پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
 
۰

قلعه‌نویی: شرایط تیم ملی خیلی بهتر از ۲۰۰۶ است

جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۴
کد مطلب: 839469
سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: عنایتی کار سختی دارد، چون دیر مسئولیت تیم امید را برعهده گرفت.
قلعه‌نویی: شرایط تیم ملی خیلی بهتر از ۲۰۰۶ است
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال در حاشیه تمرین امروز (جمعه) تیم فوتبال امید صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*من و همکارانم وظیفه خودمان می‌دانیم که نه تنها در تمرین تیم امید حاضر شویم، بلکه در تمرین نوجوانان نیز شرکت کردیم. اینجا کلمه ایران و سرافرازی آن مهم است. هر کسی با هر عقیده‌ای چه در راه انتقاد باشد یا کمک، برای مان مهم است. از همه مربیان خواهش می‌کنم بیایند و نظری دارند بگویند و من و رضا عنایتی گوش خواهیم داد. همه این‌ها به خاطر این است که مردم ایران بزرگ هستند.

*تیم امید ۵ دهه است که به المپیک صعود نکرده است. عنایتی کار سختی دارد، چون دیر مسئولیت این کار را برعهده گرفت. رایزنی‌های زیادی انجام و با افراد زیادی صحبت شد، ولی یقین دارم او یکی از بهترین مربیان حال و آینده خواهد شد. عملکرد عنایتی را در تیم‌هایی مثل هوادار و حتی نفت مسجدسلیمان دیده‌اید. نوع بازی و نظم و انضباط تیم‌هایش خوب بوده است.

*عنایتی دیر انتخاب شد، اما ۱۰ روز است از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر لیست‌ها را نگاه کرده و پشتکار خوبی داشته است. عنایتی و همکارانش از لحاظ فنی خوب هستند. همه باید کمک کنند. اینجا ایران مهم است. از آقای عبدی سؤال بپرسید، هر زمان در پِک بودم به محل تمرینات تیم نوجوانان رفتم. وظیفه ما کمک کردن است. فوتبال وسیله شادی و لذت مردم است.

*روزی که برنامه‌ریزی تقویم آینده را انجام می‌دادیم تکلیف سرمربی تیم امید مشخص نبود. برنامه تیم امید در فیفادی نیست و نمی‌دانم ضعف آنهاست یا ما. قرار شد روزی که با کشوری‌فرد (سرپرست سازمان لیگ) و نبی جلسه داشته باشیم و مصوبه‌ای در هیئت رئیسه تصویب شود که تحت هر شرایطی باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم امید قرار دهند. همه باید کمک کنند.

*چند بازیکن در لیست بزرگسالان بودند، ولی برای ما اولویت تیم امید است. اگر می‌خواهید ساختمان بسازید، فونداسیون آن مهم است. این‌ها پایه فوتبال و ساختمان ما هستند. باید کمک کنیم نتایج خوبی بگیریم و هم پشتوانه خوبی بسازیم. کاری که در تیم ملی انجام می‌دهیم و باید کم کم بازیکنان جوان را جایزیگن کرده تا تیم ملی جوان شود.

در مورد اینکه لیست تیم ملی نشان دهنده توجه او به لیگ برتر است؟ مطمئن هستیم فوتبال ما نیروی انسانی خوبی دارد. از نظر استعداد، هوش، توانایی، فنی، تکنیک و ... نیرو‌های خوبی داریم. این نیرو‌ها از لیگ ما رشد می‌کنند. حتی لژیونر‌ها نیز از لیگ ما لژیونر شده‌اند.

این توجه را ما و عنایتی داشته باشیم که به لیگ بها دهیم. لیگ ایران یکسری ضعف‌ها داشته که خوشبختانه پس از اردوی تیم ملی در بحث گل زده کیفیت بهتر شد. از باشگاه‌ها و مربیان‌شان خواهش می‌کنم بیایند و کمک کنند. وظیفه ما این است که به استعداد‌ها توجه کنیم. خودم اینگونه هستم که بازیکنی در لیگ بوده و شرایط یکسانی داشته باشد به او توجه می‌کنم. پیراهن بزرگ تیم ملی را می‌گذارم و هر کسی لیاقت داشته باشد به او توجه می‌کنیم.

*درباره اینکه برخی باشگاه‌ها از جمله مس رفسنجان نماینده‌ای در تیم ملی نداشته‌اند؟ برای لیست کار جدیدی کرده‌ایم. لیگ‌های مختلف از قطر، امارات و اروپا با زمان‌های مختلف تعطیل شد. کار جدیدی کردیم، مثلاً لیگی تعطیل شده است، بازیکن را نمی‌توانستیم رها کنیم.

صبح‌ها او را به پک می‌آوردیم تا زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین کند. استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی رفتند و پس از یک فصل طولانی نیاز بود بازیکنان ریکاوری ذهنی شوند.

بازیکنی که لیاقت داشته باشد، در لیست نهایی برای مسابقات کافا قرار می‌گیرد. این کار پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان است. در مینی کمپ‌ها بهای بیشتری می‌دهیم و شاید بازیکنانی را اضافه کنیم. در مسابقات کافا فقط ۲۳ بازیکن حضور خواهند داشت.

*درباره اینکه تکلیف دستیار خارجی‌اش به کجا رسید؟ از شما خواهش می‌کنم نگویید دستیار خارجی و بگویید همکار. ما دو، سه نفر انتخاب کردیم که به هر علتی حضورشان امکان پذیر نشد. با یک مربی ایتالیایی صحبت کردیم و قرارداد برای مدیربرنامه‌هایش ارسال و بلیت او گرفته شده است.

*آیا قرارداد دستیار خارجی‌اش امضا شده؟ توکل بر خدا.

*در مورد اینکه شرایط کار کردن را چطور دیده است؟ شرایط نسبت به سال ۲۰۰۶ خیلی بهتر شده و قابل مقایسه نیست. زمین شماره یک، دو و ساختمان پک را داریم. در سال ۲۰۰۶ فوتبال تعلیق شد و دو گروه سیاسی به جان هم افتادند و حساب‌های شخصی‌شان را با من انجام دادند. آقای آخوندی یک جایی به این مسائل اشاره کرد. شرایط خیلی بهتر شده و خدا را شکر، هیئت رئیسه، فدراسیون و نبی همراه تیم هستند. کار داریم و نیاز است ارتقا پیدا کنیم.
*در واکنش به برخی اظهار نظر‌ها مبنی بر اینکه ایران تا فینال جام ملت‌های آسیا کار راحتی در پیش دارد؟  اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی. ما سعی می‌کنیم مثل ۲۰۰۶ تلاش کنیم. الان شرایط‌مان بهتر است. در سال ۲۰۰۶ حساب و کتاب‌ها شخصی بود و من قربانی شدم. به این حرف‌ها نباید توجه کنیم و تا لحظه‌ای که هستیم باید تلاش کنیم.

نمی‌دانم این عزیزان نگاه‌شان چیست؛ حب و بغض را کنار بگذارند و به خاطر مردم کمک کنند.

بخل و حسادت هم هست و حتی نظرات آن‌ها را نیز توجه خواهیم کرد.

*آیا نسل فعلی تیم ملی بهتر از دوره‌های قبلی هستند؟ تیم ۲۰۰۶ هم خوب بود، ولی اتفاقات خوبی نیفتاد. از لحاظ فنی برابر کره‌جنوبی آمار خوبی داشتیم و در ضربات پنالتی باختیم. برزیل پیش از جام جهانی قطر شانس قهرمانی بود، ولی در ضربات پنالتی حذف شد.
*در رابطه با اینکه تیم ملی قرار است با چه تیم‌هایی در فیفادی بعدی بازی کند؟ چند تیم را در نظر گرفته‌ایم. در حال رایزنی هستیم و دبیرکل و دپارتمان بین‌الملل تلاش می‌کنند برای شهریور ماه حریف تدارکاتی را انتخاب کنند. در کل شهریور ماه مهمی برای ما است.

*در مورد اینکه لژیونر‌ها عملکرد خوبی در تیم‌های‌شان داشته‌اند؟ این‌ها همه افتخار ایران هستند. اگر مهدی طارمی افتخاری کسب کرده، اول برای ایران است. امیدوارم لژیونر‌های بیشتری داشته باشیم و افتخارات زیادی کسب کنند. در سال ۲۰۰۶ گفتم و ۱۰ سال با آقایان جنگیدم که ایرانی را باور کنید. یک برنامه‌ای بود که ضد ایرانی و غرق در خارجی‌ها بود. شاید جا‌هایی بستر‌ها مشکل دارد و شرایط خوب نیست، ولی الان همه چیز خوب است.

*در واکنش به این سؤال که بحث حمایت از ایرانی را انجام دادید، ولی فدراسیون فوتبال قانون جذب ۱+۶ بازیکن خارجی را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده؟ هنوز قانون نقل‌وانتقالات را نخواندم، چون درگیر انتخاب نفرات تیم ملی بودیم. درباره چیزی که مطالعه نکرده‌ام، صحبتی نمی‌کنم.

*در خصوص اینکه شایعه شده سامان قدوس تمایلی برای حضور در تیم ملی ندارد؟  قدوس به زعم خودش شرایط خوبی در تیم باشگاهی‌اش نداشته و دنبال تغییر تیم است. با خراطی و الهویی صحبت کنید و قرار نیست من فقط صحبت کنم. وظایف همکاران من هم هست که صحبت کنند.

؟درباره فینال جام حذفی؟ به نظرم، برنده بازی تماشاگران بودند که استقبال خوبی انجام دادند. دو تیمی که سرمایه ملی بودند به فینال رفتند. فوتبالی دیدیم که هیجان و گل داشت. لیگ هم تا هفته‌های آخر در بالا و پایین جدول رقابت خوبی داشت. خدا را شکر به خیر و خوشی تمام شد و بازیکنان به استراحت یکی دو هفته‌ای رفتند.
https://jahannews.com/vdcg3y97yak9wt4.rpra.html
jahannews.com/vdcg3y97yak9wt4.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *