
Iran, Islamic Republic of
اللهی چنان کن به وقت ظهور
که ما زندگی کنیم در طهور
اللهی به وقت ظهور امام
به کردار و رفتار باشیم تمام.
رحیم حیدری
Iran, Islamic Republic of
اول باید خودمان را بسازیم بعدش دم از ظهور بزنیم .
نفیسه
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج صاحب العصر والزمان، خدایا ما جزء یاران واقعی واز منتظران امام زمان (عج) قرار ده.
علی دوستی
Iran, Islamic Republic of
سلام
خیلی خوشحالم که جزو آدمهای آخرالزمان هستم، اما آرزوی من این است که در رکاب آقا امام زمان شهید شوم، چون بحث شهادت چیزی است، بحث زندگی در بعد ظهور چیز دیگر ولی من شهادت را ترجیح میدهم
شایان
United Arab Emirates
انشاالله که ظهور آقامون هر چه زودتر باشه
مسعود
Iran, Islamic Republic of
سرامد تمام تمام عدالت و خوشی در ظهور است
ان شاالله
Iran, Islamic Republic of
ما فقط منتظر ظهور اقامون هستیم یا مهدی جان زود بیا........... ..............
M
Iran, Islamic Republic of
یکی از نشانه های ظهور قیومت قوم لوط است که بوقوع پیوسته
United Arab Emirates
دمت گرم....داداش
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
انشالله بتونم یکی ازسربازان واقعی امام زمان وحاج قاسم باشم.مابه این سرزمین به حرم جونمون میدیم.
زهرا
Iran, Islamic Republic of
حضرت مهدی ممکنه زودتر هم ظهور کنند.بستگی به دعای جمع داره.ان شاالله تعجیل در ظهور بشه.
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
ان شاء الله ظهور آقا صاحب الزمان عج رو درک کنیم
اللهم عجل لولیک فرج
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
به یاری خداوند ماهم بتوانیم از یاران آقا امام زمان باشیم
سلیمان
Iran, Islamic Republic of
باسلام و ....
از احادیث و روایات که از پیامبر و امامان در مورد آخر زمان و حوادث نزدیک ظهور آمده و بیان شده است نمی توان آنها را رد کرد و قبول نکرد چون گفته آنها صحت دارد و از علم الهی است و انسانهای بی‌دین و ایمان چه قبول داشته باشند و چه نداشته باشند واقع شدنی است‌و گفته این بزرگواران زود یا دیر تحقق خواهد پذیرفت و عذاب الهی دامان کافران و بی‌دینان و مسخره کنندگان را خواهد گرفت . والسلام
علی
Iran, Islamic Republic of
شرط مشتاق بودن ظهور، حسین وار زندگی کردن در زمانه خودمان هست
آرزو
Iran, Islamic Republic of
انشالله که زودتر با ظهور آقا دنیا به آرامش برسه.
ناهید
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج ، الهی آمین ❤ خدایا فرج ظهور آقا امام زمان رو تعجیل بفرما🌹🌹🌹❤
United States
احسنت
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام منتظران دیگر وقت این نیست که بگیم آیا ظهور نزدیک یانه؟ بله عزیزان قطعاً فرج نزدیک است
وقتی مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین میگن نزدیک قله ها شدیم یعنی نزدیک ظهور...
وما درآستانه ظهور هستیم
اللهم عجل الولیک الفرج
جمیل اسماعیلی
Iran, Islamic Republic of
از زمانی که خودمان را شناختیم پدرو مادر میگفتن هرچی داریم و نداریم فدای امام زمان عج
محمد
United States
حاج آقا ان شاء الله شما جمعی آن 113 نفر همراه امام زمان باشید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
یاصاحب زمان
Iran, Islamic Republic of
لبيك يا مهدى
موسوی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
یعنی گناه نکنیم
مهدی
Iran, Islamic Republic of
انشالله ظهور نزدیک است اگرلیاقت داشته باشیم سربازامام زمان می شویم
fatima
Iran, Islamic Republic of
سلام. بیماری خیلی زیاد شده بیشتر از چیزی که فکرش رابکنید. لطفا برای همه بیمارا و گرفتارا دعا کنید. اللهم عجل لولیک الفرج
زهره
Iran, Islamic Republic of
برای ظهورت هر چقدر لازم با‌شد
صبوری خواهم کرد... اما آقاجان
شما را به بی بی زینب قسم العجل
که دلتنگیم و تنهاچاره‌اش ظهور شماست..
United Arab Emirates
سلام، آقای پناهیان لطفا بداد بچه های دبستانی برسید که به عنوان ورزش صبح آهنگ های نامناسب برایشان گذاشته می شود
Iran, Islamic Republic of
انشالله هر چه زودتر مهدی موعود ظهور بفرمایند
علی فردامینی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
رضا
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
آقاجان به فدای غربتت
Romania
واقعا ظهور نزدیک است هر روز به این نشانه ها نزدیک تر می شویم
حمیرا ناظری
Iran, Islamic Republic of
همین که زنان در آخرالزمان به شکل مردها در می آیند و مردان خودشان را به شمایل زنان در می‌آورند. در زمانه ما محقق شده.
روح الله
Iran, Islamic Republic of
سرباز امام زمان هستم انشالله در رکابش میجنگم
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله درست هست
مریم
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الغرج
تع
Romania
خدایا فقط، خودت نجاتمون بده
Iran, Islamic Republic of
انشالله که آقامون هر چه زودتر ظهور کنند.
United Arab Emirates
انشاالله خداوند مارا در صراط مستقیم قرار بدهد
Iran, Islamic Republic of
خدایا به حق محمد مصطفی که درود بیکران براو وخاندان پاکش باد فرج مولا امام زمان مهدی علیه‌السلام را برسان
محمد
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
یا مهدی ادرکنی
United States
اللهم عجل لولیک‌الفرج
Iran, Islamic Republic of
الهم عجل لولیک الفرج یعنی می‌بینیم ان شاءالله؟
فاطیما
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج بحق حضرت زینب سلام الله علیها
فاطیما
Iran, Islamic Republic of

به خدا قسم اگر بدانید امام زمان «عج» با چه غربتی منتظر این هستند که ما خود را بسازیم تا ظهور کنند، اگر این مسئله را احساس کنید، شب، خواب ندارید! جز اینکه به فکرِ درست‌ کردنِ خودتان باشید !
Brazil
لبیک یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج ❤️ ❤️ ❤️
United States
لحظه شماری میکنیم امیدوارهستیم
Nasser alipour
Iran, Islamic Republic of
از عالم عالیقدر حجة الاسلام پناهیان تشکر میکنم به خاطر مجاهدتهای وسیعی که برای اسلام ناب انجام می‌دهند انشاءالله این بنده حقیر هم توفیق برخورداری از صراط مستقیم ایشان رو داشته باشم
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
انشاللله ظهور به کوری سفیانیان و دجالیان بسیار نزدیک است
سعید
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
بختیاری
Iran, Islamic Republic of
خدایا شکرت که مهر خاندان پیامبر ص در دل مان قرارداده ای بلکه همین نجاتمان دهد وگرنه خودمان که حتی توان تشخیص نداریم اما همین عشق میتواند راهمان را روشن کند
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
آقاجان بیا نوکریت نصیبم شود بهشت پنهان ما بیا عزیزجان مابیا
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوستان نه من آخوندم ونه بسیجی...ی سهروندمعمولی...تجربه من : وجودش روباورکنی وشاهددستگیری هاش درزندگیت باشی...ی امیدخاص همیشه باهاته... توجه توجه توجه توجه : اما عزیزان سوال اینه اگه همین الآن امام ظهورکنه
ماحاضریم ازداشته های که مارادربندکشیده دل بکنیم وبرای تحقق آرمان امام زمان به دنبالش هرجا وهرزمان بریم؟؟؟.... من که باهمسرم صحبت کرده ام وهمفکر من هستند... شما چطور؟
سیروس اصغری اردلانی
Iran, Islamic Republic of
بیشعلایم دیده شده ولی ظهورشان فقط خدایتعالی داند وبس وازشماها سپاسگزارم آخرزمان را بیاد منتظران می‌اندازی ان،شا الله رحمان نزدیکست
Iran, Islamic Republic of
ان شاالله نزدیک است چشم منتظران روشن میشه
Denmark
امام جواد علیه السلام
اِنَّ اللهَ تَبارَکَ و تَعالی لَیُصْلِحُ له أمْرَه فی لَیْلَهٍ کما أَصْلَحَ اَمْرَ کَلیمِهِ موسی إذْ ذَهَبَ لِیَقْتَبِسَ لِأَهْلِهِ ناراً فَرَجَعَ و هو رَسُولٌ نَبِیٌّ.

همانا خداوند تبارک و تعالی امر ظهور(قائم ما را) در یک شب اصلاح می فرماید، همان طور که کار کلیم خود، حضرت موسی علیه السلام را(یک شبه) اصلاح فرمود، آنگاه که برای به دست آوردن آتش برای اهل خویش رفت. پس در حالی که پیامبرِ مرسل شده بود بازگشت.
هادی
Iran, Islamic Republic of
درود آقای پناهیان
گرشاسب
Iran, Islamic Republic of
یاصاحب اازمان العجل
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
انشالله اللهم عجل لوليك الفرج
زهرا
Iran, Islamic Republic of
اللهم عجل لولیک فرج انشاءالله
United Arab Emirates
تنها اقایمان می تواندعدالت رادر دنیا برقرار کند آقا جان بیا بیا العجل السلام آقا ای صاحب زمان (ع )
Iran, Islamic Republic of
نگه داشتن دین در آخرالزمان همانند نگه داشتن مواد داغ در کف دست است
یا الله یا رحمان ویارحیم
یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
ذکر آخرالزمانی
Iran, Islamic Republic of
با ظهور امام زمان جهان پر از عدل و داد خواهد شد کا فران و صهیو نیست ها همگی نابود خواهند شد اسلام و مسیحیت دین برتر جهان خواهند شد ....
مجید ورمزیار
Iran, Islamic Republic of
انشاالله که خداوند متعال واهل بیت علیهم السلام و رهبری پیامبر گونه امام خامنه ای عزیز این نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شهید پرور انقلابی از فتنه ها اغتشاشات فساد به سربلندی تا ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هدایت می کنه