دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۰
۲

خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟

يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 836722
مدت زمان خدمت سربازی برای هر سرباز با توجه به محل خدمت و رسته آن امکان دارد متفاوت باشد که در این مطلب به آن اشاره شده است.
خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، روز شنبه علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود اعلام کرد: لایحه اصلاح قانون وظیفه عمومی برای طی مراحل قانونی در دستور کار دولت قرار گرفته است؛ گسترش مفهوم وظیفه عمومی به امور فرهنگی، فناوری و اقتصادی، تغییر در معافیت‌ها و معاف شدن مشمولان مازاد به تشخیص ستاد کل، از مواردی است که در لایحه درنظر گرفته شده است. 

پیش از این اظهارنظر سخنگوی دولت، صحبت‌هایی از کاهش مدت زمان خدمت سربازی مطرح بود که چند باری از زبان برخی از مسئولان شنیده شد، اما چیزی به صورت رسمی اعلام نشد؛ برخی از افراد از اظهارنظر روز گذشته سخنگوی دولت این برداشت را کردند که احتمال دارد مدت زمان خدمت سربازی کاهش پیدا کند. حال باید دید که این اطلاح قانون تنها به مدت زمان خدمت مربوط می‌شود یا به مسائل مالی ـ رفاهی سربازی هم مربوط می‌شود. مدت خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟

در حال حاضربا توجه به مقررات موجود که از ابتدای سال ۹۱ به مرحله اجرا درآمده است، مدت خدمت دوره ضرورت برای خدمت کارکنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی و امریه ۲۴ ماه و برای خدمت کارکنان وظیفه در نیرو‌های مسلح و یگان‌های حفاظت در مناطق عادی ۲۱ ماه است.

همچنین خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر، مناطق عملیاتی، مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه و خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر ۱۸ ماه است.
https://jahannews.com/vdcf0vdc0w6dmea.igiw.html
jahannews.com/vdcf0vdc0w6dmea.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
.....
Iran, Islamic Republic of
21 ماه اجرا نمیشه مطابق امریه ها ۲۴ ماه باید خدمت کنید در یگان های نظامی هم ، .