شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - 9 Dec 2023
 
۱

وزیراطلاعات: رسانه‌های تروریستی در امان نخواهند بود

يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۴
کد مطلب: 851260
حجت‌الاسلام خطیب، ضمن اعلام اینکه شبکه «اینترنشنال» یک رسانه تروریستی است، گفت: هیچ گروه و رسانه تروریستی و هر کسی که خشونت را ترویج می‌کند در امان نخواهد بود و حمایت کشورهای مختلف از آن‌ها باعث نمی‌شود که ما از اهداف اقدامات امنیتی تهاجمی خودمان دست برداریم.
خطیب: رسانه‌های تروریستی در امان نخواهند بود
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعلت در برنامه تلویزیونی «بدون توقف»، گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای بعضی‌هایشان اقداماتی که در ترویج و آموزش تروریسم و حمایت از تجزیه‌طلبان و حمایت از اقداماتی که در عرف بین‌الملل به عنوان اقدامات تروریستی شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین آن‌ها شبکه «اینترنشنال» است و این شبکه از نظر ما یک شبکه تروریستی است و طبیعتا ما وظیفه و مأموریت خودمان می‌دانیم که نسبت به هر اقدام تروریستی که نسبت به کشور و ملت‌مان وجود دارد، هر جا، هر موقع و هر زمان که تشخیص دادیم، اقدام مناسب خودش را داشته باشیم.
 
 فیلم

وزیر اطلاعات ادامه داد: بنابراین هیچ گروه و رسانه تروریستی و هر کسی که خشونت را ترویج می‌کند در امان نخواهد بود و حمایت کشورهای مختلف از آن‌ها باعث نمی‌شود که ما از اهداف اقدامات امنیتی تهاجمی خودمان دست برداریم، این یک سیاستی است و قطعا با جدیت آن را ادامه می‌دهیم.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: هر کشوری یا هر جایی و هر مبدئی که به دشمنان خشونت‌زای ما و کسانیکه افکار و اقداماتی را دنبال می‌کنند که این اقدامات جنبه تروریستی و مفهوم تروریستی از نگاه حقوق بین‌الملل را دارد، قطعا هیچ تروریستی در هیچ کجا و هیچ زمان امنیت ندارد، بلکه برای آن کشورها هم ناامنی با خودش به بار می‌آورد.
 
حجت‌الاسلام خطیب خاطرنشان کرد: بنابراین این تأکید را می‌کنم که ما همان طوری که تأکید رهبر عزیزمان بود، با تمام کشورهای دنیا، مخصوصا همسایگان‌مان به لطف الهی و با همت این دولت، امروز روابط خیلی خوبی را با این کشورها سامان دادیم و در حال پیشرفت هست، آمادگی داریم با همه کشورها در جهت منافع ملی با حفظ عزت ملی ارتباط و تعامل و تبادل اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی داشته باشیم.

وی در مورد موضوع استرداد منافقین نیز، گفت: منافقین یک فرقه تروریستی هستند و همین اخیرا اقدامات گسترده‌ای در تجهیز و وارد کردن اسلحه و طراحی بمب‌گذاری داشتند که اقدامات آن‌ها نیز در اطلاعیه‌های وزارت مستندا آمده است.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سؤال که «برنامه وزارت اطلاعات برای اینکه همسایگان ما به جای غرب با جمهوری اسلامی همکاری داشته باشند چیست»، اظهار کرد: هر کشوری و هر سرویس اطلاعاتی بنا به مصلحت و دستور دولت کشور خودش عمل می‌کند، اما قبل از شروع روابط بین ما و همیاسگان روایط خوب اطلاعاتی شروع شد و الحمدالله ادامه دارد و تفاهم‌نامه‌هایی هم در این زمینه داریم، من از کشورهای همسایه در این خصوص تشکر می‌کنم و برای کشور دوست ترکیه نیز این پیام را دارم که اخیرا بهره‌برداری از خاک آن‌ها برای اقدامات براندازانه علیه ایران را شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام خطیب در پاسخ به این مطلب که «برخی اقداماتی مانند شاهچراغ را مشکوک دانسته و اینگونه عنوان می‌کنند که کار خودشان است»، گفت: کشوری مثل ایران که پایه‌های اعتقادی و مذهبی دارد، هیچ زمان و تحت هیچ عنوانی به دنبال اینکه برای مردمش سختی و نگرانی ایجاد کند نخواهد بود، بلکه به دنبال ایجاد شرایط روانی مناسب است و همه این فداکاری‌ها و مجاهدت‌های نیروهای اطلاعاتی و نظامی برای امنیت مردم است، بنابراین اتفاقاتی که در شاهچراغ افتاد یکی از نگرانی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی است که برای اینکه در آینده آن را جبران کرده و یک بازدارندگی ایجاد کنیم، تلاش‌ها را افزایش دادیم. ما در استان فارس حدود 20 تروریست و در سطح کشور حدود 200 تروریست دستگیر کردیم ولی یک نفر از این‌ها طبیعتا به این اقدام موفق شد و این یکی از نکاتی است که وزارت اطلاعات باید به آن بپردازد، یعنی اندازه آن در یک استان یک به 20 و در کل کشور یک به 200 است، اما فرزندان شما در دستگاه‌های اطلاعاتی نسبت به آنچه باعث نگرانی مردم می‌شود شرمنده هستند.

وی در خصوص موضوع انتخابات پیش رو نیز یادآور شد: طبیعتا شورای نگهبان به وظیفه‌ای که قانون برایش تعیین کرده عمل می‌کند و براساس آن صلاحیت‌ها را تعیین می‌کند، البته بحث ریاست‌جمهوری یک تفاوت اساسی با مجلس دارد، در ریاست‌جمهوری ردصلاحیت نداریم، فقط واجدین شرایط داریم، یک وجه مهم انتخابات سرنوشت مردم است و حضور مردم می‌تواند آن را شکل دهد، بنابراین حفظ این چارچوب و افزایش  تلاش برای گسترش مشارکت یک وظیفه ملی است، چنانکه هنوز به انتخابات نرسیدیم. تلاش دشمن در تضعیف مشارکت است، لذا همه باید به اندازه خودشان در جهت افزایش مشارکت تلاش کنند.

وزیر اطلاعات در پایان با اشاره به اینکه تمرکز دشمنان بر روی افشاگری، دروغ‌پردازی با هوش مصنوعی، جعل اطلاعات و اخبار برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: آنچه که هوشمندی ما را می‌طلبد همین افشاگری‌هاست، جاهایی که جنبه نقد سازنده ندارد و احیانا تشخیص می‌دهیم نگاهی کینه‌ای و بغض‌آلود، خشمی، منفعتی، گروهی بر آن حاکم است، آن‌ها را از خودمان جدا کنیم، نکته دوم تمرکز دشمن بر روی ایجاد القای ناکارآمدی است، آن‌ها نمی‌خواهند هیچ کار خوبی در افکار عمومی جلوه کند.
https://jahannews.com/vdcjmveoyuqei8z.fsfu.html
jahannews.com/vdcjmveoyuqei8z.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *