پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 21 Sep 2023
 
۱
۱

وانت، نگه دار!

پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۸
کد مطلب: 839931
آقای ظریف برای اینکه بی‌خاصیت بودن برجام را توجیه کند گفته است «‌هرکس بگوید در روابط بین‌الملل می‌توان تضمین گرفت، عوام است‌»!
وانت، نگه دار!
به گزارش جهان نيوز، کیهان نوشت:گفت: اخیراً آقای ظریف از قرارداد ترکمنچای تقدیر کرده است!

گفتم: قرارداد ترکمنچای که یک قرارداد استعماری بود و در آن بخش‌های مهمی از خاک ایران به دولت روسیه تزاری واگذار شد و مبالغ هنگفتی هم به عنوان غرامت جنگی به روسیه پرداخت کردند!

گفت: ولی همین آقای ظریف در بهمن ماه سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی و در اعتراض به اظهارات کسانی که برجام را به قرارداد ننگین ترکمنچای تشبیه کرده بودند، گفته بود «‌چرا افتخارات ملی را ترکمنچای می‌نامید؟ چرا بدعهدی رژیم جنایتکار آمریکا را به اسم جمهوری اسلامی تمام می‌کنیم‌»!

گفتم: بالاخره از نظر ایشان قرارداد ترکمنچای خوب بوده و قابل تقدیر است یا بد بوده و شایسته توبیخ است؟! 

گفت: ایشان برای اینکه بی‌خاصیت بودن برجام را توجیه کند گفته است «‌هرکس بگوید در روابط بین‌الملل می‌توان تضمین گرفت، عوام است‌»! 

گفتم: ولی همین آقایان با افتخار می‌گفتند، امضای جان کری وزیر خارجه آمریکا تضمین است!

گفت: آقای ظریف می‌گوید «‌زمان ما شریعتمداری تیتر می‌زد از کجا معلوم که غنی‌‌سازی انجام شود؟ و امروز می‌گوید از پیش غنی‌‌سازی داشتیم‌».

گفتم: خُب قبل از مذاکرات غنی‌سازی داشتیم ولی آقایان در برجام غنی‌‌سازی را متوقف کردند. بنابراین، هر دو نظر کیهان واقعیت داشته است.

گفت: خودشان اعتراف می‌کنند دستاورد برجام تقریباً هیچ بوده است، ولی با این وجود معلوم نیست چرا دست از سر برجام برنمی‌دارند؟!

گفتم: طرف می‌گفت به راننده آژانس گفتم؛ قربون دستت، پشت همین وانت پیاده میشم. اما یهو وانت راه افتاد و... الان از اتوبان ساوه تماس می‌گیرم، وانت داره به طرف همدان میره. خدا کنه راننده وانت برای نماز نیگه داره من بتونم پیاده بشم!
https://jahannews.com/vdcaeona649neo1.k5k4.html
jahannews.com/vdcaeona649neo1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خیلی قشنگ بود.احسنت