چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
 
۱
۲

باج دادن شهید حسین اسکندرلو به خاطر یک عکس!

پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 839949
همرزم شهید اسکندرلو می‌گوید: حاج حسین مدام با من شوخی کرده و مرا اذیت می کرد. یک بار عکس خنده‌داری از او گرفتم که دوست نداشت کسی آن را ببیند. با لحن تهدید به شوخی گفتم: خیلی جالب می‌شه اگه این عکس چاپ بشه و بچه‌های گردان ببینن.
باج دادن شهید حسین اسکندرلو به خاطر یک عکس!
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهدا در تهران همگی با نام حاج حسین اسکندرلو آشنا هستند. او جوانی جسور و شجاع از اهالی محله افسریه تهران بود که ۱۳ اردیبهشت سال ۶۵ در منطقه فکه به شهادت رسید و پیکرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

حسین در کنار اقتدار و جدیت در امر فرماندهی بسیار اهل مطالعه و شوخ بود. یکی از دوستانش خاطره‌ای از شوخ طبعی‌هایشان با حسین را اینگونه روایت می‌کند: 

 

حاج حسین مدام با من شوخی کرده و مرا اذیت می‌کرد. به گوشه‌ای رفتم و او را صدا زدم.

گفت: اکبر، چی شد؟ من هم عکس خنده‌دار را به او نشان دادم و حسابی جا خورد. گفتم:

خیلی جالب می‌شه اگه این عکس چاپ شده و بین بچه‌های گردان پخش بشه.

گفت: باید چی کار کنم که جالب نشه؟ قرار شد هشت بار مرا در رستوران مهمان کند و هر بار من قطعه‌ای از عکس را بریده و به او بدهم. بارها و بارها مرا مهمان کرد، ولی من همیشه اطراف عکس را قیچی کرده و به او می‌دادم.

روزی که حقوقش را گرفته بود، پیش من آمد و گفت: عکسمو چند می‌فروشی؟ گفتم: قیمت نداره داداش! اگه می‌خوای کسی از وجود این عکس باخبر نشه، باید به مهمان کردنم ادامه بدی.
https://jahannews.com/vdcjxheohuqethz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjxheohuqethz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نقل از حاج حسین یکتا
Iran, Islamic Republic of
رفقا! شهدا ما رو انتخاب میکنند؛ نه ما شهدا رو. از بین اینهمه شهید، یکی‌شون مِهرش به دلت می‌شینه و انگار نگاهش باهات حرف میزنه. حواست باشه که حرمت این انتخاب رو نشکنی!......رفیق شهید داشته باشیم.
عاشق شهادت
Netherlands
رفیق من حججیِ. خیلی دوستش دارم و لبخند آخرش برام نمونه است تا اگر در چنان شرایطی قرار گرفتن عین همون لبخند رو صدقه کنم. ان شاءالله