سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۰
۲۵
قالیباف:

تولیدکننده و مصرف‌کننده صنعت خودرو امروز ناراضی هستند/ صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم؟

سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب: 837618
رئیس مجلس گفت: دست نیاز به سوی نخبگان دراز می‌کنیم تا به سمت ثبات اقتصادی پیش برویم و طی ۵ سال بتوانیم مشکلات و مسائل اقتصادی را حل کنیم.
تولیدکننده و مصرف‌کننده صنعت خودرو امروز ناراضی هستند/ صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم؟
به گزارش جهان نيوز، محمدباقر قالیباف در بیستمین یادواره ۱۷٠ شهید بخش رامند که عصر امروز در مسجد جامع شهر دانسفهان برگزار شد، اظهار کرد: قزوین استانی است که از جهت فرهنگ، تمدن و مشاهیر در عرصه های علم و دانش و هنر همیشه درخشیده و بسیار مهم است که در این مجالس از شهدا و فرهنگ جبهه و شهادت یاد کنیم، فرهنگی که پایه و اساس موفقیت‌های ما و موثر در تداوم و عمق بخشی به انقلاب است.

وی افزود: زمانی که ذکر و یاد شهدا اجرش به اندازه شهید است اثر عمیق فرهنگی برای ما به ویژه برای جوانان دارد و نقطه مقابل ذکر یاد شهدا، غفلت است که سبب سستی در کار و فراموش شدن جهت گیری ها و اهدافی که دنبال می کنیم، می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شهدا برای ما بصیرت و انگیزه لازم به همراه دارد و برای رسیدن به اهداف مقدسی که با مبانی اسلام و با تکیه بر مکتب اهل بیت علیهم السلام در این مسیر حرکت می‌کند، الگوگیری و دستگیری می کند.

قالیباف شناخت فرهنگ جهاد و شهادت را موجب ساختن ایران قوی و آباد دانست و تصریح کرد: باید نسل به نسل این فرهنگ را منتقل کنیم چرا که پاسداشت فرهنگ دفاع مقدس تا همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود. رزمندگان با استقامت، مقاومت، فداکاری و دلاوری در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند و در قله های بلند رشادت و شهادت ایستادند و ما نیز باید به گونه ای عمل کنیم که دشمن ناکام شود. از سویی موفقیت شهدای مدافع حرم در جبهه مقاومت تکرار تجربه دوران دفاع مقدس بود.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس عنصر معنویت و ایمان حقیقی را رزمندگان با همه وجودشان درک و باور کردند و مردم شهر و روستا داوطلبانه و سازماندهی شده بدون جایگاه و نظام اداری بسیار منسجم حضور داشتند. دشمنان و قدرت های مسلح آن روز گرچه انباشت تجربه داشتند اما در برابر ملتی بودند که با اتکا به سنت‌های الهی گام برداشته بودند و در برابر همه توان دشمنان موفق و پیروز شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: مدیریت جهادی و عمل انقلابی از درس هایی بود که در دفاع مقدس آموختیم و مردم به ویژه جوانان با اخلاص، ایثار، محبت و گذشت، توسل و اعتماد به یکدیگر در همه سختی ها و فراز و نشیب ها در کنار هم زندگی و با دشمن مبارزه کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عرصه نظامی را بسیار پیچیده تر از سایر عرصه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دانست و با اشاره به فراگیری آموزش توسط مردم به نحو احسن و با سازماندهی حرکت کردن در دوران دفاع مقدس، توضیح داد: امروز منطق دکترین جامعه در حوزه امنیت کشور ثمره دوران دفاع مقدس است و اینکه در عرصه دفاعی نقش بازدارندگی دشمن را می بینیم و نمی تواند در این عرصه به انقلاب آسیب بزند، دستاورد دوران دفاع مقدس است. اینکه شهید سلیمانی با کمک مردم و جوانان توانست در جبهه مقاومت بایستد و به موفقیت دست یابد حاصل تجربه و تکرار فرهنگ دفاع مقدس بوده است.

قالیباف با طرح این سوال که چرا در عرصه های سخت دفاعی که به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده ایم اما امروز در عرصه اقتصادی، جنگ اقتصادی و رسانه ای و ترکیبی ضعف هایی داریم، اذعان کرد: دشمن دقیقا از این نقطه ضعف بر ملت و نظام و انقلاب فشار می آورد و می خواهد انتقام گذشته خود را بگیرد. برخی حرفشان این است که اساس مشکل ما این است که می خواهیم بر اساس مبانی مبتنی بر سنتهای الهی، استقامت، مقاومت، حرکت های مردمی، وعده های خداوند و پیروان مکتب اسلام است پیشروی کنیم.

وی افزود: برخی هم معتقدند اگر استقلال و عزت آسیب دید اشکال ندارد و اگر مانند گذشته دخالت خارجی، سستی، وادادگی و تسلیم در برابر نظام سلطه و ظلم و استکبار باشد اشکالی ندارد که باید گفت امروز فاصله گرفتن از سنت های الهی سبب ضعیف شدن ما شده و نباید از این سنت ها جدا شویم چرا که در دوران دفاع مقدس با معنویت، عقلانیت،  منطق و عدالت و ایمان در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادیم و امروز در برابر جنگ اقتصادی و رسانه ای هم باید با تجارب دفاع مقدس مبارزه و ایستادگی کنیم.

وی افزود: امروز صنعت خودرو از موضوعات روز است، صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم، سازنده خودرو ناراحت، استفاده کنندگان خودرو ناراحت هستند و صنعت خودرو دچار مشکل شده و دولت هم دارد آسیب می بیند دلیلش این است که از فرهنگ شهدا فاصله گرفته ایم و مسیر و مبانی را به درستی طی نمی‌کنیم. یکی از موفقیت ها این است که در کنار سنت های الهی، مردم هم باشند که در فلسفه حکومت اسلامی موضوعیت دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: دوران دفاع مقدس را مردم اداره می کردند که در حوزه اقتصادی هم باید مردم و جوانان پیشقراول باشند. امروز از نظر منابع انسانی و منابع مادی در بعد سرمایه و ثروت ظرفیت کشور به گونه‌ای است که با بهره گیری از تجربه و فرهنگ دفاع مقدس و با باورهایی که انقلاب کردیم می توانیم در قالب برنامه پنج ساله به ثبات اقتصادی برسیم که باید مردم با کارآفرینی، پای کار بیایند و امکانات و امتیازات را در اختیار آنها قرار دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برنامه پنج ساله هفتم توسعه روزهای آینده به مجلس می‌رسد به گونه‌ای است که برنامه نویسی با ترجیح مسائل اقتصادی بوده و دست نیاز به سوی نخبگان دراز می‌کنیم تا به سمت ثبات اقتصادی پیش برویم و بتوانیم طی پنج سال، با ثبات اقتصادی مشکلات و مسائل اقتصادی را حل کرد.

قالیباف تصریح‌کرد: تا دو هفته آینده جلسه ویژه ای با حضور استاندار قزوین و نمایندگان مجلس تشکیل و مسائل زیرساختی صنعت و کشاورزی استان و بخشی از مسائل کلیدی و اساسی مانند آب مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.
https://jahannews.com/vdca60naa49nei1.k5k4.html
jahannews.com/vdca60naa49nei1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
باید تابع تام نظرات دولت انقلابی بود
Iran, Islamic Republic of
افزایش تولید. مالیات بر عایدی سوداگری. مواد اولیه تولید داخل به ریال حساب شود. ورود خودروهای کارکرده خارجی و شکست انحصار
Iran, Islamic Republic of
شما باید از تمام ظرفیت ها و توان استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شما که فرموده بودید با مدیریتان 80 درصد مشکلات را حل میکنید ؟
Iran, Islamic Republic of
شما کاری را که می توانید که همان مالیات بر عایدی سوداگری است !؟
Iran, Islamic Republic of
بابا دم شما گرم
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
امروز صنعت خودرو از موضوعات روز است، صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم، سازنده خودرو ناراحت، استفاده کنندگان خودرو ناراحت هستند و صنعت خودرو دچار مشکل شده و دولت هم دارد آسیب می بیند دلیلش این است که از فرهنگ شهدا فاصله گرفته ایم
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
دست نیاز به سوی نخبگان دراز می‌کنیم تا به سمت ثبات اقتصادی پیش برویم و بتوانیم طی پنج سال، با ثبات اقتصادی مشکلات و مسائل اقتصادی را حل کرد.
Iran, Islamic Republic of
در عرصه های سخت دفاعی رانت نداره اما در عرصه اقتصادی، همه اینها هست
Iran, Islamic Republic of
پیچیدگی صنعت خودرو از روابط بعضا ناسالم هم ناشی می شود که باید جلوی آن گرفته شود.ناشی می شود.
Iran, Islamic Republic of
مردم و جوانان پیشقراول مبارزه با غول تورم و گرامی در حوزه اقتصادی هستند
Iran, Islamic Republic of
با این دست فرمان بعید است طی پنج سال ثبات اقتصادی، مشکلات و مسائل اقتصادی حل شود.
Iran, Islamic Republic of
چه عالی ۵ ساله مشکلات و مسائل اقتصادی را حل میکنند این خودرو سازان؟!!!.
Iran, Islamic Republic of
خیلی هم پیچیده نیست
Iran, Islamic Republic of
سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده !!؟؟ مگه میشه یکی باشه از هر دو حمایت کنه ....
Iran, Islamic Republic of
پیچیدگی اون بخاطر هیدرولیک فرمونه که سریع می پیچه !
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید محاکمه شود
Iran, Islamic Republic of
معلومه تولید کننده ناراضیه
باید عرضه و تقاضا متعادل شود..
United States
مشکل اصلی کل مملکت کمبود بودجه است.
بی نام
Iran, Islamic Republic of
هر موقع کره شمالی و روسیه ماشین ساختند ما هم خوبش را می‌سازیم .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه هزینه تولید خودرو در ایران بسیار بالاست .
Iran, Islamic Republic of
تازمانيکه ساخت خودرو به بخش خصوصی داده نشود همین آش و همین کاسه است.