چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
 
۰
۱

گزارش فرزین از کاهش تورم به سران قوا

پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۹
کد مطلب: 840024
رئیس کل بانک مرکزی درباره کاهش قابل توجه تورم بخش تولید در اردیبهشت، گفت: تورم ماهانه اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به ۳.۲ درصد رسیده است.
گزارش فرزین از کاهش تورم به سران قوا
به گزارش جهان نيوز، رئیس کل بانک مرکزی در جلسه دیروز شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور گزارشی از کاهش 8.2 درصدی تورم نقطه به نقطه شاخص بهای تولیدکننده در اردیبهشت امسال به نسبت سال قبل ارائه کرد.

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش قابل توجه تورم ماهانه بخش تولید در اردیبهشت سال 1402 نسبت به اردیبهشت سال‌های 1401-1400 گفت: تورم ماهانه اردیبهشت سال 1402 در حالی به 3.2 درصد رسیده است که این رقم در سال‌های 1401-1400 به ترتیب 5.8 و 9.7 درصد بوده است.

وی افزود: تورم نقطه به نقطه شاخص بهای تولیدکننده در اردیبهشت سال جاری با 8.3 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به رقم 32.4 درصد رسید. این در حالی است که تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت 1400 عدد 103.1 درصد را ثبت کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی بخشی از این کاهش را ناشی از مدیریت منابع و مصارف ارزی و جلوگیری از درگیر شدن نظام تولیدی با تنش‌های ارزی در چارچوب سیاست تثبیت بانک مرکزی دانست و پیش‌بینی کرد با تداوم سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی شاهد کاهش هزینه‌های تولیدکنندگان در ماه‌های آینده خواهیم بود که این اتفاق تاثیر قابل توجهی بر کاهش تورم در بهای کالا و خدمات در ماه‌های پیش‌رو خواهد داشت.
https://jahannews.com/vdcf0xdcjw6djxa.igiw.html
jahannews.com/vdcf0xdcjw6djxa.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کاهش تورم! حداقل 5مصداق را بیان کنید.