دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 4 Dec 2023
 
۰

بررسی تکنیک‌های پیشرفته تبلیغاتی برای افزایش نصب اپلیکیشن

يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب: 852066
بررسی تکنیک‌های پیشرفته تبلیغاتی برای افزایش نصب اپلیکیشن
در حال حاضر با گسترش و زیاد شدن تلفن‌های هوشمند و کاربرد آن‌ها در زندگی و امور مختلف افراد، اپلیکیشن‌ها اهمیت بسیاری پیدا کرده‌اند. مخاطبان در زمان انتخاب اپلیکیشن، به علت تعداد زیاد آن‌‌ها، تصمیم‌ گیری سختی را در پیش دارند. یکی از بهترین راه‌های افزایش نصب اپلیکیشن توسط افراد مختلف، استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تبلیغاتی است. راه‌های زیادی جهت افزایش نصب اپلیکیشن وجود دارد که می‌توانند نصب زیادتر و با کیفیت تری را برای شما به همراه داشته باشند. در این مطلب به انواع مختلف این راه‌ها می‌پردازیم.

انواع روش‌های تبلیغ برای بالا بردن تعداد نصب اپلیکیشن

یکی از مراحلی که باید پس از پایان طراحی و ساخت اپلیکیشن خود، برنامه ریزی‌های لازم را برای آن داشته باشید، تبلیغ اپلیکیشن می‌باشد. البته باید ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنید تا از این طریق بتوانید به آسانی مشخص نمایید که چگونه و در چه جایی این تبلیغات را شروع نمایید.
در نتیجه پس از شناسایی مخاطب، نوبت آن می‌رسد که نوع و روش تبلیغ اپلیکیشن خودتان را مشخص کنید. در ادامه مطلب این موضوع را عنوان می‌کنیم که چگونه و کجا اپلیکیشن خود را در راستای افزایش نصب، تبلیغ نمایید. انواع روش تبلیغات اپلیکیشن به شرح زیر است:
 

●تبلیغات درون اپلیکیشن

یکی از روش‌های مهم تبلیغات اپلیکیشن، نمایش تبلیغ در درون برنامه‌های داخل موبایل می‌باشد. تقریبا همه افرادی که از گوشی هوشمند برخوردار بوده و از اپلیکیشن‌های مختلفی استفاده می‌نمایند، این روش را مشاهده نموده اند. در حقیقت این روش از موثرترین و رایج‌ترین تبلیغات جهت نصب اپلیکیشن به حساب می‌آید.

●تبلیغات بنری

نوعی دیگر از تبلیغات وجود دارد که در برنامه‎‌های موبایل به صورت کادر یا نوار نمایش داده می‌شود و به آن تبلیغات بنری می‌گویند. در حقیقت این نوع تبلیغات از موثرترین روش‌ها جهت افزایش دانلود اپلیکیشن به شمار می‌رود و جالب است بدانید که تبلیغات بنری نوعی تبلیغات درون شبکه‌ای می‌باشد.

●تبلیغات ویدئویی

جنس تبلیغات ویدئویی اپلیکیشن، همانطور که از نامش مشخص است، ویدئویی می‌باشد. تبلیغات‌ ویدئویی در بیشتر فضاها از جمله آپارات، یوتیوب و همچنین داخل برنامه‌‌ها نشان داده می‌شود. با توجه به آمار به دست آمده می‌توان گفت که افراد با مشاهده ویدیو تبلیغاتی به راحتی ترغیب به نصب برنامه می‌شوند و نسبت به سایر روش‌ها در نصب اپلیکیشن، بسیار کارآمد است. البته تبلیغات ویدیویی به ۳ شاخه تقسیم‌بندی می‌شوند:
  1. تبلیغات ویدیویی همسان
این مدل از تبلیغات در نرم‌‌افزارهایی نشان داده خواهند شد که ارتباط نزدیکی با اپلیکیشن شما دارند.
  1. تبلیغات ویدیویی با جایزه
این نحوه تبلیغات معمولا در برنامه‌های بازی نشان داده می‌شود. به این صورت که افراد با تماشای ویدیو می‌توانند سکه یا جان اضافه دریافت نمایند.
  1. تبلیغات ویدیویی بدون جایزه
در این شیوه تبلیغات، برای کاربر یک ویدیو تبلیغاتی نمایش داده می‌شود.
 
 
 
   

●تبلیغات پیش نمایشی

در بیشتر مواقع پیش از دیدن ویدیو اصلی در اپلیکیشن‌‌هایی مانند آپارات، تبلیغات پیش نمایشی، نشان داده می‌شوند. اگر با اپلیکیشن آپارات یا وب سایت آپارات کار کرده باشید، به طور یقین این نوع تبلیغات را مشاهده کرده‌اید.

●تبلیغات نوتیفیکیشن

این نوع تبلیغات همانطور که از نامش مشخص است، می‌تواند پیام تبلیغ اپلیکیشن خود را به شکل نوتیفیکیشن برای مخاطب خود ارسال کند. بهترین مزیت این شیوه تبلیغات این است که به طور حتم، کاربران پیام تبلیغ را خواهند دید. ولی این نکته بسیار مهم است که زیاده‌روی در آن، نتیجه‌ای برعکس به دنبال دارد.

●تبلیغات در جستجو یا سرچ اد

گاهی اوقات بیشتر افراد جهت پیدا کردن برنامه مورد نیاز خود، شروع به جستجو می‌کنند. شما می‌توانید با یک تبلیغ ساده، تبلیغات اپلیکیشن خود را در نتایج اولیه جستجو قرار دهید. این شیوه تبلیغات باعث می‌شود، مخاطبان بسیاری تبلیغ اپلیکیشن شما را دیده و به نصب اپلیکیشن اقدام نمایند. یکی از ویژگی‌های مهم تبلیغات سرچ اد این مسئله است که به صورت مستقیم با نیازهای کاربران در ارتباط می‌باشد.

نحوه محاسبه هزینه اپلیکیشن

برای تبلیغات اپلیکیشن روش‌های مختلفی وجود دارد، ولی مرسوم‌ترین روش‌های آن ۳ روش زیر است که به روش قیمت گذاری معروف هستند.
  • پرداخت به ‌ازای نصب اپلیکیشن
    پرداخت به ازای کلیک
    پرداخت به ازای واکنش کاربر
نکته با اهمیت این است که حتما جهت استفاده از این سه روش لازم است که یک کمپین تبلیغاتی داشته باشید. به این دلیل که شما مبلغی را به عنوان بودجه کمپین پرداخت می‌نمایید و پس از آن با توجه به نوع واریزی، مبلغی از بودجه کسر می‌شود.

1.پرداخت در ازای نصب اپلیکیشن CPI

پرداخت در ازای نصب اپلیکیشن یا Cost Per Install همانگونه که از نامش مشخص است، از بودجه واریزی شما در برابر هر نصب اپلیکیشن، مبلغی کسر می‌گردد.

2.پرداخت در ازای کلیک CPC

پرداخت در ازای کلیک یا Cost Per Click  همانگونه که از نامش مشخص است، نحوه محاسبه هزینه، با هربار کلیک کاربر، مبلغی از بودجه کسر می‌شود.

3.پرداخت به ازای واکنش کاربر CPA

پرداخت در ازای واکنش کاربر یا Cost Per Action است که از نام این روش مشخص است که به ازای هر عملی که کاربر نسبت به تبلیغ اپلیکیشن داشته باشد، میزان مشخصی از بودجه کمپین کسر می‌شود.

 انتخاب بهترین رسانه برای تبلیغ اپلیکیشن

در حال حاضر کاربران از شبکه‌های تبلیغاتی مختلفی جهت افزایش نصب اپلیکیشن استفاده می‌کنند‌. شما می‌توانید جهت تبلیغات با روش سرچ اد، از شبکه‌های تبلیغاتی مانند مارکت کافه بازار، گوگل و ‌شرکت ایرانی تپسل استفاده کنید.
 

●تبلیغ اپلیکیشن با گوگل ادز

با استفاده از گوگل ادز شما می‌توانید تبلیغ اپلیکیشن خود را در موقعیت مناسب و بهتری بگذارید، تا تبلیغات شما با توجه به نیاز کاربران و جستجوی آن‌ها مشاهده شود. این موقعیت مناسب ممکن است شبکه نمایش گوگل یا شبکه جستجوی گوگل باشد.

●شبکه نمایش گوگل Google Display Network

شبکه نمایش گوگل از ۲ میلیون وب سایت و اپلیکیشن برخوردار است. بنابراین از بهترین مکان‌ها جهت تبلیغات اپلیکیشن‌ها می‌باشد.

●شبکه جستجوی گوگل Google Search Network

شبکه جستجوی گوگل از موتور جستجو و همچنین گوگل مپ برخوردار است. علاوه بر این پارتنرهای گوگل مانند آمازون و CNN  نیز می‌توانند به نمایش تبلیغات در نتایج جستجو بپردازند.
 

●بهترین روش تبلیغ کمپین Google App

کمپین Google App می‌تواند در شبکه‌های تبلیغاتی گسترده گوگل، تبلیغات اپلیکیشن شما را به نمایش بگذارد. برای انجام این کار باید به حساب کاربری گوگل ادز خود وارد شوید و یک کمپین تبلیغاتی جدید برای اپلیکیشن خود بسازید.

توجه کنید که جهت ساخت این کمپین تبلیغاتی، لازم است برخی از متعلقات را در اختیار گوگل قرار دهید. همچنین برای تبلیغ در کمپین به کلمه کلیدی نیازی ندارید و فقط باید با استفاده از متن، عکس و ویدیو، تبلیغاتی منحصر به فرد برای نصب اپلیکیشن خود بسازید.
توجه کنید که نیازی نیست که جهت تبلیغات خود، متن خاصی بنویسید، فقط کافیست توضیحات اپلیکیشن را به طور صحیح در پلی استور وارد کنید تا گوگل به آسانی تبلیغات اپلیکیشن شما را به بهترین شکل انجام دهد.

 
 
   
جمع ‌بندی
طراحی و همچنین ساخت اپلیکیشن، نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد. علاوه بر اهمیت طراحی اپلیکیشن، تبلیغات آن جهت افزایش نصب نیز به مراتب از اهمیت بالایی برخوردار است. برای معرفی اپلیکیشن به مخاطبان، روش‌های تبلیغاتی متنوعی وجود دارد. لازم است که افراد متناسب با استراتژی و هدف خود از تبلیغات، بهترین روش تبلیغ را انتخاب نمایند.
https://jahannews.com/vdcepw8vpjh8n7i.b9bj.html
jahannews.com/vdcepw8vpjh8n7i.b9bj.html
برچسب ها: رپورتاژ
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *